KontaktGagarina 11, 87-100 Toruń, p.3
fax: +48 56 611 47 56
e-mail: program@absolwent.umk.pl

Katarzynki 2020

Z okazji Święta Miasta Torunia w piątek 26 czerwca 2020 dwoje absolwentów UMK – prof. dr hab. Andrzej Kossakowski, fizyk z UMK, ubiegłoroczny laureat „Polskiego Nobla” oraz Wojciech Sobieszak, absolwent biologii UMK, wieloletni prezes Cereal Partners Toruń-Pacific, Ambasador UMK – odsłoniło „katarzynkę” ze swoim autografem w Piernikowej Alei Gwiazd przed toruńskim Dworem Artusa.

Wakacyjny sport dla absolwentów

Ruszyły zapisy na bezpłatne zajęcia sportowe na okres wakacyjny (lipiec – wrzesień):

Można się dopisać w każdym momencie.

Marcin Sienkowski - mistrz marketingu

Za moje największe osiągnięcie zawodowe uważam to, gdzie obecnie znajduje się marka OLX, jak jest silna i jak postrzegana. Mimo niełatwych kolei losu, jak np. rebranding z Tablica.pl, i mimo tego, że działamy na rynku, na który wielu graczy ostrzy sobie zęby, OLX jest dziś synonimem ogłoszeń w internecie. I to w bardzo wielu branżach. (...)
Podstawą są otwarte oczy i otwarty umysł. Inspiracje i te, mityczne w reklamie, insighty często leżą na ulicy lub pod płotem. Trzeba się tylko po nie schylić i umiejętnie je wykorzystać. Marketing to sztuka.

Czytaj cały wywiad!

#KartaAbsolwentaUMK czerwiec 2020

Przekonaj znajomych do założenia Karty Absolwenta UMK i odbierz nagrodę: skarpetki, magnes lub bluzę z logo UMK!

Akcja trwa do końca czerwca 2020.

Pisarska kariera Roberta Małeckiego

Umówiłem się z wydawcą na pisanie dwóch powieści rocznie. Zazwyczaj wygląda to tak, że dwa miesiące przeznaczam na research, a cztery na codzienne pisanie. I rzeczywiście wówczas moja praca nie różni się niczym od pracy biurowej. Po prostu siadam do laptopa i piszę. Ustawiam sobie limit dzienny na napisanie piętnastu tysięcy znaków ze spacjami. Zazwyczaj pisałem nieco mniej, bo dziesięć tysięcy, ale w okresie pandemii miałem więcej czasu.

Czytaj cały wywiad

Pomoc dla absolwentki Agnieszki

Absolwentka filologii rosyjskiej UMK, Agnieszka Radomska, potrzebuje Waszego wsparcia w walce z chorobą. Pomimo rozpoczętej chemioterapii niezbędne będzie przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Poszukujemy jej genetycznego Bliźniaka.

Rejestracja dawców szpiku jest całkowicie bezpłatna i bardzo prosta.

Emilia Marcinkowska i upadłość konsumencka

Stan epidemii ma ogromny wpływ na całą gospodarkę. U dłużników pojawiają się obawy, które kierują ich w stronę banków, parabanków i innych instytucji finansowych, by zaciągnąć kolejne zobowiązania. Widoczne jest to zwłaszcza u tych osób, które nagle straciły pracę, zlecenia i nie mają oszczędności, a te pieniądze, które były przeznaczone na spłatę długu, muszą być wydawane na bieżące potrzeby. Wierzyciele natomiast nasilają i zaostrzają swoje działania celem wyegzekwowania zaległości. Brakuje zleceń, brakuje płatności, brakuje towarów i etatów…

Czytaj wywiad z absolwentką UMK

zdjęcie

Joanna Szyman i rozwój chirurgii robotycznej

Joanna Szyman kształciła się na UMK na Wydziale Humanistycznym oraz Prawa i Administracji. W prezentowanym wywiadzie opowiada o studiach i ich wpływie na rozwój jej kariery zawodowej w branży medycznej, związanej między innymi z rozwojem i upowszechnieniem chirurgii robotycznej.

Pandemia i zagrożenia związane z COVID-19 pokazują nam kolejne zalety robotyki chirurgicznej takie, jak możliwość zachowania dystansu czy wręcz możliwość wykonania zabiegu na odległość. Konsekwencją epidemii koronawirusa, a tym samym czynnikiem rozwoju, będzie skok technologiczny, który wykona medycyna.

Czytaj wywiad z absolwentką UMK

zdjęcie

Zmiany w funkcjonowaniu Programu „Absolwent UMK” w kontekście zagrożenia SARS-CoV-2

Obowiązujące zarządzenia

Informacje będą na bieżąco aktualizowane na tej stronie.

Bieżące funkcjonowanie Programu "Absolwent UMK"

Do odwołania:

• Biuro Programu Absolwent UMK działa, ale zostaje zamknięte dla osób z zewnątrz – prosimy o kontakt mailowy program@absolwent.umk.pl lub telefoniczny + 48 (56) 611 22 36.
  • Karty Absolwenta UMK wydawane są tylko drogą pocztową. Zgłoszenia przyjmujemy pocztą elektroniczną lub tradycyjną.

Zajęcia sportowe:

Odwołane zostały zajęcia sportowe na UMK:

• koszykówki, siatkówki, tenisa stołowego,
  • wycieczki rowerowe oraz spotkania Klubu Brydżowego UMK.

Od dnia 1 lipca 2020 wznawia się działalność pływalni Uniwersyteckiego Centrum Sportowego oraz zajęcia dla absolwentów z: koszykówki, siatkówki, tenisa stołowego (stara sala gimnastyczna) - na zasadach zgodnych z wytycznymi na temat pandemii COVID-19.

Odwołane wydarzenia absolwenckie:

• Imprezy z dnia 14 marca 2020: VI Dzień Gier Planszowych GRAWITACJA, konferencja #GrazUMK. Gry planszowe w edukacji, a także finał rozgrywek w ramach projektu #GRAzUMK. Nie jest wykluczone, że wydarzenia odbędą się w innym terminie, ale dzisiaj nie jesteśmy w stanie go podać.
  • Dyplomatorium Wydziału Sztuk Pięknych w dniu 3 kwietnia 2020.
  • Skołowane Niedziele (wycieczki rowerowe) w dniach: 11 kwietnia, 10 maja, 14 czerwca 2020.
  • Skołowana majówka Żądza Grudziądza 1 – 3 maja 2020.

Przesunięte wydarzenia absolwenckie:

• Wycieczka autokarowa do Olsztyna Z werwą na Warmię (z cyklu Absolwent z kulturą) została przesunięta z 4 kwietnia na jesień.
  • Bieg z książką "Passusy Tyrmanda" z 17 maja 2020 na 4 października 2020.