Ambasadorski podwieczorek

na zdjęciu grupa osób siedzących przy stole w tle napis Ambasadorski podwieczorek z władzami UMK
Spotkanie władz Uniwersytetu z Ambasadorami UMK to okazja do pogłębienia związków między światem nauki, biznesu i kultury fot. fot. Anna Bielawiec-Osińska

W przeddzień Święta Uniwersytetu odbył się pierwszy "Ambasadorski podwieczorek", czyli spotkanie władz UMK z zasłużonymi absolwentami naszej uczelni, wyróżnionymi tytułem Ambasadora UMK.

W spotkaniu, które zorganizowano 18 lutego, udział wzięło 14 Ambasadorów UMK: Zbigniew Fiderewicz, Marian Holz, Dariusz Jasiński, Grzegorz Karpiński, Włodzimierz Kowalewski, Marek Małecki, Adam Marszałek, Jacek Piszczek, Stanisław Rakowicz, Janusz Leon Wiśniewski, Michał Wojtczak, Michał Zaleski, Janusz Zemke i Marek Żydowicz.

Władze uczelni reprezentowało czworo prorektorów: prof. dr hab. Wojciech Wysota, prof. dr hab. Aldona Glińska-Neweś, prof. dr hab. Beata Przyborowska i prof. dr hab. Kornelia Kędziora-Kornatowska.

W czasie spotkania gościom zaprezentowano ostatnie naukowe, międzynarodowe oraz inwestycyjne osiągnięcia UMK, a także pomysły nowatorskie, takie jak Kopernikański Ośrodek Integracji oraz Hub COPERNICUS UMK – projekt technologiczno-biznesowy dla rozwoju Regionalnego Ekosystemu Innowacji, prowadzony przez dr. hab. Michała Polasika, prof. UMK, dyrektora Centrum Gospodarki i Finansów Cyfrowych na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

Spotkanie było okazją do pogłębienia tematu związków biznesu i nauki. Gotowość do nawiązania współpracy z Uniwersytetem i jego poszczególnymi wydziałami wyrażali nie tylko przedsiębiorcy, lecz także Ambasadorzy zajmujący się kulturą.

Na zakończenie do wspólnych działań zachęcał Hubert Długołęcki, prezes Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici, który zaprezentował szeroki zakres działań Fundacji – od konkursów literackich i projektów edukacyjnych, jak np. Uniwersytet Dziecięcy oraz Uniwersytet Młodzieżowy, przez wspieranie projektów zgłaszanych przez studenckie koła naukowe, aż do udziału w organizacji konferencji i  organizacji wolontariatu.

Władze Uniwersytetu zapowiadają kontynuację spotkań z Ambasadorami UMK.

Wszyscy Ambasadorowie UMK

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.