KontaktGagarina 11, 87-100 Toruń, p.3
fax: +48 56 611 47 56
e-mail: program@absolwent.umk.pl

List z Paryża

Mija rok od Święta Uniwersytetu UMK – środa 19 lutego 2020 jest dla mnie nie do zapomnienia. Wtedy jeszcze nie przychodziło mi do głowy, że nasze życie będzie inne, i że w ciągu paru miesięcy nasza codzienność kompletnie zwariuje, począwszy od najmniejszych czynności domowych.

Etnoklimaty 2021

Muzeum Etnograficzne w Toruniu ogłosiło jubileuszową 10. edycję konkursu fotograficznego „Etnoklimaty”. Prace można nadsyłać do końca września 2021 roku. Na najlepsze zdjęcia czekają nagrody i miejsce na pokonkursowej wystawie plenerowej.

Celem organizowanego od 2008 r. konkursu jest fotograficzna rejestracja tematów związanych z kulturami tradycyjnymi i ludowymi, wielokulturowością, współczesnymi przejawami tradycji, kulturami lokalnymi i regionalnymi, subkulturami, a także kulturą popularną. Organizatorzy zachęcają do poszukiwania interesujących przejawów codzienności również w czasie pandemii, w dobie izolacji społecznej i licznych ograniczeń w podróżowaniu.

Program "Absolwent UMK" jest partnerem konkursu oraz sponsorem nagrody dla najlepszego zdjęcia wykonanego przez absolwenta UMK.

Konkurs "Fabulae de futuris" – rozstrzygnięcie

Konkurs literacki „Fabulae de futuris” (z łac. opowieści o przyszłości) na tekst science fiction został ogłoszony w 2021 – w Roku Stanisława Lema oraz w 20. roku działania Programu „Absolwent UMK”.

Z powodu obostrzeń nie możemy zorganizować tradycyjnej uroczystości wręczenia nagród. Nagraliśmy więc film z udziałem jurorów konkursu. Zobaczycie w nim:

• krótki wykład przewodniczącego Jury prof. Dariusza Brzostka pt. "Czy można przewidzieć przyszłość?",
  • wyniki konkursu i komentarze Jury na temat zwycięskich prac,
  • tekst zwycięskiej pracy (czytany).

Premiera materiału odbędzie się w piątek 16 kwietnia 2021 o godz. 18:00. Film zostanie udostępniony na profilu facebookowym Program "Absolwent UMK" oraz na kanale youtubowym UMK TV.

Absolwent UMK na czele MTK w Hadze

Prof. Piotr Hofmański, absolwent prawa i Ambasador UMK, osiągnął szczyt kariery prawniczej – został prezydentem Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. Jest pierwszym w historii przedstawicielem Europy Wschodniej na czele tego organu sprawiedliwości. Jego kadencja potrwa trzy lata.

Medyczne Środy edycja XXIX online

Cykl ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych z zakresu medycyny prowadzony przez naukowców Collegium Medicum UMK. Spotkania odbywają się w każdą środę o godz. 18:00 za pośrednictwem oficjalnego kanału Collegium Medicum UMK na YouTube (wykłady otwarte, bez konieczności tworzenia konta czy rejestracji).

20 urodziny PA UMK

Program "Absolwent UMK" został powołany do życia 19 lutego 2001 przy okazji rocznicy urodzin Patrona naszej Uczelni. Od 20 lat działamy na rzecz środowiska absolwenckiego. Z okazji okrągłego jubileuszu przygotowaliśmy kilka akcji i atrakcji, którymi kolejno będziemy dzielić się na tej stronie w ciągu całego roku.

Zachęcamy do przyłączania się do wspólnego świętowania!

Partnerzy bliżej Ciebie!

Stworzyliśmy nakładkę na Mapy Google z informacjami o naszych Partnerach – oferowanych usługach i rabatach. Dzięki temu łatwo sprawdzicie przywileje dostępne w Waszej okolicy lub wygodnie wyznaczcie trasę dojazdu. Szczegóły poznacie klikając ikonki na mapie lub wybierając pozycje z menu w ramach 6 kategorii. Dodatkowo zdjęcia siedzib firm i instytucji ułatwią Wam dotarcie do celu.

Pamiętajcie, że część usług jest dostępna online lub z dowozem i możecie z nich skorzystać z prawie każdego miejsca w Polsce.

Komunikat JM Rektora

Drodzy Absolwenci! Od 19 października do odwołania zawieszone zostają zajęcia sportowe i wydarzenia kulturalne na UMK. Trzymajcie się zdrowo!