II Bieg z książką – SĄŻNISTY SIENKIEWICZ – 15.05.2016

II Bieg z książką SĄŻNISTY SIENKIEWICZ odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek na UMK (8-15 maja 2016). Celem imprezy jest upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz popularyzacja czytelnictwa.

Rok 2016 został ogłoszony rokiem Henryka Sienkiewicza, dlatego nazwa tegorocznej edycji biegu nawiązuje do nazwiska pisarza, natomiast dystans – do roku urodzenia literata (1846). Posłużyliśmy się jednostką długości (sążeń nowopolski), która obowiązywała w Królestwie Polskim w tym czasie.

• dystans = data urodzenia Henryka Sienkiewicza x sążeń nowopolski
    = 1846 x 1,728 m = 3189,888 m ~ 3,190 km

Uniwersytet Mikołaja Kopernika

• Termin: niedziela, 15 maja 2016, godz. 10:00-13:00
  • Miejsce: kampus uniwersytecki na Bielanach w Toruniu
    • Biuro zawodów: Biblioteka Główna UMK, ul. Gagarina 13, budynek nr 19 na mapce kampusu
  • Dojazd: autobusy: 0, 17, 18, 26, 34 i 40, tramwaje: 1, 4 (przystanek Aula),
    Toruński Rower Miejski: stacja rowerowa nr 6 (Biblioteka Uniwersytecka)
  • Parking: duży bezpłatny przed Aulą UMK; stojaki rowerowe
  • Uczestnicy: studenci, absolwenci i pracownicy oraz sympatycy UMK

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu imprezy.

Program imprezy

10.00 otwarcie biura zawodów
do 10.30 zapisy zawodników na miejscu
do 11.30 weryfikacja zawodników, wydawanie materiałów startowych
12.00 start biegu
12.30 zamknięcie mety
13.00 ogłoszenie wyników rywalizacji i wręczenie nagród

Książki

Trasę należy pokonać, trzymając w ręku książkę. Ciężar książki musi się mieścić w przedziale 300-1000 gram. Książka może być o dowolnej tematyce. Dodatkową klasyfikację przewidziano dla osób, które będą biegły z książkami autorstwa Henryka Sienkiewicza.

Trasa

Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę 1846 sążni nowopolskich. Jeden sążeń wynosi 1,728 m. Trasa będzie biegła przez kampus i lasek uniwersytecki po terenie utwardzonym i po leśnych ścieżkach.

• dystans = data urodzenia Henryka Sienkiewicza x sążeń nowopolski
    = 1846 x 1,728 m = 3189,888 m ~ 3,190 km

Nagrody dla 3 najszybszych zawodników w kategorii kobiet oraz mężczyzn stanowić będą kupony do realizacji w Księgarni Uniwersyteckiej. Przewidziano również dodatkowe klasyfikacje, które zostaną nagrodzone gadżetami uniwersyteckimi.

Zapisy

Zgłoszenia przyjmowane będą od 14 kwietnia do 10 maja 2016. Istnieje możliwość zgłoszenia się na miejscu w dniu imprezy jednak bez gwarancji otrzymania świadczeń (np. napoju, pamiątki).

Wpisowe

•   5 zł – posiadacze Karty Absolwenta UMK, legitymacji studenta UMK lub ucznia GiLA
  • 10 zł – pozostałe osoby oraz wszyscy zapisujący się w dniu imprezy

Wpłaty przyjmowane będą w Centrum Promocji i Informacji UMK (parter rektoratu) lub na konto Uczelni od 18 kwietnia do 10 maja 2016.

• Dane: Uniwersytet Mikołaja Kopernika
  • Adres: Gagarina 11, 87-100 Toruń
  • Konto: 20 1160 2202 0000 0000 6090 1894
  • Tytułem: Imię i nazwisko biegacza + Bieg z książką 2016

Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi ani przeniesieniu na innego zawodnika.

Świadczenia

• pakiet startowy
  • pamiątkowy medal
  • woda

Organizator umożliwi zdeponowanie rzeczy w szatni. Zawodnicy będą mieli możliwość skorzystania z toalety wewnątrz budynku Biblioteki Głównej UMK.

Uwagi końcowe

• Impreza odbędzie się bez względu na pogodę.
  • Podczas rywalizacji będzie obowiązywał ręczny pomiar czasu.
  • Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie i startują na własną odpowiedzialność.
  • Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w imprezie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego, lub muszą mieć przy sobie jego zgodę na piśmie.
  • Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania biegu lub jego przerwania bez podania powodów.
  • Wiążąca i ostateczna interpretacja regulaminu przysługuje wyłącznie Organizatorowi imprezy.

Podsumowanie biegu

W niedzielę 15 maja 2016 odbył się II Bieg z książką “Sążnisty Sienkiewicz” organizowany przez Program Absolwent UMK oraz Klub Maratoński UMK we współpracy z Biblioteką Uniwersytecką w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W imprezie wzięło udział 118 biegaczy, który pokonali trasę z książką w ręku.

Tegoroczna edycja biegu nawiązywała do Roku Henryka Sienkiewicza. Stąd dystans do pokonania wyniósł 1846 sążni nowopolskich (3,190 km) – w odniesieniu do roku urodzenia pisarza i jednostki miary obowiązującej w tym okresie.

Nagrody – kupony do realizacji w Księgarni Uniwersyteckiej oraz zestawy gadżetów UMK – przyznano w pięciu klasyfikacjach: generalnej kobiet i mężczyzn, absolwentek i absolwentów UMK oraz sienkiewiczowskiej.

Bieg z książką 2016 – wyniki (626 KB)

Galeria zdjęć:

II Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] II Bieg z książką [fot. Adam Zakrzewski] II Bieg z książką [fot. Adam Zakrzewski] II Bieg z książką [fot. Adam Zakrzewski] II Bieg z książką [fot. Adam Zakrzewski] II Bieg z książką [fot. Adam Zakrzewski] II Bieg z książką [fot. Adam Zakrzewski] II Bieg z książką [fot. Adam Zakrzewski] II Bieg z książką [fot. Adam Zakrzewski] II Bieg z książką [fot. Adam Zakrzewski] II Bieg z książką [fot. Adam Zakrzewski] II Bieg z książką [fot. Adam Zakrzewski] II Bieg z książką [fot. Adam Zakrzewski] II Bieg z książką [fot. Adam Zakrzewski] II Bieg z książką [fot. Adam Zakrzewski] II Bieg z książką [fot. Adam Zakrzewski]