Półmaraton Świętych Mikołajów
14 listopada 2014

PŚM to jedyna w swoim rodzaju impreza biegowa w Polsce, współorganizowana przez Klub Maratoński UMK działający w ramach Programu Absolwent UMK. Biegaczy wyróżniają niecodzienne stroje - wszyscy uczestnicy obowiązkowo są ubrani na czerwono i ubierają mikołajowe czapki.

Tegoroczny maraton odbędzie się w niedzielę 7 grudnia. Dochód, z opłat startowych oraz datków zbieranych do puszek, przeznaczany jest na cele charytatywne w ramach akcji „Biegacze dzieciom".

Zapisując się do udziału w półmaratonie przed  1 grudnia 2014 r., posiadacze Karty Absolwenta UMK mogą skorzystać z 10% zniżki. Na najszybszych biegaczy - absolwentów UMK czekają specjalne nagrody.

W dniu maratonu w godz. od 7 do 18 uczestnicy biegu posiadający numer startowy będą mogli jeździć za darmo miejskimi autobusami i tramwajami (w granicach administracyjnych Torunia).

Świętujemy osiemnastkę Radia Sfera UMK!
12 listopada 2014

15 listopada studencka społeczność radiowa będzie świętować 18. urodziny. W klubie Od Nowa zagra zespół Zacier, a radiowcy przygotują niespodziankę - program arystyczny. Imprezę do białego rana zapewni Grabek.

Radiowcy zapraszają słuchaczy, sympatyków, zaś w szczególności absolwentów, którzy rozpoczynali przygodę medialną w studenckim radiu.

18. urodziny Radia Sfera UMK startują w sobotę o godzinie 20.00 w klubie Od Nowa przy ulicy Gagarina 37. Wstęp wolny.

Fanpage wydarzenia

Turniej brydżowy
6 listopada 2014

Tylko do 12 listopada porwają zapisy na VII Towarzyski Turniej Brydżowy Par odbywający się w sobotę 15 listopada w godz. 10.00-15.00 w budynku Wydziału Teologicznego UMK.

Klub Brydżowy UMK

Przypominamy, że w każdą środę w godz. 18.00-21.00 można brać udział w spotkaniach Klubu Brydżowego UMK - pograć towarzysko w brydża w gronie absolwentów UMK oraz skorzystać z porad instruktora. Wstęp wolny.

Jesienny spacer rowerowy Doliną Zielonki
6 listopada 2014

Pogoda dopisuje, a najbliższy weekend się przedłuża! W tych sprzyjających okolicznościach przyrody Klub Rowerowy Skołowani organizuje (być może ostatnią w tym sezonie) wycieczkę dla absolwentów UMK, fanów dwóch kółek.

• poniedziałek 10 listopada 2014, wyjazd z Torunia o godz. 11.00
  • zbiórka przy stacji paliw Shell za starym mostem

Tempo jazdy będzie spacerowe, a w programie przewidziano postój i podziwianie złotej polskiej jesieni w Dolinie Zielonki oraz przerwę na posiłek na Rancho.

Przypadek Sławka Wierzcholskiego
3 listopada 2014

W najbliższy wtorek, 4 listopada, w Kafeterii "Struna światła" odbędzie się promocja książki - wywiadu Mirosława Pęczaka "Cały ten blues - przypadek Sławka Wierzcholskiego".

W spotkaniu, prócz autora, weźmie udział bohater książki Sławomir Wierzcholski, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMK, lider zespołu Nocna Zmiana Bluesa i twórca festiwalu Harmonica Bridge.

Podczas promocji będzie można wysłuchać krótkiej ilustracji muzycznej w wykonaniu Sławka Wierzcholskiego i Bogdana Hołowni - także absolwenta UMK.

Spotkanie rozpoczyna się o godz. 19.00. Wstęp wolny. Szczegóły na stronie Dworu Artusa.

Pogramy razem w siatkówkę?
30 października 2014

Inspirując się ostatnimi sukcesami polskich siatkarzy startujemy z nową inicjatywą! Posiadaczom Karty Absolwenta UMK dajemy możliwość bezpłatnego skorzystania z uniwersyteckiej sali sportowej i pogrania w siatkówkę w absolwenckim gronie.

Ruszyły zapisy na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 16 listopada w godz. 18.30-20.00.

5000 urodziny Programu!
29 października 2014

"Czy Kopernik to przewidział
ilu na świat uczniów wyda?
A my razem się zrzeszamy
i do grona zapraszamy.
Życząc sobie nas tu wielu,
świętuj z nami, przyjacielu!
"

Dokładnie dziś Program świętuje swoje 5000 dni działalności na rzecz absolwentów UMK. Jesteśmy razem już 13 lat, 8 miesięcy i 10 dni!

Na FB możecie wziąć udział w naszym urodzinowym konkursie i złożyć nam życzenia :)
Za przytoczone wyżej wierszowane życzenia dziękujemy Emilii Osmańskiej,
a za wszystkie miłe słowa wszystkim naszym absolwentom!

Współpraca programów absolwenckich
29 października 2014

Uniwersytet Mikołaja Kopernika podjął współpracę z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w zakresie prowadzonych przez obie Uczelnie programów absolwenckich. Umowę w tej sprawie podpisali Rektorzy obu Uczelni podczas posiedzenia Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich.

Umowa przewiduje wspólne pozyskiwanie partnerów i sponsorów, wymianę doświadczeń oraz współpracę podczas organizacji wydarzeń adresowanych do absolwentów. Uczelnie będą też wzajemnie udzielać absolwentom przywilejów i rabatów we własnych progach.

UMCS oferuje posiadaczom Karty Absolwenta UMK zniżkę (identyczną jak dla absolwentów UMCS) na:

Na UMK posiadacze Karty Absolwenta UMCS mogą liczyć na:

• zniżkę na nocleg w akademikach UMK w okresie lipiec – wrzesień
  • ulgowy bilet wstępu na basen w UCS UMK
  • zniżkę studencką na zakup biletów do „Od Nowy"

Jednostkami odpowiedzialnymi za realizację porozumienia są: Biuro Programu Absolwent UMCS, działające w ramach Centrum Promocji UMCS oraz Centrum Promocji i Informacji UMK realizujące Program Absolwent UMK.

Listopadowe koncerty
28 października 2014

Filharmonia Pomorska oferuje posiadaczom Karty Absolwenta UMK bilety na listopadowe koncerty w promocyjnych cenach – 10 zł (50% zniżki).

Szczegółowy program (PDF). Bilety do nabycia w kasie biletowej FP.

Projekt ZBIERANIE WSPOMNIEŃ
27 października 2014

"Historia trwa nie tylko w dokumentach, ale też w ludziach. Żywi świadkowie historii mogą podzielić się z nami niesamowitymi wspomnieniami."

Anna Krygier, uczestniczka studiów doktoranckich z zakresu historii na UMK, zaprasza absolwentów UMK do udziału w projekcie zbierania wspomnień torunian.

O czym? O wszystkim - o mieście, o klubach, o ważnych wydarzeniach, o ciekawych postaciach, o życiu kulturalno-społecznym, o żużlu oraz oczywiście o UMK.

Chętnych do podzielenia się swoją historią, zapraszamy do kontaktu: dsht@wp.pl.