20 urodziny PA UMK

fot. Anna Bielawiec-Osińska

Program "Absolwent UMK" został powołany do życia 19 lutego 2001 przy okazji rocznicy urodzin Patrona naszej Uczelni. Od 20 lat działamy na rzecz środowiska absolwenckiego. Z okazji okrągłego jubileuszu przygotowaliśmy kilka akcji i atrakcji, którymi kolejno będziemy dzielić się na tej stronie w ciągu całego roku.

Zachęcamy do przyłączania się do wspólnego świętowania!

Fotozabawa „Nic nie UMKnie”

Jak dobrze znasz swój Uniwersytet? Rozpoznasz te budynki i zakątki? Sprawdź się w naszej fotozabawie i zawalcz o nagrody o łącznej wartości 5.230 zł! Do wygrania gadżety uniwersyteckie – bluzy, plecaki, koszulki, krawaty, apaszki, pendrivy, kosmiczne skarpetki, torby, karty do gry, kubki, magnesy i widokówki 3D.

Termin trwania zabawy: 19 – 28 lutego 2021.

Konkurs literacki „Fabulae de futuris”

Konkurs literacki „Fabulae de futuris” (z łac. opowieści o przyszłości) na tekst science fiction ruszył na początku stycznia 2021 – w Roku Stanisława Lema oraz w 20. roku działania Programu „Absolwent UMK”.

Przedmiotem konkursu jest krótki tekst pisany prozą zaliczający się do gatunku fantastyki naukowej, nawiązujący w treści do tematyki badań naukowych prowadzonych obecnie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Źródłem wiedzy o prowadzonych badaniach może być portal popularyzujący naukę www.portal.umk.pl, strona uniwersytecka www.umk.pl i strony innych jednostek uniwersyteckich (wydziały, centra badawcze) oraz publikacje naukowców UMK.

Prace konkursowe można przesłać do 31 marca 2021. Szczegóły w regulaminie.

Konkurs „Solarne sudoku”

Wygrywa osoba, która wymyśli najdłuższe słowo składające się z liter planety, która jest rozwiązaniem sudoku. W przypadku remisu decyduje kolejność zgłoszeń. Do wygrania 5 zestawów gadżetów UMK: kosmiczne skarpetki oraz karty do gry w metalowym pudełku "Talia Koperniczka".

Termin trwania: 16.07.2021 godz. 16:00 – 18.07.2021 godz. 23:59.

Konkurs „Pikselowe portrety”

Wygrywa osoba, która prawidłowo wskaże autorów obrazów. Do wygrania 5 zestawów gadżetów UMK: kosmiczne skarpetki oraz pendrive absolwencki.

Termin trwania: 23.07.2021 godz. 16:00 – 25.07.2021 godz. 23:59.

Konkurs „Panoramiczna Polska”

Wygrywa osoba, która prawidłowo wskaże nazwy miast przedstawionych na panoramach. Do wygrania 5 zestawów gadżetów UMK: pendrive w kształcie Mikołaja Kopernika, kosmiczne skarpetki oraz pocztówka 3D przedstawiająca kampus UMK.

Termin trwania: 27.08.2021 godz. 16:00 – 29.08.2021 godz. 23:59.

Nanopolis. Uniwersum przez lupę

Interaktywna książka popularnonaukowa dla dzieci, wydana z myślą o dzieciach wychowanków Uczelni, z okazji 20-lecia Programu “Absolwent UMK”.

Bohaterowie książki to edukusy – niezwykłe stworki, które powstały na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i obecnie przygód w świecie toruńskiej nauki. Edukusy prowadzą pewne śledztwo na terenie uczelni. Przy tej okazji spotykają się z naukowcami i poznają prowadzone przez nich badania oraz metody naukowe.

Książka ma charakter nieliniowy – Czytelnik sam wybiera kolejność wątków (tropów w śledztwie), za którymi podąża, by na koniec rozwiązać zagadkę. Publikacja zawiera interaktywne zadania i eksperymenty, które dziecko może wykonać w domu z drobną pomocą opiekuna. Do książki dołączone są: pisak UV z latarką oraz torebka nasion “Kwietna łączka”.

Książki nie można kupić, ale można ją wygrać w konkursach (od 05.11.2021 do 04.2022).

Konkurs „Spektakl na niebie”

Wygrywa osoba, która odpowie na 4 pytania konkursowe związane z filmem Spektakl na niebie. Gwiazdozbiory. Do wygrania 10 zestawów gadżetów UMK: bluza uniwersytecka i kosmiczne skarpetki UMK.

Termin trwania: 21.12.2021 godz. 12:00 – 09.01.2022 godz. 23:59.

Wydarzenie na Facebooku

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.