Reja 25, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 22 36
+48 56 611 22 37
e-mail: program@absolwent.umk.pl
obrazek nr 1

HAJDA NA FROMBORK!

sobota, 2 września 2017

Absolwencka wycieczka autokarowa z cyklu Absolwent z kulturą do Elbląga i Fromborka.


Program wycieczki

Elbląg

Elbląg to najniżej położone miasto w Polsce, założone przez Krzyżaków w 1237 r. W czasie II wojny św. starówka została niemal całkowicie zniszczona, obecnie jest sukcesywnie odbudowywana.

Atrakcje w Elblągu:

  • Spacer po starówce
  • Galeria EL (zwiedzanie z przewodnikiem-absolwentką UMK) – jedno z najważniejszych miejsc popularyzujących w Polsce kulturę i sztukę. Usytuowana jest w budynku gotyckiego kościoła dominikańskiego z XIII w., który od XVI do 1945 r. był kościołem protestanckim, a od 1961 r. przeznaczony został na autorską galerię sztuki. Galeria EL słynie z prób integracji sztuki i techniki (formy przestrzenne), organizacji widowisk czasoprzestrzennych z elementami happeningowymi, eksperymentów w zakresie popularyzacji muzyki jazzowej, yassowej, poważnej czy poezji śpiewanej. Aktualnie dostępne wystawy czasowe: Piotr Korol “Malarstwo zrodzone z metody” oraz Tomasz Zawadzki i Sławomir Marzec “Obrazy”.

Frombork

Frombork to dawna stolica Warmii, miasto, w którym patron naszej Uczelni spędził ponad 30 lat swojego życia, pełniąc dziewięć różnych urzędów, tam napisał słynne dzieło „De Revolutionibus orbium caelestium” i tam też jest pochowany.

We Fromborku zobaczymy z przewodnikiem:


Koszt i zgłoszenia

Koszt udziału wynosi 80 zł na osobę. Cena obejmuje: transport autokarem, bilety wstępu, opłatę za przewodników, ubezpieczenie. Jeden absolwent UMK ma prawo zabrać jedną osobę towarzyszącą. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 sierpnia – obowiązuje kolejność zgłoszeń!


Relacja

fot. Anna Bielawiec-Osińska, Kinga Nemere-Czachowska

Hajda na Frombork! - 02.09.2017