Siłownia, SPA i fitness w jednym miejscu
28 listopada 2014

Nowym Partnerem Programu Absolwent UMK jest Champion Gym & Fitness - kompleks rekreacyjno-sportowy usytuowany w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema w Toruniu.

Oficjalne otwarcie nastąpi w sobotę 6 grudnia 2014. Już teraz mozna nabyć karnety w przedsprzedaży wraz ze zniżkami dla absolwentów UMK.

Na początek współpracy Partner ufundował również dwa podwójne karnety miesięczne. Aby wziąć udział w ich losowaniu trzeba do 04.12.2014 (godz. 23:59) wypełnić zgłoszenie, odpowiadając na pytanie konkursowe.

Strona konkursu

Laureat nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego
25 listopada 2014

Tomasz Organek, absolwent filologii angielskiej UMK, wokalista, autor tekstów i opowiadań,  gitarzysta, kompozytor i producent, został nagrodzony za artystyczną wyrazistość i wyjątkową swobodę w poruszaniu się po różnorodnych, często odległych gatunkach muzycznych.

Nagroda zostanie wręczona podczas dorocznego koncertu poświęconego pamięci Grzegorza Ciechowskiego, w dniu 13 grudnia 2014 roku o godz. 20:00, w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa" w Toruniu. Podczas koncertu wystąpią m.in. Katarzyna Nosowska, Maria Peszek, Marek Piekarczyk, grupa Variete oraz Tomasz Organek, który zaprezentuje swoją twórczość z najnowszego albumu "Głupi".

fot. Angelika Plich

Strona konkursu

Szymborska Type Design Competition
25 listopada 2014

Radosław Łukasiewicz, absolwent grafiki 2013 na Wydziale Sztuk Pięknych UMK, został laureatem międzynarodowego konkursu na krój literniczy Szymborska. Celem konkursu było wyłonienie kroju pisma, który będzie oddawał ducha poezji Wisławy Szymborskiej, „poezji jako odpowiedzi na życie, sposobu na życie, pracy nad słowem jako myślą i wrażliwością".

Zwycięski krój pisma zostanie wykorzystany przez wydawnictwo ZNAK we wznowionych tomach dzieł noblistki. Będzie również dostępny w domenie publicznej.

Strona konkursu

Karta także dla absolwentów AM w Bydgoszczy!
24 listopada 2014

Od dzisiaj Kartę Absolwenta UMK mogą otrzymać także absolwenci Akademii Medycznej im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, czyli osoby, które ukończyły studia przed połączeniem się tej uczelni z UMK w 2004.

Podczas gdy Sejm RP 24 listopada 2014 r. podejmował uchwałę o połączeniu UMK i AM, Senaty obu uczelni przebywały wspólnie w Watykanie, gdzie wręczały tytuł doktora honoris causa UMK papieżowi Janowi Pawłowi II. Aby upamiętnić oba wydarzenia, Senat UMK zbierze się jutro na uroczystym posiedzeniu w Bydgoszczy. Obchody te zbiegają się także z 30. rocznicą powstania AM. Decyzją Rektora UMK Program "Absolwent UMK" swoim działaniem obejmuje odtąd także absolwentów byłej Akademii Medycznej.

Uroczystości wręczenia dyplomów
21 listopada 2014

W najbliższy weekend rozpoczynają się na UMK uroczystości rozdania dyplomów. Dokładnie 7774 absolwentów, którzy obronili tytuły w roku akademickim 2013/2014, odbierze dyplomy z rąk dziekanów.

Harmonogram uroczystości znajduje się na stronie Wręczenia dyplomów.

25 lat Instytutu Socjologii UMK
18 listopada 2014

Cykl wykładów, konferencja wspomnieniowa, gry socjologiczne, pokaz filmu i konkursy odbędą się w dniach 19-21 listopada z okazji jubileuszu 25-lecia Instytutu Socjologii UMK.

W programie przewidziano trzy wykłady prof. dr hab. Janusza Muchy, byłego pracownika Instytutu (obecnie AGH), a takze innych pracowników oraz obecnych studentów. Konferencja wspomnieniowa odbędzie się 19 listopada w godz. 15:30-19:00 w siedzibie Instytutu ("harmonijka", ul. Fosa Staromiejska 1a). Więcej: www.soc.umk.pl.

Półmaraton Świętych Mikołajów
14 listopada 2014

PŚM to jedyna w swoim rodzaju impreza biegowa w Polsce, współorganizowana przez Klub Maratoński UMK działający w ramach Programu Absolwent UMK. Biegaczy wyróżniają niecodzienne stroje - wszyscy uczestnicy obowiązkowo są ubrani na czerwono i ubierają mikołajowe czapki.

Tegoroczny maraton odbędzie się w niedzielę 7 grudnia. Dochód, z opłat startowych oraz datków zbieranych do puszek, przeznaczany jest na cele charytatywne w ramach akcji „Biegacze dzieciom".

Zapisując się do udziału w półmaratonie przed  1 grudnia 2014 r., posiadacze Karty Absolwenta UMK mogą skorzystać z 10% zniżki. Na najszybszych biegaczy - absolwentów UMK czekają specjalne nagrody.

W dniu maratonu w godz. od 7 do 18 uczestnicy biegu posiadający numer startowy będą mogli jeździć za darmo miejskimi autobusami i tramwajami (w granicach administracyjnych Torunia).

Regulamin
Formularz zgłoszeniowy

Świętujemy osiemnastkę Radia Sfera UMK!
12 listopada 2014

15 listopada studencka społeczność radiowa będzie świętować 18. urodziny. W klubie Od Nowa zagra zespół Zacier, a radiowcy przygotują niespodziankę - program arystyczny. Imprezę do białego rana zapewni Grabek.

Radiowcy zapraszają słuchaczy, sympatyków, zaś w szczególności absolwentów, którzy rozpoczynali przygodę medialną w studenckim radiu.

18. urodziny Radia Sfera UMK startują w sobotę o godzinie 20.00 w klubie Od Nowa przy ulicy Gagarina 37. Wstęp wolny.

Fanpage wydarzenia

Turniej brydżowy
6 listopada 2014

Tylko do 12 listopada porwają zapisy na VII Towarzyski Turniej Brydżowy Par odbywający się w sobotę 15 listopada w godz. 10.00-15.00 w budynku Wydziału Teologicznego UMK.

Klub Brydżowy UMK

Przypominamy, że w każdą środę w godz. 18.00-21.00 można brać udział w spotkaniach Klubu Brydżowego UMK - pograć towarzysko w brydża w gronie absolwentów UMK oraz skorzystać z porad instruktora. Wstęp wolny.

Jesienny spacer rowerowy Doliną Zielonki
6 listopada 2014

Pogoda dopisuje, a najbliższy weekend się przedłuża! W tych sprzyjających okolicznościach przyrody Klub Rowerowy Skołowani organizuje (być może ostatnią w tym sezonie) wycieczkę dla absolwentów UMK, fanów dwóch kółek.

  • poniedziałek 10 listopada 2014, wyjazd z Torunia o godz. 11.00
  • zbiórka przy stacji paliw Shell za starym mostem

Tempo jazdy będzie spacerowe, a w programie przewidziano postój i podziwianie złotej polskiej jesieni w Dolinie Zielonki oraz przerwę na posiłek na Rancho.

Wyświetlanie 271 - 280 z 334 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 34