Kontakt Reja 25, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 22 36
+48 56 611 22 37
e-mail: program@absolwent.umk.pl

Wiadomości

Zdjęcie ilustracyjne

Nowy Ambasador UMK

Z okazji Święta Uniwersytetu kolejny zasłużony absolwent naszej uczelni otrzymał tytuł Ambasadora UMK. Uhonorowany nim został Marek Małecki, prezes Grupy Kapitałowej Solbet Sp. z o.o., przedsiębiorca aktywnie wspierający swoją małą ojczyznę.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Ambasadorski podwieczorek

W przeddzień Święta Uniwersytetu odbył się pierwszy "Ambasadorski podwieczorek", czyli spotkanie władz UMK z zasłużonymi absolwentami naszej uczelni, wyróżnionymi tytułem Ambasadora UMK.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Usuwanie nieużywanych absolwenckich kont pocztowych

Uniwersyteckie Centrum Informatyczne UMK (UCI) prowadzi akcję porządkowania przestrzeni uniwersyteckich serwerów pocztowych. W związku z tym po 30 kwietnia 2024 usunięte zostaną nieużywane absolwenckie konta pocztowe, tzn. takie, które:

 • były nieaktywne przez ostatnie 3 lata (brak logowania, brak przekierowania wiadomości na inny adres pocztowy),
 • nie są powiązane z absolwenckim kontem bibliotecznym.

W najbliższych dniach osoby, których konta zostały wytypowane (na podstawie powyższych warunków) do usunięcia, otrzymają powiadomienie mailowe.

Aby uniknąć skasowania konta, należy do końca kwietnia 2024 minimum raz zalogować się na konto przez Centralny Punkt Logowania UMK lub Profil absolwencki UMK.

W przypadku, gdy konto zostanie usunięte, będzie można założyć nowe konto w Profilu absolwenckim UMK.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Program Wellness UMK

więcej informacji

na zdjęciu gra planszowa rozłożona na stoliku - karty, kościu i znaczniki

GRAWITACJA – VII Dzień Gier Planszowych na UMK

Grawitacja – największe wydarzenie planszówkowe w Toruniu – odbędzie się w sobotę 16 marca 2024 w godz. 10:00 – 23:00.

Organizatorami są Program Absolwencki UMK oraz Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki "Thorn" we współpracy z organizacjami studenckimi (Samorządem Studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UMK, Studenckie Koło Larpowe UMK, studenci z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK) oraz wydawcami gier planszowych, zabawek i akcesoriów (Albi, Askato, Black Monk Games, Den of Imagination, DM1, Gaj, Nasza Księgarnia, Piatnik, Portal Games, Playmaty, Rebel, Trident Squadron).

Zapraszamy społeczność akademicką (studentów, absolwentów i pracowników UMK) oraz sympatyków Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Udział w imprezie jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych. Ze względu na stopień alarmowy Bravo przy wejściu uczestnicy imprezy będą musieli okazać dokument tożsamości ze zdjęciem lub Kartę Absolwencką UMK.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Wystawa DYPLOM 2023

15 lutego odbędzie się wernisaż wystawy najlepszych prac dyplomowych obronionych na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w 2023 roku. Do 17 marca 2024 w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" będzie można zobaczyć nagrodzone prace 38 osób z siedmiu kierunków studiów. Podczas wernisażu będzie można wziąć udział w warsztatach artystycznych tyflograficznych oraz oprowadzaniu konserwatorskim.

więcej informacji

na zdjęciu nowoczesny budynek

Nowy przywilej: WOAK

Naszym nowym Partnerem jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu – nowoczesne centrum kultury, organizator wydarzeń artystycznych z różnych dziedzin i adresowanych od odbiorców w różnym wieku. Koordynuje bądź uczestniczy w projektach o zasięgu ogólnopolskim i  międzynarodowym. Jest przyjaznym miejscem, w którym pomoc merytoryczną uzyskać mogą twórcy niezależni i artyści amatorzy.

Oferuje posiadaczom Karty Absolwenckiej UMK:

 • bilety ulgowe na wszystkie wydarzenia, których organizatorem jest WOAK (nie dotyczy imprez organizowanych w WOAK-u przez podmioty zewnętrzne)
 • w przypadku braku biletów ulgowych, specjalne rabaty

więcej informacji

na grafice wizerunek nowej Karty Absolwenckiej UMK

Zmiana nazwy

Wraz z Nowym Rokiem Program „Absolwent UMK” zmienia nazwę na Program Absolwencki UMK. Zamiast Karty Absolwenta UMK pojawi się Karta Absolwencka UMK. Dotychczasowo wydane karty zachowują swoją ważność.

Podstawą do zmiany jest Zarządzenie Rektora UMK nr 242 z dnia 5 grudnia 2023.

więcej informacji

na grafice Mikołaj Kopernik w todze z biretem trzymający dyplom

Profil absolwencki

Załóż absolwenckie konto pocztowe, aby móc logować się do usług UMK:

 • profilu absolwenckiego, w którym możliwe jest:
  • składanie wniosku o duplikat karty
  • aktualizacja danych
  • zarządzanie absolwenckim kontem bibliotecznym
  • zarządzanie powiadomieniami o klubach i wydarzeniach
  • zarządzanie newsletterami
 • katalogu bibliotecznego (szczegóły korzystania z karty jako karty bibliotecznej)
 • ustawienia dostępu do bezprzewodowej sieci eduroam (WiFi) na terenie UMK

Katalog usług będzie się rozszerzał.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Partnerzy bliżej Ciebie!

Stworzyliśmy nakładkę na Mapy Google z informacjami o naszych Partnerach – oferowanych usługach i rabatach. Dzięki temu łatwo sprawdzicie przywileje dostępne w Waszej okolicy lub wygodnie wyznaczcie trasę dojazdu. Szczegóły poznacie klikając ikonki na mapie lub wybierając pozycje z menu w ramach 6 kategorii. Dodatkowo zdjęcia siedzib firm i instytucji ułatwią Wam dotarcie do celu.

Pamiętajcie, że część usług jest dostępna online lub z dowozem i możecie z nich skorzystać z prawie każdego miejsca w Polsce.

więcej informacji

Archiwum