Reja 25, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 22 36
+48 56 611 22 37
e-mail: program@absolwent.umk.pl
zdjęcie nagłówkowe

O projekcie

Propozycja dla Absolwentów UMK pracujących w szkołach, bibliotekach i domach kultury.

Czas realizacji projektu: wrzesień 2019 – marzec 2020.

Chcielibyśmy zaproponować Państwu udział w unikatowym projekcie edukacyjnym GRA z UMK, związanym z wykorzystaniem gier planszowych w procesie dydaktyczno-wychowawczym. Projekt kierujemy  do absolwentów UMK, którzy pracują w szkołach, bibliotekach, domach kultury, świetlicach środowiskowych etc.

W ramach projektu zamierzamy zorganizować rozgrywki w gry planszowe o wysokim walorze edukacyjnym dla uczniów szkół podstawowych i średnich (dwie kategorie wiekowe) oraz zorganizować konferencję szkoleniową z zakresu wykorzystania nowoczesnych gier planszowych w warsztacie metodycznym nauczyciela i wychowawcy.


Rozgrywki w gry edukacyjne

Nawiązaliśmy współpracę z wydawnictwami gier planszowych, które dostarczą egzemplarze gier oraz nagrody potrzebne do przeprowadzenia rozgrywek dla uczniów w dwie gry:

  1. Totem” (wydawnictwa Nasza Księgarnia) – gra opiera się na analizie oraz przewidywaniu poczynań przeciwnika oraz oceny prawdopodobieństwa,
  2. Planeta” (wydawnictwa Rebel) – gra opiera się na analizie, liczeniu oraz planowaniu. Dodatkowym atutem jest temat związany z kompletowaniem obszarów Ziemi korzystnych dla różnych gatunków zwierząt.

Harmonogram akcji:

  • wrzesień 2019 – zgłaszanie szkół i instytucji (biblioteki, świetlice środowiskowe, domy kultury etc.),
  • październik 2019 – marzec 2020 – etap eliminacji,
  • 14 marca 2020 – finał rozgrywek podczas Dnia Gier Planszowych GRAWITACJA na UMK w Toruniu.

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w rozgrywkach i/lub mogą udzielić wsparcia w ich przeprowadzeniu w Państwa szkole/instytucji, prosimy o wypełnienie zgłoszenia do udziału w projekcie (link u dołu strony).

Konferencja szkoleniowa

Konferencja prowadzona w formie panelowo-warsztatowej zorganizowana będzie w ramach Dnia Gier Planszowych GRAWITACJA w dniu 14 marca 2020 roku. Jej program dostosowany zostanie do potrzeb zgłaszanych przez nauczycieli. Prosimy o wypełnienie poniższego zgłoszenia.


Zgłoszenia do udziału w projekcie

Prosimy o wypełnienie ankiety, która pozwoli nam określić Państwa zainteresowanie projektem (odpowiedzi przyjmujemy do 31 sierpnia 2019).