Kontakt Reja 25, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 22 36
+48 56 611 22 37
e-mail: program@absolwent.umk.pl
obrazek nr 1

Projekty i dokonania absolwentów UMK

Podróż dookoła świata Marzeny i Wojciecha 2003

W podróż dookoła świata dwoje absolwentów prawa i socjologii UMK –  Marzena Staniszewska i Wojciech Mysiara wyruszyło w czerwcu 2003 roku.

Swą wędrówkę zaplanowali jak najbliżej ludzi. Dlatego właśnie nauczyli się międzynarodowego języka esperanto by poprzez kontakt z esperantystami lepiej poznawać przemierzane kraje. Na swojej trasie spotkali także absolwentów UMK.

Program "Absolwent UMK" patronował tamtej wyprawie.

Absolwenci UMK chcieli okrążyć świat. Zaczęli od Ukrainy, aby przez Rosję i Mongolię dotrzeć do Chin, które przemierzali autostopem. Tam zatrzymali się na dłużej, aby nauczaniem angielskiego zarobić na dalszą podróż po południowych krajach kontynentu.

Azja okazała się dla nich tak ciekawa, że spędzili w niej aż trzy lata, następnie zmienili swoje plany i... powrócili do Polski.

Wyprawa po Azji

W Kambodży spotkali absolwentów Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Kong Bolin (za zdjęciu 1 w ciemnej koszuli), absolwent konserwacji zabytków, został dyrektorem w Ministerstwie Kultury i Sztuki Kambodży. Pen Sam Olem (na zdjęciu 1 w niebieskiej koszuli) działa w Stowarzyszeniu Absolwentów Uczelni Polskich w Kambodży, a Hab Touch (na zdjęciu z Wojtkiem Mysiarą) pracuje w Muzeum Narodowym Kambodży. 

W Chinach podróżnicy odkryli, że Mikołaj Kopernik jest postacią znaną każdemu Chińczykowi, choć jego nazwisko zapisują: 哥白尼 – Gē Bái Ní, co oznacza "starszy biały brat kapłan". Jego portret wisi w każdej szkole (zazwyczaj w sąsiedztwie Einsteina).

W Nepalu w 2006 r. zostali porwani przez maoistowskich partyzantów, którzy żądali okupu, jednak w wyniku nieustępliwości dwojga Polaków, po kilku dniach puścili ich wolno.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.