KontaktGagarina 11, 87-100 Toruń
e-mail: program@absolwent.umk.pl

Nanopolis. Uniwersum przez lupę

Zdjęcie ilustracyjne

Z okazji 20-lecia Programu "Absolwent UMK" stworzyliśmy interaktywną książkę dla Waszych dzieci lub/i wnuków pt. "Nanopolis. Uniwersum przez lupę". Jej bohaterami są edukusy – niezwykłe stworki, które powstały na UMK i poszukują przygód w świecie toruńskiej nauki. Apka, Niuton, Sensor i robot Esperanta prowadzą pewne śledztwo na terenie uczelni. Przy tej okazji spotykają się z naukowcami i poznają prowadzone przez nich badania oraz metody naukowe. Publikacja zawiera interaktywne zadania i eksperymenty, dołączone są do niej: pisak UV z latarką (sponsor: Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici) oraz torebka nasion "Kwietna łączka" od Przedsiębiorstwa Nasiennego Toraf.

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7-11 lat. Nie można jej kupić, ale można ją wygrać w konkursach, które będą organizowane od listopada 2021 do kwietnia 2022 roku. Nagrody mogą być przyznawane indywidualnie oraz dla wskazanej przez absolwenta UMK szkoły podstawowej (z przeznaczeniem na nagrody dla najzdolniejszych uczniów).

Zobacz szerszy opis i animację

Książka ma charakter nieliniowy – Czytelnik sam wybiera kolejność wątków (tropów w śledztwie), za którymi podąża, by na koniec rozwiązać zagadkę.

Publikacja zawiera interaktywne zadania i eksperymenty, które dziecko może wykonać w domu z drobną pomocą opiekuna. Do książki dołączone są: pisak UV z latarką (sponsor: Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici) oraz torebka nasion “Kwietna łączka” (sponsor: Przedsiębiorstwo nasienne Toraf).

Książki nie można kupić, ale można ją wygrać w konkursach (od 06.11.2021 do 04.2022). Książkę można zdobyć dla swoich dzieci oraz dla wskazanej przez siebie szkoły podstawowej (z przeznaczeniem na nagrody dla najzdolniejszych uczniów).

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Nanopolis. Uniwersum przez lupę (2021) [fot.ilustrator Jakub Sobczak | fot. Anna Bielawiec-Osińska] Nanopolis. Uniwersum przez lupę (strony 10-11) [fot.ilustrator Jakub Sobczak | fot. Anna Bielawiec-Osińska] Nanopolis. Uniwersum przez lupę (strony 12-13) [fot.ilustrator Jakub Sobczak | fot. Anna Bielawiec-Osińska] Nanopolis. Uniwersum przez lupę (strony 24-25) [fot.ilustrator Jakub Sobczak | fot. Anna Bielawiec-Osińska] Nanopolis. Uniwersum przez lupę (strona 33) [fot.ilustrator Jakub Sobczak | fot. Anna Bielawiec-Osińska] Nanopolis. Uniwersum przez lupę (strona 15) [fot.ilustrator Jakub Sobczak | fot. Anna Bielawiec-Osińska] Autorki i ilustrator Nanopolis (zgodnie z ruchem wskazówek zegara: Jakub Sobczak, Kinga Nemere-Czachowska, Liliana Radkiewicz, Anna Bielawiec-Osińska, Anna Wielbińska) [fot.Andrzej Romański] Sponsorzy