Klub Rowerowy Skołowani


"Życie jest jak jazda na rowerze. By utrzymać równowagę musisz być w ruchu"

Albert Einstein

Klub Rowerowy "Skołowani" powstał w lipcu 2007 z inicjatywy uczestników dorocznych wycieczek Programu "Absolwent UMK".

Na tej stronie znajdziesz zapowiedzi kolejnych wypraw, obejrzysz zdjęcia i komentarze autorstwa uczestników wycieczek Klubu.

Dołącz do nas!

Jedyne wymaganie sprzętowe to sprawny rower i minimum awaryjne - zapasowa dętka lub łatki. Dla bezpieczeństwa zachęcamy do zaopatrzenia się w kask i elementy odblaskowe. Tempo na trasie dostosowywane jest do możliwości uczestników wycieczek. Zapewniamy sympatyczną atmosferę i pomoc techniczną w razie potrzeby.

Do zobaczenia na szlaku!

Sonda o Klubie rowerowym SKOŁOWANI


Jeśli jesteś rowerzystą (nawet jeśli do tej pory z nami nie jeździłeś), prosimy – weź również udział w sondzie na temat wycieczek rowerowych. Kwestionariusz zawiera 11 pytań , jego wypełnienie zajmie ok. 3 minuty.


Członkowie klubu


Sylwetki pozytywnie skołowanych absolwentów. Kogo nie ma – niech foto i opis dosyła!


Dycha na liczniku – wystawa z okazji 10-lecia Klubu Rowerowego SKOŁOWANI


W lipcu obchodzimy 10-lecie powstania Klubu Rowerowego SKOŁOWANI! Trudno w to uwierzyć, ale już tyle lat jeździcie razem na krótsze i dalsze wycieczki.  Z inicjatywy Danusi Burnickiej "Dynamik" tę wspaniałą rocznicę uświetniliśmy wystawą: zdjęć, pamiątek oraz relacji z wycieczek. Wystawę Dycha na liczniku można oglądać w Bibliotece Głównej UMK (parter) od 14 czerwca do końca sierpnia 2017.

Zdjęcia z wernisażu


Rowerem i kajakiem


Całodniowa wycieczka rowerowa połączona ze spływem kajakowym na trasie
Toruń - Karbówko - Golub-Dobrzyń - Karbówko - Toruń

UWAGA! Zmiana terminu! Z uwagi na warunki atmoferyczne zapowiadane na sobotę, wycieczka zostaje przesunięta z soboty 19 sierpnia na niedzielę 20 sierpnia - zbiórka o godz. 7.30.

 • Trasa wycieczki:
  Wycieczka rowerowa:Toruń - Karbówko-Toruń: 45 km
  Spływ kajakowy (w ramach wycieczki rowerowej): Golub-Dobrzyń - Karbówko: ok. 4 h
 • Udział tylko w części rowerowej nie jest limitowany. Czas oczekiwania na kajakarzy w Karbówku wynosi ponad 4 h. Udział w spływie wymaga wcześniejszego zgłoszenia i wniesienia opłaty w wysokości 45 zł za osobę, do dnia 11.08.2017, na konto Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici nr 56 1140 2017 0000 4502 0345 2695, z dopiskiem "Karbówko 2017". Brak wpłaty w terminie osoby zgłoszonej na spływ będziemy traktować jako rezygnację. Uczestnicy wycieczki i spływu nie będą ubezpieczeni grupowo.
 • Zbiórka: przy sklepie OBI na Rubinkowie w Toruniu o godz. 7.30 w niedzielę 20 sierpnia.
 • Inicjator wycieczki: Lidia Gdaniec
   

 

Środek Polski

Wycieczka rowerowa (400 km w 9 dni) dla absolwentów UMK z osobami towarzyszącymi w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2017. Zgłoszenia do 20 kwietnia 2017. Szczegóły


Łubianka – Zamek Bierzgłowski


 • Termin: sobota, 22 lipca 2017, 10:00 – 15:00
 • Trasa: Toruń – Lulkowo – Brąchnowo – Łubianka – Zamek Bierzgłowski – Leszcz – Toruń
 • Dystans: ok. 45 km
 • Zbiórka: przy sklepie Brico na ul. Żwirki i Wigury
 • Udział bezpłatny, ale prosimy o wypełnienie zgłoszenia do 21.07.2017, godz. 12:00, żeby wiedzieć, ile osób weźmie udział w wycieczce
 • Formularz zgłoszeniowy (najpierw wypełnia absolwent UMK, potem osoba towarzysząca)