Ambasadorowie UMK 2020

19 lutego 2020 podczas Święta Uczelni wręczone zostały wyróżnienia honorowego Ambasadora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Zarządzeniem nr 5 Rektora UMK z dnia 19 stycznia 2015 roku ustanowiono wyróżnienie – tytuł honorowego Ambasadora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Tytuł Ambasadora może otrzymać osoba, która jest absolwentem Uniwersytetu lub Akademii Medycznej w Bydgoszczy, odniosła znaczące sukcesy w nauce, kulturze, sztuce, polityce albo działalności gospodarczej i promuje Uniwersytet w swojej codziennej działalności, przy czym nie jest pracownikiem Uniwersytetu.

19 lutego 2020 tytuł ambasadora otrzymało 5 absolwentów:

• Stanisław Haftka, absolwent chemii, ekspert w dziedzinie chemii i fizyki polimerów
  • Paweł Neumann, absolwent zarządzania i marketingu, doradca ekonomiczny
  • Ta Binh, absolwent prawa, współtwórca pierwszego Wietnamskiego Kodeksu Morskiego
  • Tran Thi Hien, absolwentka prawa, sekretarz naczelny Stowarzyszenia FAAOD
  • Janusz Żółtowski, absolwent zarządzania i marketingu, dyrektor TV Toruń

Sylwetki wszystkich ambasadorów UMK

Relacja z uroczystości wręczenia tytułu podczas Święta Uniwersytetu 19 lutego 2020