KontaktGagarina 11, 87-100 Toruń, p.3
tel.: +48 56 611 22 36
+48 56 611 22 37
fax: +48 56 611 47 56
e-mail: program@absolwent.umk.pl

Wiadomości

zdjęcie

Święto Uniwersytetu

więcej informacji

zdjęcie

20 urodziny PA UMK

Program "Absolwent UMK" został powołany do życia 19 lutego 2001 przy okazji rocznicy urodzin Patrona naszej Uczelni. Od 20 lat działamy na rzecz środowiska absolwenckiego. Z okazji okrągłego jubileuszu przygotowaliśmy kilka akcji i atrakcji, którymi kolejno będziemy dzielić się na tej stronie w ciągu całego roku.

Zachęcamy do przyłączania się do wspólnego świętowania!

więcej informacji

zdjęcie

Fotozabawa "Nic nie UMKnie"

Jak dobrze znasz swój Uniwersytet? Rozpoznasz te budynki i zakątki?

Sprawdź się w naszej fotozabawie i zawalcz o nagrody o łącznej wartości 5.230 zł! Do wygrania wartościowe gadżety uniwersyteckie: bluzy, plecaki, koszulki, krawaty, apaszki, pendrivy, kosmiczne skarpetki, torby, karty do gry, kubki, magnesy i widokówki 3D.

Termin trwania zabawy: 19 – 28 lutego 2021.

więcej informacji

zdjęcie

Filmy absolwenckie "Do zobaczenia!"

Z powodu pandemii nie mamy szansy spotkania się z absolwentami podczas tradycyjnych dyplomatoriów. Wraz z pracownikami poszczególnych Wydziałów postanowiliśmy pożegnać ich jako studentów i przywitać w gronie nowych absolwentów w formie filmowej.

Premiera II tury filmów ma miejsce 19 lutego – w Święto Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, czyli w dniu urodzin Patrona naszej Uczelni.

więcej informacji

zdjęcie

Teatr 21 dostrzeżony

Paszport POLITYKI w kategorii Teatr otrzymał Teatr 21, założony i prowadzony przez Justynę Sobczyk, absolwentkę pedagogiki specjalnej UMK. Jest to jedyna w Polsce grupa sceniczna, której członkami są osoby z zespołem Downa i autyzmem.

więcej informacji

zdjęcie

Konkurs "Fabulae de futuris"

Konkurs literacki „Fabulae de futuris” (z łac. opowieści o przyszłości) na tekst science fiction rusza na początku stycznia 2021 – w Roku Stanisława Lema oraz w 20. roku działania Programu „Absolwent UMK”.

Przedmiotem konkursu jest tekst pisany prozą (3600 a 9000 znaków ze spacjami) zaliczający się do gatunku fantastyki naukowej (science-fiction), nawiązujący w treści do tematyki badań naukowych prowadzonych obecnie na UMK. Źródłem wiedzy o prowadzonych badaniach może być portal popularyzujący naukę www.portal.umk.pl, strona uniwersytecka www.umk.pl i strony innych jednostek uniwersyteckich (wydziały, centra badawcze) oraz publikacje naukowców UMK.

więcej informacji

zdjęcie

Wnuk Rektora o piłce nożnej

Maciej Polkowski - absolwent  filologii polskiej UMK, dziennikarz sportowy, redaktor naczelny "Przeglądu Sportowego", autor książek o piłkarzach i trenerach.

więcej informacji

zdjęcie

Partnerzy bliżej Ciebie!

Stworzyliśmy nakładkę na Mapy Google z informacjami o naszych Partnerach – oferowanych usługach i rabatach. Dzięki temu łatwo sprawdzicie przywileje dostępne w Waszej okolicy lub wygodnie wyznaczcie trasę dojazdu. Szczegóły poznacie klikając ikonki na mapie lub wybierając pozycje z menu w ramach 6 kategorii. Dodatkowo zdjęcia siedzib firm i instytucji ułatwią Wam dotarcie do celu.

Pamiętajcie, że część usług jest dostępna online lub z dowozem i możecie z nich skorzystać z prawie każdego miejsca w Polsce.

więcej informacji

zdjęcie

Kosmiczny sukces

Profesor Krzysztof M. Górski, absolwent i Ambasador UMK, został tegorocznym laureatem prestiżowej Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w obszarze nauk matematyczno-fizycznych i inżynierskich.

więcej informacji

zdjęcie

Komunikat JM Rektora

Drodzy Absolwenci! Od 19 października do odwołania zawieszone zostają zajęcia sportowe i wydarzenia kulturalne na UMK. Trzymajcie się zdrowo!

więcej informacji

Archiwum