Kontakt Reja 25, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 22 36
+48 56 611 22 37
e-mail: program@absolwent.umk.pl
obrazek nr 1

Projekty i dokonania absolwentów UMK

Wolontariat w Tajlandii i Kambodży

Zdjęcie ilustracyjne
Magdalena Jakubowska i Natalia, Luang Praban 2017

Magdalena Jakubowska ukończyła zarządzanie na UMK oraz International Management na Universite d'Angers we Francji w 2014 r. (na specjalności Financial Management and International Control). Po studiach spędziła 3 miesiące, pracując jako ratownik w jednym z największych parków wodnych w Stanach Zjednoczonych,  mimo że wcześniej panicznie bała się wody. Przez kolejne miesiące podróżowała po USA, a po powrocie do Polski rozpoczęła pracę w jednej z największych firm e-commerce w Polsce. Dwa lata później zrezygnowała z pracy (mimo licznych szkoleń, wyjazdów służbowych i awansu), aby spełnić swoje marzenie o długiej podróży do Azji Południowo-Wschodniej, o poznawaniu lokalnych kultur, obcowaniu z naturą i poznawaniu samej siebie.

Wolontariat w TajlandiiPodróżuje z koleżanką Natalią. Wyruszyły 28 listopada 2016 do Tajlandii, potem pojechały do Birmy, wróciły do Tajlandii, a następnie udały się do Malezji, Kambodży, Laosu i Wietnamu. Jako wolontariuszki uczyły dzieci angielskiego również w Kambodży (w szkole w Siem Reap), pomagały też m.in. w hostelu i na farmie.

W czasie naszego pobytu w tym rejonie świata chcemy także dać innym coś od siebie, zwłaszcza tym, którzy mają mniej szczęścia od nas – mówi. –  Dlatego zdecydowałyśmy się na wolontariat w Mae Sot w Tajlandii, gdzie przez dwa tygodnie uczyłyśmy angielskiego dzieci birmańskich uchodźców, dla których szkoła to jedyna nadzieja na lepszą przyszłość. Natalia została w szkole Min Thu Won, a ja udałam się do Ban Rom Klao Sahamit.

Po drodze próbujemy udowodnić wszystkim, że dziewczyna nie potrzebuję chłopaka do podróży, że świat może zwiedzać to z koleżanką lub sama, że warto sięgać po swoje marzenia i nie warto odwlekać ich na później. – mówią. Każdego dnia próbują nowych rzeczy, w tym lokalnych potraw,  podróżują autostopem itp. – Staramy się to też robić metodą low-cost, żeby móc jak najdłużej zostać w tej przepięknej części świata, która skradła moje serce doszczętnie – mówi M. Jakubowska. – Wierzę, że jeżeli czegoś się chce, to można to osiągnąć bez względu na wszystko!

Więcej o podróży Magdaleny Jakubowskiej i jej koleżanki

http://podrozniczkizadyche.pl/wolontariat-w-tajlandii

10 czerwca 2017

W maju Natalia wróciła do Polski, Magdalena podróżuje więc samodzielnie.  Jak twierdzi – jest to zupełnie inna forma podróżowania, ale po drodze spotyka tylu ludzi, że w sumie nie czuje się sama. Ostatnio realizowała dwa projekty z zakresu marketingu (online i digital). Jeden w centrum jogi na wyspie Koh Phangan w Tajlandii, a drugi w tzw. homestay, familystay w Singapurze. 

W czerwcu dotarła do Sri Lanki, gdzie została zaproszona, aby wygłosić motywacyjne wykłady dla młodzieży z tamtejszego uniwersytetu na temat możliwości rozwoju własnego po skończeniu szkoły, na temat życia ich rówieśników w Europie oraz o podróżowaniu i doświadczeniach, jakie ono ze sobą niesie.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.