Kontakt Reja 25, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 22 36
+48 56 611 22 37
e-mail: program@absolwent.umk.pl

Piknikowe Planszowanie Dzieci Kopernika 2019


Podstawowe informacje

Impreza z okazji Dnia Dziecka dla posiadaczy Karty Absolwenta UMK z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym – rodzinny piknik z grami planszowymi oraz warsztatami dla rodziców!

Przy słonecznej pogodzie piknik odbędzie się na trawniku za budynkiem (od strony parkingu) Collegium Humanisticum UMK. W razie niepogody impreza przeniesie się do holu głównego budynku.

Smakołyki uczestnicy przynoszą we własnym zakresie, ale pojawią się także zdrowe niespodzianki od Programu „Absolwent UMK”! Podczas pikniku dostępne będą dystrybutory z wodą. Prosimy o zabranie ze sobą własnych kubeczków, aby zminimalizować zużycie jednorazowych.


Program

Organizator przygotuje miejsce (będą stoliczki i krzesła, ale zachęcamy również do zabrania kocyków piknikowych), rodzinne gry planszowe (wiele najnowszych nowoczesnych tytułów z wydawnictw Nasza Księgarnia, Trefl, Piatnik, Rebel, Granna, Egmont, Black Monk, Albi, Lucrum Games z biblioteczki gier Programu “Absolwent UMK”), zapewni animatorów tłumaczących gry, zestaw do gry w bule.

Podczas imprezy w godz. 12:00 – 13:30 odbędą się bezpłatne warsztaty dla rodziców „Dziecko i planszówki. Instrukcja obsługi”, które poprowadzi trener-pedagog Artur Połeć, absolwent UMK. Uczestnicy dowiedzą się m.in. czy dziecko zawsze musi wygrywać, to jest mechanika gry, czy lepsza jest kooperacja czy rywalizacja. Zajęcia będą prowadzone w sposób interaktywny i w oparciu o całe gry oraz ich poszczególne elementy. Struktura ich będzie otwarta, co oznacza, że uczestnicy będą mieć wpływ na omawiane treści, tak aby skorzystać z nich w jak największym stopniu. Wstęp na zajęcia wolny, ale prosimy o wysłanie deklaracji udziału, abyśmy wiedzieli, na ilu uczestników się przygotować.


Relacja

Galeria zdjęć: