Reja 25, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 22 36
+48 56 611 22 37
e-mail: program@absolwent.umk.pl
obrazek nr 1

Program


Wypożyczalnia

Wypożyczalnia gier będzie działała na miejscu w godzinach 10:00 – 21:00.

Karnet na całodzienne wypożyczanie gier (umożliwia wypożyczenie jednej gry na raz) – 10 zł – z opłaty zwolnieni są posiadacze Karty Absolwenta UMK, legitymacji studenta UMK i ucznia GiLA. Płatność tylko gotówką. Prosimy o przygotowanie pasownej kwoty.


Pokazy

 • 10:00    Wsiąść do pociągu: Zjednoczone Królestwo
 • 11:00    Kim jest Janusz?
 • 12:00    Marco Polo
 • 12:00    Owocowe Opowieści
 • 13:00    M/S Batory
 • 13:00    X-Wing
 • 14:00    Potwory w Tokio
 • 14:00    Bananagrams
 • 15:00    CV Pocket
 • 15:00    Prawopolis. Nieznajomość prawa szkodzi
 • 16:00    Rosyjska Ruletka
 • 16:00    Anty-monopoly
 • 17:00    Niezłe Ziółka
 • 17:00    Mars 2049
 • 18:00    Szczęść Boże – wielka gra karciana
 • 18:00    From Space (prototyp)
 • 19:00    Wsiąść do pociągu: Pensylwania

Pokazy gier rodzinnych

Odbywają się w sali gier rodzinnych w godz. 10:00-18:00. Gry pokazowe są rozstawione na stolikach, a animatorzy tłumaczą je zainteresowanym osobom na bieżąco.

Pojawią się gry:

 • Activity Original
 • Bio Trio
 • Brains (łamigłówki logiczne)
 • Cukierki
 • Imionki
 • Krówka w kuchni
 • Memory Toruń
 • Mrówki
 • Piranie
 • Rekin
 • Sen
 • Tempo Junior
 • Tik Tak Bum

Turnieje

Udział w turniejach jest bezpłatny. Zapisy na turnieje będą prowadzone na miejscu w punkcie turniejowym. Na każdy turniej z dwugodzinnym wyprzedzeniem. Odbywają się w sali turniejowej.

10:00-14:30 eliminacje

 

15:00-15:30 finał

Mistakos

Trefl

Imprezowa

Rodzinna

Zręcznościowa

Wieża z krzesełek

Wybierz krzesło w swoim kolorze i ustaw je na poprzednim, tak żeby nie spadło na stół. Kto pierwszy skusi i dostanie punkty karne?

Eliminacje: każda osoba ma jedną indywidualną próbę ułożenia wieży z jak największej liczby krzesełek.

W finale wezmą udział osoby z najwyższymi wynikami.

od 5 lat

5 min

 

limit miejsc: brak

13:00-17:00
miniturnieje
Vudu

Black Monk

Imprezowa Klątwy w ruch!

W Vudu wcielisz się w czarownika, który zbiera składniki do swoich wyszukanych klątw. Staniesz się adeptem czarnej magii i będziesz rzucać uroki na swoich przeciwników, utrudniając im życie i pilnować, by przestrzegali ich skutków – albo zmierzyli się z konsekwencjami. Uważaj jednak, na największych szczęściarzy czekają niemiłe niespodzianki od losu…

Miniturnieje będą odbywały się w trybie ciągłym (rozpoczęcie w momencie zebrania się grupy 6 osób) między 13:00 a 17:00.

3-6 osób

od 8 lat

30 min

 

limit miejsc: brak

18:00-19:00 Rosyjska Ruletka

Black Monk

Imprezowa Odważysz się?

Gratulacje, udało Ci się dostać do mistrzostw świata… niestety, w Rosyjską Ruletkę!

Poprowadź drużynę czterech śmiałków, którzy nie boją się przyłożyć lufy do skroni i pociągnąć za spust. Przetasuj talię magazynku i obstaw, ile pociągnięć za spust dasz radę przeżyć!

Pamiętaj – odważni zyskują więcej punktów. Z drugiej strony, martwi nie mogą wygrać. Blefuj, ryzykuj i pamiętaj o kartach akcji, które mogą uratować Ci skórę!

Zasady turniejowe

2-6 osób

od 12 lat

15 min

 

limit miejsc: 18 osób

19:00-20:00 Niezłe ziółka

Granna

Familijna Siejemy i zbieramy!

Urocza gra karciana, której zasady przyswoicie w 5 minut!

Gracze wcielają się w zapalonych ogrodników, którzy starają się wyhodować najlepsze zioła a następnie przesadzić je do jednego z czterech dostępnych naczyń.

1-4 osoby

od 8 lat

20 min

 

limit miejsc: 32 osoby


Eliminacje do Mistrzostw Polski

Udział w turniejach jest bezpłatny. Zapisy na eliminacje prowadzone są do 7 marca 2018 przez formularz elektroniczny (dostępny u dołu strony) oraz w dniu imprezy w punkcie turniejowym (jeśli będą wolne miejsca). Odbywają się w sali turniejowej.

12:00-15:00 Wsiąść do Pociągu: Zjednoczone Królestwo

Rebel

Familijna

Strategiczna

Mapa: Zjednoczone Królestwo

Weź udział w kolejnej wspaniałej przygodzie kolejowej! Tym razem wyruszysz do Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii w XIX wieku. Spróbuj okiełznać potęgę pary, by budować coraz dłuższe trasy, rozwijaj technologie łącząc żelaznymi szlakami odległe miasta Szkocji i Irlandii zanim zrobią to Twoi przeciwnicy.

Gracze zbierają karty przedstawiające wagony i używają ich by budować dworce, pokonywać tunele, wsiadać na promy i zajmować trasy kolejowe jak Europa długa i szeroka.

Zwycięzcy turniejów eliminacyjnych zostaną zakwalifikowani do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniu 24 listopada 2018 w Gdańsku, w trakcie jesiennej edycji Festiwalu GRAMY.

2-4 osoby

od 8 lat

60 min

 

limit miejsc: 32 osób

14:00-17:00 Marco Polo

Albi Polska

Zaawansowana

Strategiczna

Laureat konkursu Zaawansowana Gra Roku 2016!

Wyruszcie śladami Marco Polo na dalekowschodnie szlaki, gdzie poznacie radości i smutki jego wielkiej podróży. Rozważnie zaplanujcie swoje szlaki, handlujcie wielbłądami, złotem oraz przyprawami. Grając, wykorzystajcie w jak najlepszy sposób umiejętności swoich postaci, aby stać się najlepszymi kupcami!

2-4 osoby

od 12 lat

100 min

 

limit miejsc: 16 osób

16:00-18:00 Potwory w Tokio

Egmont Polska

Imprezowa

Strategiczna

Laureat konkursu Gra Roku 2014!

Każdy gracz kieruje potwornym mutantem, szalonym robotem lub wstrętnym kosmitą w walce o dominację nad Tokio. Rzucaj kostkami i wybierz swoją strategię. Czy zaatakujesz przeciwników? Wyleczysz swoje rany? A może rozwiniesz swojego potwora? Wygryź sobie drogę do zwycięstwa i zostań królem Tokio!

2-6 osoby

od 8 lat

30 min

 

limit miejsc: 36 osób


Turnieje tylko dla dzieci

Udział w turniejach jest bezpłatny. W tych turniejech mogą brać udział dzieci do 12 roku życia. Zapisy odbywają się na miejscu w sali gier rodzinnych na 15 minut przed rozpoczęciem turnieju.

11:00-12:00 Cukierki

Granna

Rodzinna

Logiczna

Połącz cukierki

Tylko nie to! Wszystkie cukierki w naszej spiżarni rozpadły się na pół. Trzeba pomóc poskładać je w jedną całość.

Potrzebujemy Waszej pomocy!

Połączcie cukierki i zdobywajcie punkty za pyszne łakocie. Apetyczne ciasteczko zapewni Wam dodatkowy ruch, a cukrowy lizak aż 2 pkt.

Tu liczy się dobry wzrok i umiejętności myślenia przestrzennego. Dla cukierkowych ekspertów dodatkowy wariant zaawansowany, który wniesie grę na wyższy poziom.

2-5 osób

od 5 lat

20 min

 

limit miejsc: 15

12:00-13:00 Tempo Junior

Granna

Rodzinna

Na refleks

Słówka na czas

Wylosuj jedną z 60 pięknie ilustrowanych kategorii. Podaj jak najwięcej słów z nią związanych. Każde z nich przybliża Cię do mety. Na planszy znajdziesz też żetony z literami. Jeśli wymyślisz hasło zaczynające się na jedną z nich czeka Cię nagroda w postaci dodatkowych punktów!

Trzeba się śpieszyć, bo na wymyślenie słów masz zaledwie 30 sekund! Czas odmierza ukryta klepsydra. Czy warto obrać prostą drogę do mety, czy może skupić się na zdobywaniu punktów. Liczy się nie tylko wymyślanie słów, ale i strategia poruszania się po mapie.

Rozgrywki będą różnić się doborem haseł i rozłożeniem żetonów z literkami. Każda z nich będzie niepowtarzalnym doświadczeniem. Gra zawiera również wariant drużynowy, dzięki czemu przy stole będzie mogło bawić się nawet do dziesięciu osób na raz!

2-10 osób

od 8 lat

30 min

 

limit miejsc: 18

15:00-16:00 Memory Toruń

Muzeum Okręgowe w Toruniu

Rodzinna

Pamięciowa

Zapamiętaj Toruń

Muzeum Okręgowe w Toruniu przygotowało grę dedykowaną Toruniowi i jego atrakcjom turystycznym.

Wśród 30 par obrazków do odkrycia znalazły się m.in. Mikołaj Kopernik, pamiątki z podróży Tony’ego Halika, słynne zabytki toruńskiej starówki m.in. Kamienica pod Gwiazdą i toruńskie pierniki.

2-4 osób

od 3 lat

15 min

 

limit miejsc: 24


Dodatkowe atrakcje

Bilard piłkarski

Stół do bilardu będzie rozstawiony w przestrzeni games room.

 • 10:00 – 12:00     swobodna gra, poznawanie zasad rozgrywek
 • 12:00 – 17:30     ROZGRYWKI ZESPOŁOWE
 • 17:30 – 21:00     swobodna gra

W rozgrywkach może wziąć udział 16 dwuosobowych zespołów. Zgłoszenia przyjmowane będą na miejscu od godz. 10:00 do wyczerpania miejsc. Mecze eliminacyjne rozpoczynają się o godz. 12:00. Mile widziane jednokolorowe koszulki drużynowe 🙂


Carrom – bilard indyjski

Carrom (inaczej Bilard Indyjski) to połączenie bilardu, snookera i gry w… kapsle. Carrom uczy koncentracji, precyzji i taktycznego myślenia. Partia bilardu indyjskiego jest rozgrywana na kwadratowym stole, zawodnicy grają w pozycji siedzącej. Ich celem jest wbicie wszystkich posiadanych krążków do łuz umieszczonych w rogach stołu. Wbrew pozorom nie jest to łatwe. W Carrom można grać jeden na jeden lub w parach (debel).

Stoły przywiezie i grę prezentować będzie Toruński Klub Carrom w godz. 10:00-16:00 w przestrzeni games room.


Testowanie prototypu gry From Space

Gratka dla fanów złotego wieku kina sci-fi lat 50 – szansa na poprowadzenie inwazji lub obrony Ziemi przed obcymi! Niebywała okazja do wzięcia udziału w procesie powstawania finalnej wersji gry! Zapraszamy na pokaz prototypu gry From Space połączony z testowaniem i grupową dyskusją.

Pokaz i testy gry odbędą się w sali pokazowej w godzinach 18:00-20:00. Zapisy do grupy testowej na miejscu w punkcie informacyjnym.


Dodatkowe atrakcje dla rodzin z małymi dziećmi

Warsztaty dla dzieci i rodziców poprowadzą specjaliści z Games & Grow, którzy piszą o sobie:

Pomagamy rozwijać się przy użyciu gier i mechanik gier. Udowadniamy, że gry to nie tylko rozrywka, choć świetnie bawimy się tym, co robimy. W trakcie organizowanych przez nas wydarzeń jest okazja do zdobycia wartościowych kompetencji i umiejętności. Prowadzimy spotkania z grami planszowymi, warsztaty, szkolenia i prelekcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także tworzymy gry na zamówienie. Projektujemy i organizujemy gry terenowe. Nasz zespół to doświadczeni trenerzy i pedagodzy, którzy merytorycznie wspierają proces rozwoju, a gier używają jako narzędzi.


Warsztaty “Planszówkowy rodzic, czyli 5 filarów grania z dziećmi”

Ciekawi Cię:

 • Z jakich powodów właściwie warto grać z dziećmi w planszówki?
 • Na co warto zwrócić uwagę na początku przygody z grami?
 • Jak zbudować atmosferę sprzyjającą efektywnemu graniu?

W takim razie zapraszamy. Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas warsztatu. Pracując w grupach porozmawiamy o wzmacnianiu relacji, edukacji, wpieraniu rozwoju, emocjach, no i oczywiście o zabawie! Zajęcia mają formę wykładu połączonego z dyskusją przy udostępnionych grach.

Wasztaty odbędą się w godz. 13:00 – 14:30 w sali warsztatowej. Poprowadzą je specjaliści z Games & Grow.


Warsztaty dla dzieci “Niekończąca się rozgrywka”

 • Zawsze chciałeś stworzyć własną grę?
 • Fascynuje Cię Toruń i Kopernik?
 • Daj upust swoim marzeniom oraz wyobraźni!

Zapraszamy do tworzenia najdłuższej, rozwijanej gry, która będzie się składać z części stworzonych przez dzieci. Każde z nich otrzyma niezbędne materiały oraz wsparcie animatorów. Postarają się oni, by poszczególne części tworzyły spójną całość i podpowiedzą, jak najlepiej wykorzystać pomysły rodzące się w głowach młodych projektantów.

Warsztaty odbędą się w trybie ciągłym (można dołączyć w dowolnym momencie) w godz. 10:00 – 18:00 w sali gier rodzinnych. Poprowadzą je specjaliści z Games & Grow.


Grafika

Galeria zdjęć: