KontaktGagarina 11, 87-100 Toruń
e-mail: program@absolwent.umk.pl

Wystawy absolwentek WSP UMK w Wozowni 08.2021

W pierwszy piątek sierpnia w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu otwarte zostaną trzy wystawy młodych artystek-absolwentek Wydziału Sztuk Pięknych UMK: Małgorzaty Czyż, Magdy Typiak oraz Aliny Śmietany.

Mieszkanie dla absolwenta – edycja 2021

W ramach programu "Mieszkanie dla absolwenta – edycja 2021" Miasto Toruń przeznacza każdego roku pięć mieszkań dla najlepszych absolwentów toruńskich uczelni. Nabór trwa do końca lipca 2021.

Konkurs: Pikselowe portrety

Regulamin

1. Uczestnicy. W konkursie może wziąć udział każdy posiadacz Karty Absolwenta UMK.
  2. Czas trwania. Konkurs rozpoczyna się w piątek 23 lipca 2021 o godz. 16:00 i kończy w niedzielę 25 lipca 2021 o godz. 23:59.
  3. Nagrody. Do wygrania jest 5 zestawów gadżetów UMK: pendrive absolwencik oraz kosmiczne skarpetki.
  4. Zadania. Aby wziąć udział w konkursie należy wskazać autorów portretów.
  5. Odpowiedzi. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić zgłoszenie konkursowe i poprawnie odpowiedzieć na pytania/zadania konkursowe. Każdy absolwent może przesłać tylko jedno zgłoszenie (pod uwagę będzie brane tylko wcześniejsze).
  6. W przypadku remisu o przyznaniu nagród decyduje kolejność przesłania odpowiedzi.
  7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w poniedziałek 26 lipca 2021. Rozwiązanie oraz wyniki zostaną opublikowane na stronie konkursu oraz na profilu na Facebooku. Laureaci zostaną powiadomieni mailowo.
  8. Nagrody zostaną wysłane pocztą na adres podany w zgłoszeniu konkursowym.

Konkurs: Solarne sudoku

Regulamin

2. Czas trwania. Konkurs rozpoczyna się w piątek 16 lipca 2021 o godz. 16:00 i kończy w niedzielę 18 lipca 2021 o godz. 23:59.
  3. Nagrody. Do wygrania jest 5 zestawów gadżetów UMK: karty do gry "Talia Koperniczka" w eleganckim metalowym pudełku oraz kosmiczne skarpetki.
  4. Zadania. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać dwa zadania konkursowe: rozwiązać sudoku oraz wymyślić najdłuższe polskie słowo składające się z liter planety, która jest rozwiązaniem sudoku (litery mogą się powtarzać, nie trzeba użyć wszystkich, ale nie można użyć żadnych innych).
  7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w poniedziałek 19 lipca 2021. Rozwiązanie sudoku oraz wyniki zostaną opublikowane na stronie konkursu oraz na profilu na Facebooku. Laureaci zostaną powiadomieni mailowo.
  8. Nagrody zostaną wysłane pocztą na adres podany w zgłoszeniu konkursowym.

Nowy Partner: WOW! Kamper

WoW! Kamper to wypożyczalnia kamperów, która oferuje doskonale wyposażone, nowe lub kilkuletnie auta (od 2 do 6 osób).

Oferta dla posiadaczy Karty Absolwenta UMK:

• 7% zniżki na najmy 7-dniowe (sobota – sobota)
  • 13% na najmy 13-dniowe (sobota – piątek)

Rabat nie sumuje się z innymi rabatami Partnera.

Nowy Przywilej: Artus Festival 2021

Ruszył Artus Festival 2021 (lipiec – sierpień 2021), a z nim koncerty gwiazd takich jak Mela Koteluk, Król, Anna Maria Jopek, Percival Schuttenbach, Janek Traczyk czy Mirosław Czyżykiewicz – plenerowe oraz w Sali Wielkiej oraz spotkania z literatami takimi jak prof. Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek.

Specjalnie dla posiadaczy Karty Absolwent UMK partner oferuje zniżkę -15% za bilety na wybrane wydarzenia. Do wyboru są koncerty, spotkania autorskie i kabaretowe (lipiec – sierpień 2021).

Nagrody Fabulae de futuris

26 czerwca 2021 uroczyście wręczyliśmy statuetki oraz bibliofilskie wydanie nagrodzonych opowiadań laureatom konkursu literackiego "Fabulae de futuris".

W ramach nagrody zwiedziliśmy również Uniwersyteckie Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach pod Toruniem. O badaniach kosmosu i związkach astronomii z filozofią opowiadał profesor UMK dr hab. Andrzej Strobel.

Wakacyjne zajęcia sportowe
lipiec – wrzesień 2021

Uniwersyteckie Centrum Sportowe UMK wznawia swoją działalność. Na zajęcia absolwenckie można się dopisać w każdym momencie (jednorazowe zapisy na cały rok 2020/2021).

Zajęcia odbywają się w sali UCS UMK przy ul. Gagarina 35.

Etnoklimaty 2021

Muzeum Etnograficzne w Toruniu ogłosiło jubileuszową 10. edycję konkursu fotograficznego „Etnoklimaty”. Prace można nadsyłać do końca września 2021 roku. Na najlepsze zdjęcia czekają nagrody i miejsce na pokonkursowej wystawie plenerowej.

Celem organizowanego od 2008 r. konkursu jest fotograficzna rejestracja tematów związanych z kulturami tradycyjnymi i ludowymi, wielokulturowością, współczesnymi przejawami tradycji, kulturami lokalnymi i regionalnymi, subkulturami, a także kulturą popularną. Organizatorzy zachęcają do poszukiwania interesujących przejawów codzienności również w czasie pandemii, w dobie izolacji społecznej i licznych ograniczeń w podróżowaniu.

Program "Absolwent UMK" jest partnerem konkursu oraz sponsorem nagrody dla najlepszego zdjęcia wykonanego przez absolwenta UMK.

20 urodziny PA UMK

Program "Absolwent UMK" został powołany do życia 19 lutego 2001 przy okazji rocznicy urodzin Patrona naszej Uczelni. Od 20 lat działamy na rzecz środowiska absolwenckiego. Z okazji okrągłego jubileuszu przygotowaliśmy kilka akcji i atrakcji, którymi kolejno będziemy dzielić się na tej stronie w ciągu całego roku.

Zachęcamy do przyłączania się do wspólnego świętowania!

Partnerzy bliżej Ciebie!

Stworzyliśmy nakładkę na Mapy Google z informacjami o naszych Partnerach – oferowanych usługach i rabatach. Dzięki temu łatwo sprawdzicie przywileje dostępne w Waszej okolicy lub wygodnie wyznaczcie trasę dojazdu. Szczegóły poznacie klikając ikonki na mapie lub wybierając pozycje z menu w ramach 6 kategorii. Dodatkowo zdjęcia siedzib firm i instytucji ułatwią Wam dotarcie do celu.

Pamiętajcie, że część usług jest dostępna online lub z dowozem i możecie z nich skorzystać z prawie każdego miejsca w Polsce.