KontaktGagarina 11, 87-100 Toruń, p.3
fax: +48 56 611 47 56
e-mail: program@absolwent.umk.pl

Bezpłatne zajęcia sportowe 2020/2021

Ruszyły zapisy na zajęcia sportowe na rok akademicki 2020/2021 (październik – czerwiec).

Można się dopisać w każdym momencie.

Zajęcia odbywają się w sali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK przy ul. Gagarina 35.

Picture booki Iwony Chmielewskiej

Iwona Chmielewska, absolwentka grafiki 1984 na Wydziale Sztuk Pięknych UMK, jest autorką i ilustratorką nagradzanych na całym świecie picture booków.

W tego typu książkach tekstu jest niewiele lub nie ma go wcale. Picture booki, choć opierają się głównie na ilustracji, nie są jednak książkami tylko dla dzieci. Ich celem jest pobudzanie do przemyśleń również dorosłego odbiorcy, ponieważ niejednokrotnie poruszają ważne i trudne tematy.

Sylwetka i galeria prac absolwentki UMK

Justyna Sobczyk i pedagogika teatru

Justyna Sobczyk, absolwentka pedagogiki specjalnej 2001 na Wydziale Humanistycznym UMK, jest reżyserką i aktorką teatralną, założycielką Teatru 21, jedynej w Polsce grupy scenicznej, której członkami są osoby z zespołem Downa i autyzmem.

W wywiadzie udzielonym dla Programu Absolwent UMK opowiada o nietypowych metodach pracy z aktorami oraz o rozwoju dyscypliny disability studies w Polsce.

Tak, scenariusz spektaklu tworzy się do samego końca z zespołem. w procesie rozmów z aktorami, a raczej uważnego słuchania tego, o czym rozmawiają, jak się zmieniają, jak przeżywają świat.

Czytaj wywiad z absolwentką UMK