KontaktGagarina 11, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 22 36
+48 56 611 22 37
e-mail: program@absolwent.umk.pl

Konkursy

zdjęcie

Konkurs: Restaurant Week WIWAT GOŚCIE 09-27.06.2021

Restaurant Week to największe i najpopularniejsze wydarzenie kulinarne w Polsce. Zrzesza najlepszą selekcję najbardziej autorskich restauracji. Odbywa się w 100% w duchu #RespectFood i zero-waste. Dzięki inteligentnemu systemowi wcześniejszych rezerwacji z wyborem menu w czasie Festiwalu nie marnuje się ani trochę żywności.

Restaurant Week to niepowtarzalna okazja na poznanie najlepszych Restauracji w ich festiwalowym, popisowym wydaniu. Najlepsi Szefowie Kuchni przygotowują popisowe festiwalowe trzydaniowe doświadczenie.

Do rozdania mamy 2 podwójne zaproszenia na wydarzenie do jednej z 5 restauracji festiwalowych w Toruniu: Filmar, Hotel Nicolaus & Culinary, El Barrio, Jan Olbracht Browar Staromiejski, List z Kaukazu.

Konkurs startuje we wtorek 8 czerwca o godz. 19:00. O przyznaniu nagrody decyduje poprawne udzielenie odpowiedzi na dwa pytania konkursowe i kolejność przesłania zgłoszenia.

Zgłoszenie konkursowe

więcej informacji

zdjęcie

Etnoklimaty 2021

Muzeum Etnograficzne w Toruniu ogłosiło jubileuszową 10. edycję konkursu fotograficznego „Etnoklimaty”. Prace można nadsyłać do końca września 2021 roku. Na najlepsze zdjęcia czekają nagrody i miejsce na pokonkursowej wystawie plenerowej.

Celem organizowanego od 2008 r. konkursu jest fotograficzna rejestracja tematów związanych z kulturami tradycyjnymi i ludowymi, wielokulturowością, współczesnymi przejawami tradycji, kulturami lokalnymi i regionalnymi, subkulturami, a także kulturą popularną. Organizatorzy zachęcają do poszukiwania interesujących przejawów codzienności również w czasie pandemii, w dobie izolacji społecznej i licznych ograniczeń w podróżowaniu.

Program "Absolwent UMK" jest partnerem konkursu oraz sponsorem nagrody dla najlepszego zdjęcia wykonanego przez absolwenta UMK.

więcej informacji

zdjęcie

Konkurs "Fabulae de futuris" – rozstrzygnięcie

Konkurs literacki „Fabulae de futuris” (z łac. opowieści o przyszłości) na tekst science fiction został ogłoszony w 2021 – w Roku Stanisława Lema oraz w 20. roku działania Programu „Absolwent UMK”.

Z powodu obostrzeń nie możemy zorganizować tradycyjnej uroczystości wręczenia nagród. Nagraliśmy więc film z udziałem jurorów konkursu. Zobaczycie w nim:

  • krótki wykład przewodniczącego Jury prof. Dariusza Brzostka pt. "Czy można przewidzieć przyszłość?",
  • wyniki konkursu i komentarze Jury na temat zwycięskich prac,
  • tekst zwycięskiej pracy (czytany).

Premiera materiału odbędzie się w piątek 16 kwietnia 2021 o godz. 18:00. Film zostanie udostępniony na profilu facebookowym Program "Absolwent UMK" oraz na kanale youtubowym UMK TV.

więcej informacji

zdjęcie

20 urodziny PA UMK

Program "Absolwent UMK" został powołany do życia 19 lutego 2001 przy okazji rocznicy urodzin Patrona naszej Uczelni. Od 20 lat działamy na rzecz środowiska absolwenckiego. Z okazji okrągłego jubileuszu przygotowaliśmy kilka akcji i atrakcji, którymi kolejno będziemy dzielić się na tej stronie w ciągu całego roku.

Zachęcamy do przyłączania się do wspólnego świętowania!

więcej informacji

Archiwum