Kontakt Reja 25, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 22 36
+48 56 611 22 37
e-mail: program@absolwent.umk.pl

GRAWITACJA – VII Dzień Gier Planszowych na UMK

na zdjęciu gra planszowa rozłożona na stoliku - karty, kościu i znaczniki
fot. Anna Bielawiec-Osińska

Grawitacja – największe wydarzenie planszówkowe w Toruniu – odbędzie się w sobotę 16 marca 2024 w godz. 10:00 – 23:00.

Organizatorami są Program Absolwencki UMK oraz Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki "Thorn" we współpracy z organizacjami studenckimi (Samorządem Studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UMK, Studenckie Koło Larpowe UMK, studenci z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK) oraz wydawcami gier planszowych, zabawek i akcesoriów (Albi, Askato, Black Monk Games, Den of Imagination, DM1, Gaj, Nasza Księgarnia, Piatnik, Portal Games, Playmaty, Rebel, Trident Squadron).

Zapraszamy społeczność akademicką (studentów, absolwentów i pracowników UMK) oraz sympatyków Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Udział w imprezie jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych. Ze względu na stopień alarmowy Bravo przy wejściu uczestnicy imprezy będą musieli okazać dokument tożsamości ze zdjęciem lub Kartę Absolwencką UMK.

W programie:

  • wypożyczalnia gier planszowych (games room)
  • kiermasz używanych gier planszowych
  • sesje gier fabularnych RPG i LARP
  • pokazy i turnieje z nagrodami
  • sala gier rodzinnych z turniejami i pokazami dla dzieci
  • turniej i pokazy Star Wars: X-Wing
  • wirtualny pokój zagadek w Gather.UMK

Na miejscu będzie działała wypożyczalnia gier planszowych i towarzyskich (dostępnych będzie ponad 350 różnych tytułów). Będzie można skorzystać z pomocy instruktorów i animatorów, którzy będą doradzać wybór gier, tłumaczyć zasady i udzielać porad w trakcie rozgrywek. Tradycyjnie odbywać się będą pokazy nowości wydawniczych i turnieje w popularne tytuły.

W godzinach 10:00 – 12:00 odbędzie się kiermasz używanych gier planszowych. Chętni do wystawienia swoich gier mogą zgłaszać się na miejscu o 9:30 (regulamin).

Wśród dodatkowych atrakcji odbędą się turniej w Star Wars: X-WING, mistrzowie gry poprowadzą sesje RPG (role-playing game) oraz LARP (live action role–playing) z możliwością wzięcia udziału przez nowe osoby, które chcą rozpocząć przygodę z grami fabularnymi. Będą sesje dedykowane dla rodzin z dziećmi oraz młodzieży i dorosłych.

Dla rodzin z małymi dziećmi dostępna będzie osobna sala gier rodzinnych z pokazami i turniejami dla najmłodszych. Można będzie zagrać samodzielnie lub poprosić o wytłumaczenie zasad animatorów.

pozostałe wiadomości