Przywileje i partnerzy

♦   dla dzieci   ♦   z osobą towarzyszącą   ♦   Toruń   ♦   Bydgoszcz   ♦   Włocławek   ♦   Lublin   ♦   Polska   ♦

Treść oznaczona tagiem <em>dzieci kopernika</em>.

Piknikowe Planszowanie Dzieci Kopernika 2019
1 czerwca 2019, godz. 11:00 – 15:00 (sobota)
Collegium Humanisticum UMK, ul. Bojarskiego 1 (kampus na Bielanach)

Rodzinny piknik z grami planszowymi oraz warsztatami dla absolwentów UMK!

Ramowy program imprezy

 • 11:00 – 15:00 – wolne granie w rodzinne gry planszowe z animatorami
 • 12:00 – 13:30 – warsztaty dla rodziców „Dziecko i planszówki. Instrukcja obsługi”
 • 13:00 – 13:30 – miniturniej dla dzieci w grę Pitchcar (nowoczesne „kapsle”)
 • 14:00 – 14:30 – miniturniej dla dzieci w bule

Przy słonecznej pogodzie piknik odbędzie się na trawniku za budynkiem (od strony parkingu) Collegium Humanisticum UMK. W razie niepogody impreza przeniesie się do holu głównego budynku.

Organizator przygotuje miejsce (będą stoliczki i krzesła, ale zachęcamy również do zabrania kocyków piknikowych), rodzinne gry planszowe (wiele najnowszych nowoczesnych tytułów z wydawnictw Nasza Księgarnia, Trefl, Piatnik, Rebel, Granna, Egmont, Black Monk, Albi, Lucrum Games), zapewni animatorów tłumaczących gry, zestaw do gry w bule (o godz. 14:00 przeprowadzimy miniturniej).

Smakołyki uczestnicy przynoszą we własnym zakresie, ale pojawią się także zdrowe niespodzianki od Programu „Absolwent UMK”!

Podczas imprezy w godz. 12:00 – 13:30 odbędą się bezpłatne warsztaty dla rodziców „Dziecko i planszówki. Instrukcja obsługi”, które poprowadzi trener-pedagog Artur Połeć, absolwent UMK. Uczestnicy dowiedzą się m.in. czy dziecko zawsze musi wygrywać, to jest mechanika gry, czy lepsza jest kooperacja czy rywalizacja. Zajęcia będą prowadzone w sposób interaktywny i w oparciu o całe gry oraz ich poszczególne elementy. Struktura ich będzie otwarta, co oznacza, że uczestnicy będą mieć wpływ na omawiane treści, tak aby skorzystać z nich w jak największym stopniu. Wstęp na zajęcia wolny, ale prosimy o wysłanie deklaracji udziału, abyśmy wiedzieli, na ilu uczestników się przygotować. Zgłoszenie udziału w warsztatach dla rodziców

Dzieci Kopernika – Mikołajki 2018
20 listopada 2018

Na tegoroczne Mikołajki dla Absolwentów UMK oraz ich dzieci przygotowaliśmy trzy propozycje: konkurs z nagrodami książkowymi oraz specjalne, spore rabaty w ofercie naszych dwóch Partnerów.

KONKURS „Uczucia”

O 12 najważniejszych emocjach, przeżywanych  przez wrażliwego chłopca w różnym okresie jego życia opowiada wydana w 2018 roku książka Uczucia. Dziecinne opowieści o tym, co najważniejsze, autorstwa Janusza L. Wiśniewskiego – znanego pisarza i absolwenta UMK. Publikacja zaskakuje nietypową formą ilustracji Ani Jamróz.

Aby wziąć udział w konkursie i wygrać jeden z 10 egzemplarzy książki, należy do 30 listopada 2018 wypełnić zgłoszenie, wykonując we współpracy z dzieckiem proste zadanie konkursowe. Nagrody wyślemy pocztą.

Mapa-zdrapka Polski

Do 20 grudnia posiadacze Karty Absolwenta UMK mogą skorzystać z kodu rabatowego na 25% rabatu przy zakupie dwóch map-zdrapek, oferowanych przez firmę Playprint:
Mapa Zdrapka Polski Scratch&Travel
Mapa Zdrapka Polski MAPITO (dla dzieci)
Kod rabatowy uzyskać można automatycznie, wypełniając zgłoszenie.

Grota solna Yodo

Przez cały grudzień 2018 dzieci posiadaczy Karty Absolwenta UMK do 12 roku życia mogą wejść do Groty Solnej YODO (UCS, ul. Św. Józefa 17, Toruń), płacąc tylko 5 zł.

Dzień Dzieci Kopernika 2018 – konkurs
9 maja 2018

W cyklu Dzieci Kopernika ogłaszamy konkurs z okazji Dnia Dziecka. 22 posiadaczy Karty Absolwenta UMK może wygrać nagrody dla swoich dzieci: podwójne zaproszenia na spektakle i koncerty w Toruniu i w Bydgoszczy, gry planszowe i książki.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 16 maja 2018 (godz. 23:59) wypełnić zgłoszenie i wykonać zawarte w nim zadanie konkursowe: napisać rymowankę (4 linijki) lub haiku o dzieciństwie albo dziecku.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty 17 maja 2018. Autor najciekawszego wierszyka będzie mógł wybrać spośród puli 22 nagród, kolejny – spośród 21 i tak dalej. Lista zwycięzców (imię, nazwisko, kierunek studiów) zostanie opublikowana na stronie internetowej.

Szczegóły

Dzień Dziecka

DD_2018DD_2017DD_2016DD_2015DD_2014

Nagrody

Koncerty i spektakle – podwójne zaproszenia:

Toruń

Bydgoszcz

Gry planszowe od Wydawnictwa Granna:

 • Moje Dinozaury (od 3 lat)
 • Dino kontra Dino  (od 7 lat)
 • Super Farmer (od 6 lat)

Książki:

 • Dorota Sumińska, Dlaczego hipopotam jest gruby?
 • Janusz Wiśniewski, w poszukiwaniu najważniejszego
 • Program Absolwent UMK, Psotopolis Gigawędrówka

Mikołajki dla Dzieci Kopernika

Tradycyjnie dla dzieci absolwentów UMK przygotowaliśmy mikołajkowe atrakcje.

1. Zajęcia warsztatowe w Toruniu – Lego® Mikołajki

 • zajęcia dla dwóch grup wiekowych: 5-7 lat oraz 7-10 lat
 • odbędą się w piątek 8 grudnia 2017 w godz. 17:00 – 19:00
 • zgłoszenia do 5 grudnia 2017
 • szczegóły i zapisy

2. Konkurs na Facebooku

Mikołajki 2017

Mikołajki 2017 z Programem Absolwent UMKTradycyjnie dla dzieci absolwentów UMK przygotowaliśmy dwie mikołajkowe atrakcje.

Zajęcia warsztatowe w Toruniu – Lego® Mikołajki

W czasie dwugodzinnej zabawy dzieci posłuchają o św. Mikołaju oraz Świętach Bożego Narodzenia, zbudują świąteczno-zimowe autorskie modele z klocków Lego®, przygotują słodkie upominki, które samodzielnie ozdobią i zabiorą do domu. Odbędzie się również konkurs na kreatywną budowlę świąteczną.

Termin i miejsce: 8 grudnia 2017 (piątek), w godz. 17.00-19.00, Centrum Kreatywności Bricks4Kidz, ul. Grudziądzka 110-114. Koszt udziału dziecka absolwenta UMK w zajęciach (przedłużonych) wynosi 30 zł – płatne przelewem najpóźniej do 5 grudnia 2017. Dodatkowe informacje: tel. 504 913 365, e-mail: torun@bricks4kidz.com.

Zgłoszenia on-line:

Konkurs na Facebooku

W konkursie wygrać możecie książki dla Waszych dzieci w różnym wieku (okładki na zdjęciach).

Poznaj zasady konkursu!

Mikołajki 2016 – konkurs (na wyobraźnię)

Mikołajki 2016 z Programem Absolwent UMKTradycyjnie dla dzieci absolwentów UMK przygotowaliśmy mikołajkowe konkursy,  w dwóch kategoriach wiekowych:

Każde dziecko posiadacza Karty Absolwenta UMK może wziąć udział w jednym konkursie (zgodnie z kategorią wiekową). Do wygrania są książki dla dzieci (dostosowane do wieku, tytuły zobacz poniżej).

Zgłoszenia należy wypełnić (poniżej) do 30 listopada 2016 (godz. 23:59). Zadania zostaną ocenione przez Jury pod względem spójności i pomysłowości. 3-4 najciekawsze zostaną nagrodzone. Rozstrzygnięcie nastąpi 6 grudnia 2016. Wyniki zostaną opublikowane na tej stronie oraz rozesłane mailem do uczestników. Sposób przekazania nagrody zostanie ustalony z laureatami.

HISTORYJKA ZE SŁÓWKAMI

Konkurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (4-8 lat, do 2 klasy szkoły podstawowej). Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać poniższe zadanie (dziecko przy niewielkim wsparciu rodzica) oraz wypełnić formularz konkursowy (rodzic).

Zadanie konkursowe

Zadaniem dziecka jest wymyślenie krótkiej historyjki (ok. 5 zdań) zawierającej wszystkie trzy wyrazy:

 • niespodzianka
 • zima
 • podróż

Nagrody

Książki autorstwa Asy Lind wyróżnione przez Komitet Ochrony Praw Dziecka:

 • Piaskowy Wilk
 • Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia
 • Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły

Książka Katarzyny Kłosińskiej:

 • Na tropie słów

Wyniki

Nagrody otrzymują dzieci:
Antonina Runowska
Kosmici bardzo lubią śnieg. Na ich planecie nie ma śniegu, więc gdy jest zima, ruszają w podróż na Ziemię. W nocy wylądowali w ogrodzie i ulepili bałwana. Rano dzieci wyszły do ogrodu. A to niespodzianka! Kosmici i bałwan!

Filip Machalski
Zima tuż tuż. Niespodzianka już już. Mikołaj w podróż nocą do dzieci wyruszy.

Jakub Czerwiński
Dzisiaj mój trener od piłki nożnej pan Damian miał dla nas niespodziankę. Mieliśmy się spotkać z Robertem Lewandowskim. Ja i moi koledzy oszaleliśmy. Czekała nas podróż do Warszawy. W dzień wyjazdu zaczął padać śnieg, oczywiście przecież zaczęła się zima.

Gabriel Zając
Święty Mikołaj wybrał się przed świętami Bożego Narodzenia w podróż dookoła świata. Chciał zobaczyć jak bawią się dzieci. Wędrował bardzo długo, przez pola i lasy z wielkim worem na plecach. Niósł w nim uśmiechy, buziaki, żarty, pomysły na nowe zabawy, miłe słowa i wiele miłości. Miała to być wielka niespodzianka dla wszystkich dzieci. Była śnieżna zima. A dzieci czekały w oknach na Świętego Mikołaja i jego niespodzianki.

HISTORYJKA Z POWIEDZENIAMI

Konkurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku szkolnym (9-13 lat, od 3 do 6 klasy szkoły podstawowej). Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać poniższe zadanie (dziecko przy niewielkim wsparciu rodzica) oraz wypełnić formularz konkursowy (rodzic).

Zadanie konkursowe

Zadaniem dziecka jest wymyślenie krótkiej historyjki (maksymalnie 10 zdań), zawierającej dwa z trzech powiedzeń:

 • Iść komuś na rękę
 • Siedzieć na walizkach
 • Stawać na rzęsach

Nagrody

Książki autorstwa Grzegorza Kasdepke:

 • Co to znaczy… 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń
 • Co to znaczy… po raz drugi
 • Mity dla dzieci – 20 najpopularniejszych mitów greckich

Wyniki

Nagrody otrzymują dzieci:
Ola Malinowska
Wczoraj długo siedziałam nad książkami. Siedziałam...Tak, dobrze to ujęłam. Czas upływał, a zadań domowych nie ubywało. No ale jak miałam się skupić, gdy moje myśli krążyły wokół gorącej plaży, ciepłego morza, pięknych muszli. Choć stawałam na rzęsach, nic sensownego nie mogłam wymyślić - prezentacja na historię nadal miała tylko jeden slajd. Och, jak żałuję, że 'historyca' nie poszła nam na rękę i przełożyła terminu składania prac. Dobrze, że już przynajmniej po wywiadówce.....

Maja Tomaszewska
Mama znowu się upiera, abym ubrała jeansy. Tym razem pójdę jej na rękę, ale tylko raz. Czemu ona nie rozumie, że ja wolę chodzić w leginsach? Ciągle powtarza, że mam pełną szafę ubrań, a chodzę zawsze tak samo ubrana. Mi po prostu jest wygodniej w leginsach i już. Następnym razem może stawać na rzęsach, a ja nie popuszczę.

Franciszek Zając
Elfy Świętego Mikołaja bardzo marudziły i nie chciały pracować przy pakowaniu prezentów dla dzieci. Zbuntowały się i zażądały urlopu na Święta Bożego Narodzenia. Marzyły im się długie, leniwe wakacje na Karaibach. Tak długo narzekały, aż w końcu zmęczony Mikołaj poszedł im na rękę i zgodził się, aby miały wolne od pakowania prezentów. Postanowił, że w tym roku pakowaniem zajmą się renifery. Ucieszone elfy w mig zajęły się przygotowaniami i po kilku minutach siedziały już na walizkach. W tym czasie renifery stawały na rzęsach aby sprostać wszystkim zamówieniom na prezenty jakie spływały od dzieci z całego świata - dwoiły się i troiły, ale niestety robota wcale nie szła. Gubiły wstążki, darły kopytkami  ozdobne papiery, myliły prezenty. Mikołaj był zdruzgotany i bał się, że w tym roku dzieci nie dostaną prezentów. Na szczęście elfy, które już siedziały na walizkach, stwierdziły, że na Karaibach będzie im za gorąco i postanowiły jeszcze w tym roku zostać w pracy.

Spacer po Drwęcy – rodzinny spływ kajakowy
sobota, 3 czerwca 2017, 16:00-20:00
Lubicz – Kaszczorek

Aktywny rodzinny wypoczynek na świeżym powietrzu proponujemy absolwentom UMK i ich pociechom z okazji Dnia Dziecka. W sobotę 3 czerwca 2017 organizujemy spływ kajakowy po Drwęcy (tempem spacerowym, z ratownikami) oraz piknik przy ognisku w Kaszczorku.

Pierwszeństwo zapisu na imprezę mają absolwenci z dziećmi, ich zgłoszenia przyjmujemy do końca kwietnia. W przypadku, gdy zostaną wolne miejsca, od 1 do 3 maja 2017 zapisywać się mogą absolwenci z dorosłymi towarzyszami (tylko na kajaki dwuosobowe).

Szczegóły i rezerwacje kajaków

 

Galeria fot. Anna i Leszek Bielawiec

Dzieci Kopernika – Dzień Dziecka 2017 – Spływ kajakowy

Z okazji Dnia Dziecka dla absolwentów UMK z dziećmi organizujemy spływ kajakowy – Spacer kajakowy po Drwęcy – oraz piknik przy ognisku.

Spływ organizujemy z naszym Partnerem – wypożyczalnią kajaków Aqua Natura Park oraz firmą Dryfujemy.pl. Wszyscy uczestnicy spływu zobowiązani są do podpisania i przestrzegania:

Podstawowe informacje

 • Termin: sobota, 3 czerwca 2017, godz. 16:00-20:00
 • Miejsce: Lubicz – Kaszczorek
 • Dojazd: autobusy miejskie: 23, 39, 46 (Kaszczorek, przystanek Drwęca)
 • Parking: bezpłatny w sąsiedztwie pobliskich sklepów (Stokrotka, Biedronka)
 • Uczestnicy: absolwenci UMK z dziećmi

Program imprezy

 • 16:00 – zbiórka w Kaszczorku – obok Skansenu Muzeum Etnograficznego
 • wyjazd autokarem i busami do Lubicza
 • spływ kajakowy tempem spacerowym ok. 2,5 h
 • piknik w Kaszczorku
  • gry i zabawy rodzinne
  • pieczenie kiełbasek przy ognisku
 • zakończenie imprezy ok. 20:00

Koszt udziału

Koszt udziału w spływie wynosi 30 zł / osobę. Koszt uwzględnia:

 • wynajem i przewóz kajaków (w tym wiosła, kamizelki ratunkowe, siedzisko dla małego dziecka)
 • ubezpieczenie
 • autokar/busy (przejazd z Kaszczorka do Lubicza)
 • wynajęcie ratowników
 • opał na ognisko
 • widelce do pieczenia kiełbasek na ognisku
 • drobne upominki dla dzieci

Dojazd i powrót do Kaszczorka oraz prowiant we własnym zakresie. Zachęcamy również do zabrania kocyków piknikowych.

 

Jeżeli z powodu obfitych opadów, silnego wiatru, burzy itd. spływ nie dojdzie do skutku, wówczas uzgodnimy nowy termin spływu – pieniądze nie przepadają.

Zgłoszenia i wpłaty

W spływie może wziąć udział maksymalnie 64 uczestników, licząc wraz z dziećmi. Na jedną Kartę Absolwenta UMK można zarezerwować jeden kajak. Do dyspozycji mamy:

 • 16 kajaków trzyosobowych (dla rodziców z małym dzieckiem w wieku 4-8 lat),
 • 8 kajaków dwuosobowych (dla rodzica z dzieckiem powyżej 6 lat).

Zgłoszenia i wpłaty przyjmujemy do 3 maja 2017. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo zapisu mają absolwenci z dziećmi, absolwenci z dorosłymi towarzyszami mogą zapisywać się dopiero od 1 maja 2017 i tylko na kajaki 2-osobowe (wcześniejsze zgłoszenia będą usuwane).

Ważne: Na potrzeby ubezpieczenia spływu zbieramy adresy zameldowania oraz nr PESEL wszystkich uczestników wycieczki. Prosimy wypełnić odpowiednie zgłoszenie:

Wpłaty przyjmujemy na konto Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Gagarina 11, 87-100 Toruń, nr: 20 1160 2202 0000 0000 6090 1894. W okienku "Tytułem" należy wpisać: "spływ kajakowy" oraz imię i nazwisko absolwenta rezerwującego kajak. W przypadku rezygnacji zwrot wpłat będzie możliwy tylko pod warunkiem znalezienia na zwolnione miejsce osób z listy rezerwowej.

Lista rezerwowa

Obecnie mamy zapisany komplet uczestników spływu kajakowego i przyjmujemy tylko zapisy mailowe na listę rezerwową. W zgłoszeniu prosimy o podanie numeru swojej Karty Absolwenta UMK, liczbę zgłaszanych osób, wiek dzieci i telefon kontaktowy. Jeżeli zwolnią się miejsca – będziemy kontaktować się telefonicznie w czwartek lub piątek przed spływem.

Mikołajki 2016 – muzeum i warsztaty

Z okazji Mikołajek zapraszamy dzieci absolwentów UMK na zwiedzanie Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu, połączone z warsztatami, podczas których każde dziecko własnoręcznie wykona zabawkę (kolorowy bączek).

Wizyta dzieci absolwentów w Muzem odbędzie się 3 grudnia 2016 (sobota) w dwóch grupach:

Za udział dziecka zapłacić trzeba 6 zł, ale otrzyma ono również mikołajkowy podarunek-niespodziankę; bedzie także mógł zabrać wykonaną przez siebie zabawkę do domu.

Aby wziąć udział w zajęciach, należy do 27 listopada 2016 zgłosić udział dziecka, wypełniając odpowiedni formularz zgłoszeniowy (dla każdego dziecka osobny) oraz wnieść opłatę w wysokości 6 zł za dziecko na konto Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici nr 56 1140 2017 0000 4502 0345 2695, podając w tytule przelewu imię i nazwisko dziecka oraz dopisek "Mikołajki 2016".

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy rozpoczną się 16 listopada 2016 o godz. 18:00.

Muzeum Zabawe i Bajek w Toruniu


5.12.2016

W zajęciach udział wzięło 38 dzieci absolwentów UMK. Galerie z wydarzenia można obejrzeć na stronie:

Muzeum Zabawe i Bajek w Toruniu

Muzeum Zabawe i Bajek w Toruniu

Atrakcje mikołajkowe dla dzieci absolwentów UMK
grudzień 2016

W tym roku z okazji mikołajek dla dzieci absolwentów UMK mamy dwie propozycje:

Wizyta w Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu, połączona z warsztatami

Absolwenci UMK mogą zapisać swoje dzieci w wieku 4 – 10 lat na zwiedzanie muzeum połączone z warsztatami tworzenia zabawek (bączków).  Wizyta w muzeum odbędzie się w sobotę 3 grudnia 2016, w godz. 10:00 – 11:30 (grupa 4-6 lat) oraz 11:45 – 13:15 (grupa 7-10 lat). Na uczestników zajęć czekają również mikołajkowe podarunki-niespodzianki. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 listopada 2016. Szczegóły

Konkurs historyjkowy

Każde dziecko absolwenta w wieku 4 – 13 lat może wziąć udział w konkursie, wykonując zadanie zgodnie z kategorią wiekową. Nagrody stanowią książki dla dzieci. Zgłoszenia należy wypełnić do 30 listopada 2016. Rozstrzygnięcie nastąpi 6 grudnia 2016. Szczegóły

Dzień Dziecka 2015
maja 2015

Tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy konkursy z nagrodami dla pociech absolwentów UMK. W tym roku tematem przewodnim konkursów jest plaża.

Do wygrania gry rodzinne: Magiczny labirynt, Speed Cups, Pszczółki, Dobble, Ciekawostki, Tikal.