Reja 25, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 22 36
+48 56 611 22 37
e-mail: program@absolwent.umk.pl
obrazek nr 1

I Bieg z książką – 70 SZNURÓW NA 70-LECIE UMK – 31.05.2015

Z okazji Jubileuszu Uczelni odbędzie się Bieg z książką “70 SZNURÓW NA 70-LECIE UMK“, na który zapraszamy absolwentów, studentów i pracowników uniwersytetu, uczniów GiLA oraz sympatyków naszej Uczelni – początkujących i zaawansowanych biegaczy, od 15 roku życia.

Bieg będzie nietypowy – wynik zależeć będzie od czasu przebycia trasy o długości 70 sznurów (stara jednostka miary) oraz ciężaru niesionej ze sobą książki! Algorytm klasyfikujący wykorzystuje jednak niejawny przelicznik: po jego zastosowaniu wynik zawodnika jest tym lepszy, im bliższy rokowi urodzin Mikołaja Kopernika – 1473. Przelicznik zostanie ujawniony w momencie startu.Organizatorzy

Uniwersytet Mikołaja Kopernika

Sponsorzy


Podstawowe informacje

 • Termin: niedziela, 31 maja 2015, godz. 10:00-13:00
 • Miejsce: kampus uniwersytecki na Bielanach w Toruniu
  • Biuro zawodów: Aula UMK, ul. Gagarina 11, budynek nr 30 na mapce kampusu
   (wejście do foyer Auli od strony odkrytego basenu)
 • Dojazd: autobusy: 0, 17, 18, 26, 34 i 40, tramwaje: 1, 4 (przystanek Aula),
  Toruński Rower Miejski: stacja rowerowa nr 6 (Biblioteka Uniwersytecka)
 • Parking: duży przed Aulą UMK; stojaki rowerowe przy Rektoracie
 • Wydarzenie na Facebooku
 • Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu imprezy.

Program imprezy

10.00 otwarcie biura zawodów
do 11.00 zapisy zawodników na miejscu
do 11.45 weryfikacja zawodników, wydawanie materiałów startowych
12.00 start biegu
12.30 zamknięcie mety
13.00 ogłoszenie wyników rywalizacji i wręczenie nagród
loteria wśród wszystkich uczestników imprezy obecnych na zakończeniu

Książki

Trasę należy pokonać, trzymając w ręku książkę.


Trasa

Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę 70 sznurów. Jeden sznur wynosi 44,655 m. Trasa będzie biegła przez kampus i lasek uniwersytecki po terenie utwardzonym i po leśnych ścieżkach.


Nagrody

Nagrody – kupony o wartości 100 zł do realizacji w Księgarni Uniwersyteckiej przewidziano dla 5 zawodników, którzy osiągną wynik najbliższy rokowi urodzenia Mikołaja Kopernika (1473).

Wśród wszystkich uczestników imprezy obecnych na zakończeniu rozlosowane zostaną upominki – zaproszenia, bilety wstępu lub vouchery na wybrane imprezy kulturalne w Toruniu lub na inne usługi.


Zapisy

Zgłoszenia przyjmowane będą od dnia 1 maja do 29 maja 2015. Istnieje możliwość zgłoszenia się na miejscu w dniu imprezy jednak bez gwarancji otrzymania świadczeń (np. napoju).


Wpisowe

Impreza jest bezpłatna.


Uwagi końcowe

 • Impreza odbędzie się bez względu na pogodę.
 • Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie i startują na własną odpowiedzialność.
 • Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w imprezie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego, lub muszą mieć przy sobie jego zgodę na piśmie.

Podsumowanie biegu

W niedzielę 31 maja 2015 odbył się Bieg z książką “70 sznurów na 70-lecie UMK” organizowany przez Program Absolwent UMK oraz Klub Maratoński UMK. W imprezie wzięło udział 56 biegaczy, który pokonali dystans 70 sznurów, czyli 3,129 km.

Wynik biegu zależał od czasu przebycia trasy oraz ciężaru niesionej ze sobą książki! Obliczano go według wzoru:

| [(ciężar książki w gramach + czas w sekundach) * przelicznik (0,942)] – 1473 |

Nagrody – kupony o wartości 100 zł do realizacji w Księgarni Uniwersyteckiej – przyznano 5 zawodnikom, którzy osiągnęli wynik najbliższy rokowi urodzenia Mikołaja Kopernika (1473).

Bieg z książką 2015 – wyniki (232 KB)


Relacja


Galeria zdjęć:

I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska] I Bieg z książką [fot. Anna Bielawiec-Osińska]