Puzzle z Knappem – konkurs rozstrzygnięty

fot. Anna Bielawiec-Osińska

Konkurs dla dzieci absolwentów UMK z okazji Mikołajek.

Zadania konkursowe

1. Dopasuj puzzle do pustych miejsc.
  2. Znajdź minimum 3 przedmioty ukryte na układance, którymi posługują się naukowcy i badaczki.

Regulamin konkursu

1. Uczestnicy. W konkursie może wziąć udział dziecko (do 12 lat) osoby posiadającej Kartę Absolwenta UMK.
    2. Czas trwania. Konkurs rozpoczyna się we wtorek 28 listopada 2023 o godz. 17:00 i kończy w poniedziałek 4 grudnia 2023 o godz. 23:59.
    3. Nagrody. Do wygrania jest 15 zestawów nagród:
      • Pierwszych 5 osób: puzzle z mozaiką Knappa + wybrana książka*,
      • Kolejnych 5 osób: karty do gry Talia Koperniczka + wybrana książka*,
      • Kolejnych 5 osób: skarpetki (rozmiar S) z mozaiką Stefana Knappa + wybrana książka*.
      • * Książki do wyboru to:
        • Nanopolis. Uniwersum przez lupę – interaktywna książka popularnonaukowa dla rodzin,
        • Uczucia. Dziecinne opowieści o tym, co najważniejsze – książka autorstwa absolwenta UMK Janusza Leona Wiśniewskiego.
    4. Zadanie. Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe – dopasować puzzle do pustych miejsc oraz znaleźć minimum 3 przedmioty ukryte na układance, którymi posługują się naukowcy i badaczki. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzymuje 1 pkt.
    5. Odpowiedzi. Odpowiedź należy przesłać za pomocą formularza konkursowego.
    6. Rozstrzyganie remisów. W przypadku gdy więcej osób uzyska taki sam wynik, o przyznaniu nagrody zdecyduje kolejność zgłoszeń.
    7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 6 grudnia 2023. Rozwiązanie oraz wyniki zostaną opublikowane na stronie konkursu oraz na profilu na Facebooku. Laureaci zostaną powiadomieni mailowo.
    8. Nagrody zostaną wysłane pocztą na adres podany w zgłoszeniu konkursowym.

Rozstrzygnięcie konkursu

Na konkurs wpłynęły 62 zgłoszenia od dzieci absolwentów i absolwentek UMK. W przypadku pierwszego zadania (dopasowania puzzli) wszystkie odpowiedzi były prawidłowe, więc o przydzieleniu nagród zadecydowało zadanie otwarte. W drugim zadaniu nie było złych odpowiedzi, bo użyte symbole są wieloznaczne i od inwencji odbiorcy zależy, jak je zinterpretuje (przykładowe odpowiedzi).

Jury postanowiło nagrodzić autorów odpowiedzi, którzy znaleźli najwięcej przedmiotów oraz dodatkowo osoby, które wskazały na mniej typowe instrumenty naukowców i badaczek (rękawiczki, fantom medyczny, sekstans, układ człowieka, starodruk, kwadrant, trójkąt paralaktyczny, kompas).

Nagrody otrzymują:

Nagroda 1 stopnia (puzzle z mozaiką Knappa + wybrana książka):

• Anna Golba (syn Adam)
  • Katarzyna Miler-Kwasigroch (córka Marcelina)
  • Maciej Remplewicz (córka Maja Aurora)
  • Ewa Śliwińska (córka Maja)
  • Izabela Manuszewska (córka Marcelina)

Nagroda 2 stopnia (karty do gry Talia Koperniczka + wybrana książka):

• Emilia Maćkiewicz (córka Oliwia)
  • Kamil Korpalski (córka Maja)
  • Monika Lewandowska (syn Wiktor)
  • Ewa Chojnowska (syn Wojtek)
  • Agnieszka Świtalska (syn Julian)

Nagroda 3 stopnia (skarpetki z mozaiką Knappa + wybrana książka):

• Kinga Głodkowska (córka Alicja)
  • Edyta Specjał (syn Franciszek)
  • Urszula Marzec-Wróblewska (syn Władek)
  • Hanna Czechowska-Macak (syn Adam)
  • Anna Lubnau (syn Dawid)

Nagroda dodatkowa (skarpetki z mozaiką Knappa + wybrana książka):

• Joanna Przybylska (córka Jaśmina)
  • Sabina Kasińska (syn Leon)
  • Karolina Lewandowska (córka Lila)
  • Natalia Laskowska (syn Stanisław)
  • Michalina Pietkiewicz (syn Feliks)

Gratulujemy! Nagrody wyślemy pocztą.

galeria zdjęć

napis: konkurs dla dzieci absolwentów UMK. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. na zdjęciu puzzle z Knappem. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. na zdjęciu puzzle z Knappem. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. napis: Nagrody. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. na zdjęciu zasady konkursu i nagrody: książki, karty, puzzle i skarpetki. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.