Kontakt Reja 25, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 22 36
+48 56 611 22 37
e-mail: program@absolwent.umk.pl

Wystawa DYPLOM 2023

Widok na budynek CSW zza zamkniętego okna z budynku naprzeciwko. Napis na budynku
Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień zaplanowano na 15 lutego, przed wernisażem fot. fot. Andrzej Romański

15 lutego odbędzie się wernisaż wystawy najlepszych prac dyplomowych obronionych na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w 2023 roku. Do 17 marca 2024 w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" będzie można zobaczyć nagrodzone prace 38 osób z siedmiu kierunków studiów. Podczas wernisażu będzie można wziąć udział w warsztatach artystycznych tyflograficznych oraz oprowadzaniu konserwatorskim.

Wernisaż wystawy będzie połączony z uroczystym wręczeniem nagród i wyróżnień, które zaplanowano na godz. 16:30. O godz. 18:00 w foyer CSW nastąpi otwarcie wystawy. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem dostępności na wielu poziomach (widzenie, słyszenie, poruszanie się, rozumienie i czucie).

Założeniem organizatorek wystawy DYPLOM 2023 było rozszerzenie dostępności wydarzenia na wielu poziomach i zaprezentowania części prac osobom ze szczególnymi potrzebami, dlatego do większości prac artystycznych wykonana została audiodeskrypcja. Organizatorki zadbały również o transkrypcję filmów dla osób niedosłyszących i głuchych. Z myślą o osobach niedowidzących i niewidomych stworzona została możliwość dotyku wybranych dzieł lub ich elementów. Na wystawie będzie też można zobaczyć i dotknąć matryce graficzne. W trakcie wystawy odbędą się warsztaty tyflograficzne.

Zamysłem organizatorek było również stworzenie wystawy bardziej otwartej na osoby uczestniczące, dlatego w jej trakcie odbędą się warsztaty artystyczne i profilowane oprowadzenia: w języku angielskim, ukraińskim oraz oprowadzenie konserwatorskie.

Kuratorką wystawy jest Dorota Chilińska. Koordynatorkami z ramienia CSW są Matylda Hinc i Anna Buller. Za identyfikację wizualną odpowiadają Maria Szczodrowska i Radek Staniec, a realizacją wystawy zajął się Wojciech Rumiński.

Osoby uczestniczące w wystawie:

  • ARCHITEKTURA WNĘTRZ: Wiktoria Ciułkowska, Roksana Dołkowska, Martyna Jeznach, Dominika Trzeciak
  • GRAFIKA: Agata Burzyńska, Kamil Jakóbiak, Elżbieta Janusz, Aleksandra Klóska, Magdalena Lipowiec, Julia Łuczak, Anita Rybacka, Katarzyna Słomiana, Paulina Stark
  • MALARSTWO: Mikita Antonchyk, Igor Datkiewicz, Agnieszka Gotowicz, Weronika Szymańska, Philipp Wendland
  • SZTUKA MEDIÓW I EDUKACJA WIZUALNA: Marta Bezrudczyk, Piotr Dankowiakowski, Jessica David, Olena Kozak, Anna Szczepaniak, Ewelina Szpakowska
  • KONSERWACJA I RESTAURACJA DZIEŁ SZTUKI: Justyna Basta, Berenika Czerwonka, Katarzyna Dróżdż, Natalia Mazur, Karolina Migdał, Agata Rzeszotarska, Adriana Zakowicz
  • OCHRONA DÓBR KULTURY: Joanna Kubasik, Michał Radtke, Natalia Borek, Ada Kokot, Jakub Małek
  • HISTORIA SZTUKI: Martyna Groth, Jakub Jankowiak

Wydarzenie na Facebooku

pozostałe wiadomości