Reja 25, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 22 36
+48 56 611 22 37
e-mail: program@absolwent.umk.pl
obrazek nr 1

Program


Wypożyczalnia

Wypożyczalnia gier na miejscu będzie działała w godzinach 10:00 – 21:00.

Karnet na całodzienne wypożyczanie gier (umożliwia wypożycznie jednej gry na raz) – 10 zł – z opłaty zwolnieni są posiadacze Karty Absolwenta UMK, legitymacji studenta UMK i ucznia GiLA. Płatność tylko gotówką. Prosimy o przygotowanie pasownej kwoty.


Premiery i testy

Te gry to nowości na rynku gier, zostaną wydane tuż po Grawitacji.

14:00 Uczelniany Mistrz Karciany Karcianka Karcianka stworzona na UMK. Podczas Grawitacji 2016 odbyły się testy prototypu gry, teraz poddajemy testom wersję beta gry.

Przy okazji zapraszamy wszystkich zeszłorocznych testerów do odbioru obiecanego darmowego egzemplarza gry.

Gra trafi do szerszego obiegu po zakończeniu drugiej fazy testów.

2-4 graczy
10+
30 minut
17:00 Twardy orzech do zgryzienia

Nasza Księgarnia

Rodzinna WARTOŚCIOWA RODZINNA ROZRYWKA!

Gracze mają twardy orzech do zgryzienia: jak przechytrzyć wiewiórki rywali i zdobyć najwięcej orzechów. W przemyślany sposób przemieszczają swoje wiewiórki po drzewie i gromadzą orzechy. Nie mogą jednak być zbyt zachłanni – czasami opłaca się zdobyć jednego orzecha, by za moment sięgnąć po większą liczbę!

Gra trafi na półki sklepowe 15 marca 2017.

2-4 graczy 8+
20 minut
18:00 Wielka ucieczka

Nasza Księgarnia

Rodzinna 30 PIRATÓW I TYLKO JEDNA MAŁA ŁÓDŹ…

Gracze mają po sześciu piratów, którym pomagają w ucieczce z lochów. Muszą dotrzeć do czekającej na nich łódki. Jest ona jednak za mała i nie dla wszystkich wystarczy miejsca! Gracze muszą w przemyślany sposób przemieszczać swoich piratów, jednak nie zawsze wygrywa ten, kto biegnie najszybciej!

Gra trafi na półki sklepowe 15 marca 2017.

2-5 graczy 8+
30 minut
19:00 Królestwa Wikingów

Fullcap Games

Strategiczna Strategiczna gra dwuosobowa, w której wybierasz terytoria, planujesz akcje, aby zdobyć najlepszy łup, a następnie przeprowadzasz ostateczny najazd. Porywaj zakładników, zdobywaj sojuszników, unikaj buntu i wygraj, stwarzając trzy identyczne osady lub przyłączając najcenniejsze tereny. Na chwałę Królestwa!

Gra trafi na półki sklepowe pod koniec marca 2017.

2 graczy 12+
30 minut
19:00 Sponsio

Fullcap Games

Licytacyjna
Strategiczna
Gra trafi na półki sklepowe pod koniec marca 2017. 3-4 graczy
10+
30-45 minut
19:00 Przewrotne motylki

Lucrum Games

Imprezowa
Rodzinna
Dynamiczna emocjonująca gra, której zasady przyswoisz w 2 minuty!

Do tego nie da się przygotować, trzeba pójść na żywioł i od razu zapisać się na turniej!

Sprzedaż gry ruszyła 27 lutego 2017.

2-4 graczy
6+
15 minut

Pokazy

Pokazy gier dla wszystkich zainteresowanych osób. Warto skorzystać z pomocy animatora podczas pokazu zamiast samemu brnąć przez instrukcję.

11:00 Bankrut

Nasza Księgarnia

Imprezowa
Negocjacyjna
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!

W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy grają równocześnie!
Gracze wcielają się w rolę kupców handlujących towarami na targu. Wśród gwaru i krzyków wymieniają się kartami towarów, starając się zdobyć jak najwięcej towaru jednego rodzaju. Muszą jednak być czujni! Jeden z towarów może doprowadzić ich do bankructwa!

3 – 6 osób
od 8 lat
30 minut
12:00 Hack Trick

Fullcap Games

Logiczna W Hack Trick dwóch hakerów rywalizuje o to, który z nich pierwszy złamie zabezpieczenia serwera, przez wprowadzenie trzycyfrowego hasła przed przeciwnikiem.

Za pomocą kart generujesz cyfry, które potem umieszczasz na klawiaturze. Miej się jednak na baczności, gdyż twój przeciwnik również może wybrać tę samą cyfrę, a wtedy nie tylko przejmie twój znacznik, ale także może uzyskać informację na temat twoich kart. Wygrywa haker, który jako pierwszy utworzy rząd z 3 swoich znaczników (poziomo, pionowo lub ukośnie) lub umieści je na jednym klawiszu.

2 – 4 osoby
od 10 lat
25 minut
13:00 Królestwo w budowie Strategiczna Partia z Mistrzem Polski 2016

Podczas rozgrywki gracze tworzą własne królestwa, rozważnie stawiając nowe osady by na końcu rozgrywki posiąść jak najwięcej złota. Kolejne rozgrywki znacząco różnią się od poprzednich, dzięki odmiennym zestawom komponentów używanych w danej partii.

2 – 4 osoby
od 10 lat
ok. 45 min
13:00 7 Cudów Świata Strategiczna
Ekonomiczna
7 Cudów Świata jest świetnie zbalansowaną grą o rozwoju cywilizacji. Zostań przywódcą jednego z siedmiu wielkich miast świata antycznego. Zbieraj surowce, weź udział w odwiecznym wyścigu cywilizacyjnym, nawiąż kontakty handlowe i stwórz militarną potęgę. Pozostaw ślad na kartach historii budując cud architektury, który przetrwa wieki! 2 – 7 osób
od 10 lat
ok. 30-45 min
14:00 Podejrzani

Lucrum Games

Imprezowa Podejrzani to gra, która rozkręci każdą imprezę. Świetnie sprawdza się w grupie (nawet osiemnastu!) znajomych, pozwala też przełamywać lody w nieznanym towarzystwie.

Gracze jako detektywi starają się odkryć sprawcę przestępstwa. Mamy dwunastu gniewnych podejrzanych i tylko jednego świadka, którego trzeba przesłuchać.

3 – 18 osób
od 13 lat
ok. 30 minut
15:00 Dolina Kupców 2

Fullcap Games

Strategiczna
Budowanie talii
Dolina Kupców to przepięknie ilustrowana gra, w której każda z kart może zostać użyta na kilka sposobów. Czy zrezygnujesz z przeprowadzenia akcji na rzecz zdobycia kolejnych kart? Wygra ten, kto najlepiej wyczuje odpowiedni moment, by pozbyć się pieczołowicie budowanej talii! 2 – 4 osoby
od 10 lat
30-40 minut
15:00 FLUXX

Black Monk

Karcianka
Fantazy
Gra karciana o bezustannie zmieniających się zasadach!

Wszystko zaczyna się bardzo prosto: dobierz jedną kartę i zagraj jedną kartę. To nie trwa jednak długo, bo każdy z graczy może wywrócić rozgrywkę do góry nogami za pomocą specjalnych kart Nowych Zasad! Co zrobić, gdy trzeba dobrać trzy karty, a zagrać cztery? To proste! Zagrać wszystko co się da, albo… Zmienić zasady! Zbieraj Fanty i zrealizuj jeden z 30 różnych Celów. Jednak spiesz się, bo cele zmienia się równie łatwo, co zasady!

2 – 5 osób
od 8 lat
ok. 30 min
16:00 Domek

Rebel

Rodzinna W ciągu dwunastu rund zbierzesz tyle kart, by zapełnić swoją planszę pokojami, wybrać kolor dachu i znaleźć miejsce na stylowe lub praktyczne dodatki, tworząc tym samym niepowtarzalny „Domek” z charakterem. Na koniec gracze porównują swoje dzieła i zliczają punkty za funkcjonalność, dobry projekt, jakość dachu i wykończenie całości. 2 – 4 osoby
od 7 lat
ok. 30 minut
17:00 Prawopolis. Nieznajomość prawa szkodzi

Fundacja Court Watch Polska

Wiedzowa Poznaj ciekawostki prawne, następnie wykaż się wiedzą i zbieraj punkty, dzięki którym osiągniesz zawodowy sukces! Pnij się po szczeblach prawniczej kariery, aby zostać szanowanym adwokatem. od 12 lat
ok. 60-90 min
18:00 Gra na emocjach

Nasza Księgarnia

Imprezowa GRA NA EMOCJACH JESZCZE NIGDY NIE BYŁA TAKA ZABAWNA!

Gracz zadaje pytanie zaczynające się od JAK SIĘ CZUJĘ, GDY…, a pozostałe osoby wykładają karty z ikonkami, które według nich pasują do odpowiedzi na zadane pytanie. Gracz wybiera tę, którą uważa za najlepiej oddającą jego emocje. Właściciel karty zdobywa punkt! Zwycięzcą zostaje osoba, która zdobędzie 3 punkty.

3 – 10 osób
od 10 lat
20 minut

Kącik Gier Rodzinnych

Pokazy gier dla dzieci i całych rodzin. Co godzinę pokaz innej gry. Można dołączyć w dowolnym momencie.

11:00 Fabryka robotów

Nasza Księgarnia

Rodzinna
Spostrzegawczość
Refleks
SPOSTRZEGAWCZOŚĆ I REFLEKS!

Na fabrycznej taśmie produkcyjnej pojawiają się różnokolorowe roboty. Zadaniem graczy jest jak najszybsze odnalezienie robota, na którego przyszło zamówienie. Aby wygrać, musisz być szybszy od rywali! Zwycięzcą zostanie najszybszy i najbardziej spostrzegawczy gracz.

2 – 6 osób
od 6 lat
20 minut
12:00 Kolej na kolej

Trefl

Rodzinna Rzucając kostkami, będziesz tworzyć pociągi, składające się z lokomotyw, wagonów pasażerskich i towarowych. Im dłuższe pociągi uda Ci się zbudować, tym więcej zdobędziesz punktów za przewiezionych ludzi i towary. Postaraj się, aby Twój pociąg jako pierwszy dotarł do mety! 2 – 4 osoby
od 8 lat
20-30 minut
13:00 Domek na drzewie

Nasza Księgarnia

Rodzinna
Logiczna
ZBUDUJ WYMARZONY DOMEK NA DRZEWIE!

Gracze mają do dyspozycji ponad 70 atrakcji: hamaki, mosty linowe, kawiarnie, kina i wiele innych zaskakujących pomieszczeń! Podczas budowy należy uważać, aby drzewo nie przechyliło się w którąś ze stron!

2 – 4 osoby
od 10 lat
ok. 45 min
14:00 Gigamon

Trefl

Rodzinna
Odmiana memory
Szukaj leśnych duszków i zostań czarodziejem!

Gigamon to prześlicznie ilustrowana gra oparta na sprawdzonej mechanice Memory. Pozwala bawić się z dziećmi już od piątego roku życia; w gronie od dwóch do czterech osób. Wartka akcja, proste zasady i dynamiczna – około dwudziestominutowa – rozgrywka sprawiają, że nie sposób się przy niej nudzić!

2 – 4 osoby
od 5 lat
20 minut
15:00 Gra o miód

Trefl

Rodzinna
Logiczna
Gra o Miód to gra logiczna, w której gracze starają się zdobyć jak najwięcej punktów. W tym celu dokładają dwustronne, trójramienne elementy do budowanego układu tak, aby dopasować do siebie symbole. Ta z pszczół, która wybuduje największy i najczystszy plaster zostanie przodownikiem ula! 2 – 4 osoby
od 7 lat
30 – 40 minut
16:00 Wąsy! Wąsy!

Trefl

Imprezowa
Zręcznościowa
Gra zręcznościowa, w którą – dzięki jej niewielkim wymiarom – można zagrać wszędzie.

Posiada cztery warianty rozgrywki:

  • Zakręć wąsy,
  • Wąsaci,
  • Golibroda,
  • Maskarada.

Zabawa gwarantowana – niezależnie od zarostu!

1 – 8 osób
od 8 lat
15 – 25 minut
17:00 Twardy orzech do zgryzienia

Nasza Księgarnia

Rodzinna WARTOŚCIOWA RODZINNA ROZRYWKA!

Gracze mają twardy orzech do zgryzienia: jak przechytrzyć wiewiórki rywali i zdobyć najwięcej orzechów. W przemyślany sposób przemieszczają swoje wiewiórki po drzewie i gromadzą orzechy. Nie mogą jednak być zbyt zachłanni – czasami opłaca się zdobyć jednego orzecha, by za moment sięgnąć po większą liczbę!

2 – 4 osoby
od 8 lat
ok. 20 minut
18:00 Wielka ucieczka

Nasza Księgarnia

Rodzinna 30 PIRATÓW I TYLKO JEDNA MAŁA ŁÓDŹ…

Gracze mają po sześciu piratów, którym pomagają w ucieczce z lochów. Muszą dotrzeć do czekającej na nich łódki. Jest ona jednak za mała i nie dla wszystkich wystarczy miejsca! Gracze muszą w przemyślany sposób przemieszczać swoich piratów, jednak nie zawsze wygrywa ten, kto biegnie najszybciej!

2-5 graczy 8+
30 minut
19:00 Planeta Nomino

Trefl

Rodzinna
Skojarzeniowa
Wyrusz na wyprawę razem z rodziną lub przyjaciółmi, by odkryć tajemnice planety Nomino. Przejdź do historii nauki jako odkrywca nowych, kosmicznych obiektów. Na wyprawie przydadzą się: niczym nieskrępowana wyobraźnia, siła przekonywania i przede wszystkim dużo dobrego humoru. 4 – 12 graczy
7+
20 minut

Kącik Gier Rozbudowanych

12:00 Ostatnia Wola Ekonomiczna Ciekawa rozbudowana gra ekonomiczna z nietypowym celem.

W swym testamencie wuj zostawił każdemu z potencjalnych spadkobierców pewną sumkę. Ten, który wyda ją najszybciej otrzyma całą resztę majątku.

2 – 5 osób
od 11 lat
45 – 75 min
14:00 Kawerna Ekonomiczna W grze Kawerna zostajesz głową rodziny, brodatym krasnoludem żyjącym w górach. Rozpoczynasz przygodą posiadając przy swoim boku jedynie swoją małżonkę i jaskinię. W przyszłości każdy członek rodziny, będzie kolejnym pionem, którym będziesz mógł wykonywać akcje.

Kawerna to gra dla od 1 do 7 graczy, która trwa po 30 minut na każdego uczestnika rozgrywki. Jest to odświeżona wersja Agricoli, której dodano pełno nowych pomysłów. Dodano do niej m.in. jaskinię, nowe zwierzęta i wyprawy na misje.

1 – 7 osób
od 12 lat
ok. 210 minut
16:00 Horror w Arkham Kooperacyjna
Fantazy
Mamy rok 1926. Arkham Massachusetts. W całym mieście otwierają się wrota do niewyobrażalnie koszmarnych wymiarów. Z ich trzewi wydostają się ohydne stwory, które zaczynają nawiedzać noc. Co gorsza, jeśli otworzy się zbyt wiele bram, na świat uwolni się istota o niezgłębionej mocy.

Naprzeciw tych przerażających potworów staje grupa Badaczy, zdeterminowana odeprzeć falę mrocznych sił wszechświata. Jeśli chcą mieć chociaż cień szansy na sukces, będą musieli zgłębić tajemnice Mitów i wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, zaklęcia i broń.

1 – 8 osób
od 12 lat
ok. 120 – 240 minut
17:00 Marco Polo Strategiczna
Ekonomiczna
Laureat konkursu Zaawansowana Gra Roku 2016!

Wyruszcie śladami Marco Polo na dalekowschodnie szlaki, gdzie poznacie radości i smutki jego wielkiej podróży. Rozważnie zaplanujcie swoje szlaki, handlujcie wielbłądami, złotem oraz przyprawami. Grając, wykorzystajcie w jak najlepszy sposób umiejętności swoich postaci, aby stać się najlepszymi kupcami!

2 – 4 osoby
od 12 lat
ok. 100 minut

Turnieje

Udział w turniejach jest bezpłatny. Do wygrania są bony na zakupy w sklepie Black Monk Games, gry planszowe wydawnictw Trefl, Nasza Księgarnia, Fullcap Games, Lucrum Games, Rebel, wejściówki do escape roomu Dom Kłódek oraz gadżety uniwersyteckie.

Zapisy na turnieje będą prowadzone na miejscu w punkcie informacyjnym, na każdy turniej z dwugodzinnym wyprzedzeniem. Jedynie zapisy na eliminacje do Mistrzostw Polski w grę Domek prowadzone są przez formularz elektroniczny (dostępny u dołu strony) oraz w dniu imprezy (jeśli będą wolne miejsca).

11:00-15:00 Vudu

Black Monk

Imprezowa W Vudu wcielisz się w czarownika, który zbiera składniki do swoich wyszukanych klątw. Staniesz się adeptem czarnej magii i będziesz rzucać uroki na swoich przeciwników, utrudniając im życie i pilnować, by przestrzegali ich skutków – albo zmierzyli się z konsekwencjami. Uważaj jednak, na największych szczęściarzy czekają niemiłe niespodzianki od losu…

Przez 4 h na dwóch stolikach będą się odbywały miniturnieje w grę (zwycięzca każdej pojedynczej gry otrzyma talon do realizacji w sklepie wydawnictwa Black Monk)

3 – 6 osób
od 8 lat
30 minut
12:00 Fabryka robotów

Nasza Księgarnia

Rodzinna
Spostrzegawczość
Refleks
SPOSTRZEGAWCZOŚĆ I REFLEKS!

Na fabrycznej taśmie produkcyjnej pojawiają się różnokolorowe roboty. Zadaniem graczy jest jak najszybsze odnalezienie robota, na którego przyszło zamówienie. Aby wygrać, musisz być szybszy od rywali! Zwycięzcą zostanie najszybszy i najbardziej spostrzegawczy gracz.

Turniej tylko dla dzieci do 12 lat.

2 – 6 osób
od 6 lat
20 minut
13:00 Hack Trick

Fullcap Games

Logiczna W Hack Trick dwóch hakerów rywalizuje o to, który z nich pierwszy złamie zabezpieczenia serwera, przez wprowadzenie trzycyfrowego hasła przed przeciwnikiem.

Za pomocą kart generujesz cyfry, które potem umieszczasz na klawiaturze. Miej się jednak na baczności, gdyż twój przeciwnik również może wybrać tę samą cyfrę, a wtedy nie tylko przejmie twój znacznik, ale także może uzyskać informację na temat twoich kart. Wygrywa haker, który jako pierwszy utworzy rząd z 3 swoich znaczników (poziomo, pionowo lub ukośnie) lub umieści je na jednym klawiszu.

2 – 4 osoby
od 10 lat
25 minut
14:00 Kolej na kolej

Trefl

Rodzinna Rzucając kostkami, będziesz tworzyć pociągi, składające się z lokomotyw, wagonów pasażerskich i towarowych. Im dłuższe pociągi uda Ci się zbudować, tym więcej zdobędziesz punktów za przewiezionych ludzi i towary. Postaraj się, aby Twój pociąg jako pierwszy dotarł do mety!

Turniej tylko dla dzieci do 12 lat.

2 – 4 osoby
od 8 lat
20-30 minut
15:00 7 Cudów Świata Strategiczna
Ekonomiczna
7 Cudów Świata jest świetnie zbalansowaną grą o rozwoju cywilizacji. Zostań przywódcą jednego z siedmiu wielkich miast świata antycznego. Zbieraj surowce, weź udział w odwiecznym wyścigu cywilizacyjnym, nawiąż kontakty handlowe i stwórz militarną potęgę. Pozostaw ślad na kartach historii budując cud architektury, który przetrwa wieki! 2 – 7 osób
od 10 lat
ok. 30-45 min
16:00 Gigamon

Trefl

Rodzinna
Odmiana memory
Szukaj leśnych duszków i zostań czarodziejem!

Gigamon to prześlicznie ilustrowana gra oparta na sprawdzonej mechanice Memory. Pozwala bawić się z dziećmi już od piątego roku życia; w gronie od dwóch do czterech osób. Wartka akcja, proste zasady i dynamiczna – około dwudziestominutowa – rozgrywka sprawiają, że nie sposób się przy niej nudzić!

2 – 4 osoby
od 5 lat
20 minut
17:00 Dolina Kupców 2

Fullcap Games

Strategiczna
Budowanie talii
Dolina Kupców to przepięknie ilustrowana gra, w której każda z kart może zostać użyta na kilka sposobów. Czy zrezygnujesz z przeprowadzenia akcji na rzecz zdobycia kolejnych kart? Wygra ten, kto najlepiej wyczuje odpowiedni moment, by pozbyć się pieczołowicie budowanej talii! 2 – 4 osoby
od 10 lat
30-40 minut
18:00 Domek

Rebel

Rodzinna W ciągu dwunastu rund zbierzesz tyle kart, by zapełnić swoją planszę pokojami, wybrać kolor dachu i znaleźć miejsce na stylowe lub praktyczne dodatki, tworząc tym samym niepowtarzalny „Domek” z charakterem. Na koniec gracze porównują swoje dzieła i zliczają punkty za funkcjonalność, dobry projekt, jakość dachu i wykończenie całości.

Eliminacje do Mistrzostw Polski w grę Domek

W trakcie Grawitacji odbędą się Eliminacje do Mistrzostw Polski w grę Domek wydawnictwa Rebel. O 16:00 będziemy poznawać grę, a o 18:00 rozpocznie się turniej. Zgłoszenia przyjmujemy elektronicznie do 8 marca 2017 (formularz u dołu strony) oraz na miejscu w dniu imprezy (jeśli będą wolne miejsca). Obecność należy potwierdzić w sali turniejowej najpóźniej na godzinę przed turniejem. Potem miejsce zostanie zwolnione.

Biorąc udział w eliminacjach uczestnik zaświadcza, iż zapoznał się z regulaminem Mistrzostw i tym samym wyraża zgodę na przesłane swoich danych osobowych firmie Rebel oraz, w razie ewentualnego zwycięstwa, na publikację zdjęcia z eliminacji i finału.

2 – 4 osoby
od 7 lat
ok. 30 minut
19:00 Przewrotne motylki

Lucrum Games

Imprezowa
Rodzinna
Dynamiczna emocjonująca gra, której zasady przyswoisz w 2 minuty!

Do tego nie da się przygotować, trzeba pójść na żywioł i od razu zapisać się na turniej!

2-4 graczy
6+
15 minut

Grafika

Galeria zdjęć: