KontaktGagarina 11, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 22 36
+48 56 611 22 37
e-mail: program@absolwent.umk.pl

Klucze od miasta

prezydent miasta wręczający klucze absolwentce, w tle zdjęcie toruńskiego ratusza
Klucze wraz z umowami najmu wręczył laureatom programu prezydent Michał Zaleski podczas spotkania, które 21 grudnia odbyło się w Urzędzie Miasta fot. Natalia Przytarska | Urząd Miasta Torunia

Pięć osób, które ukończyły studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, odebrało klucze do mieszkań, przyznanych im w ramach miejskiego programu "Mieszkanie dla absolwenta".

W tegorocznej edycji spośród 12 osób aplikujących do programu, wybrano 5, które nie tylko ukończyły studia z wysoką średnią ocen, ale także mają na koncie publikacje naukowe oraz rozpoczęte studia doktoranckie. Uprawnienie do lokalu gminnego w ramach programu "Mieszkanie dla absolwenta" otrzymali:

  • Kinga Mylkie – średnia ocen 5,00, absolwentka Wydziału Chemii UMK;
  • Paulina Piotrowska – średnia ocen 4,84, absolwentka Wydziału Nauk Historycznych UMK;
  • Bartosz Szymczak – średnia ocen 4,86, absolwent Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK;
  • Joanna Hinz – średnia ocen 4,82, absolwentka Wydziału Nauk Historycznych;
  • Angelika Pańka – średnia ocen 4,73, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

To już siódma edycja "Mieszkania dla absolwenta", zainicjowanego w 2015 r. przez toruński magistrat. Od tego czasu klucze do mieszkań odebrało 28 osób.

Ideą programu jest, by wyróżniający się absolwentki i absolwenci wyższych uczelni pozostali w naszym mieście i tworzyli jego wartość intelektualną i zawodową. Bardzo nam na tym zależy – podkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski, wręczając tegorocznym laureatom klucze do mieszkań.

Dla zdolnych absolwentów przygotowano pięć mieszkań o pełnym standardzie, o powierzchni użytkowej od 34,91 m2 do 37,24 m2. Są one zlokalizowane w różnych częściach Torunia: przy ul. Fałata, Przy Rynku Wełnianym, Staszica, Szosa Chełmińska i Wojska Polskiego. Lokale zostały wyremontowane i przygotowane do zamieszkania, a ich nowi lokatorzy – dzięki miejskiemu programowi – mogą wynajmować je od gminy na preferencyjnych warunkach.

Szczegółowe informacje

pozostałe wiadomości