Kontakt Reja 25, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 22 36
+48 56 611 22 37
e-mail: program@absolwent.umk.pl
obrazek nr 1

Ambasadorowie UMK

Marian Holz

Absolwent chemii 1976

Właściciel Firmy Poli w Inowrocławiu

Ambasador UMK, 19 lutego 2018

Urodził się 12 marca 1952 r. w Przechlewie (dawne województwo koszalińskie). Po ukończeniu Technikum Chemicznego w Toruniu, studiował chemię na UMK – tytuł magistra uzyskał w 1976 r.

Od 1977 r. pracował w Hucie Szkła „Irena” w Inowrocławiu, a po pięciu latach rozpoczął własną działalność gospodarczą – stworzył Zakład Tworzyw Sztucznych Poli, który początkowo działał jako dwuosobowa firma rodzinna. Dzisiaj jest to nowoczesna firma, produkująca opakowania z tworzyw sztucznych metodą termoformowania. Poli posiada własne studio projektowo-narzędziowe, proponujące swoim partnerom różne rozwiązania i wyznaczające trendy na europejskim rynku opakowań, przy zastosowaniu  zaawansowanych technologicznie maszyn. Obecnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 15 000 m², zatrudnia 140 osób. W najbliższych latach planowana jest rozbudowa firmy o trzeci zakład z zupełnie nową technologią.

Zakład Poli i jego założyciel są rozpoznawalni w branży tworzyw sztucznych w Polsce i na świecie. Odbiorcami produkcji oraz rozwiązań know-how firmy są nie tylko firmy polskie, ale także światowe marki. Poli posiada certyfikaty: BRC Global Standard for Packaging Materials, określający standardy, którymi kierują się producenci i dostawcy materiałów opakowaniowych, ISO9001 – system zarządzania jakością, ISO14001 – system zarządzania środowiskowego. Współpracując z naukowcami, m.in. z Wydziału Chemii UMK, firma jest beneficjentem wielu wniosków dotacyjnych związanych z innowacjami w produkcji.

Marian Holz wspiera również sport w regionie, angażując się na rzecz siatkówki, wioślarstwa, czy lekkoatletyki. Jest organizatorem deblowego turnieju tenisowego Poli Cup.

Jest mężem i ojcem czwórki dzieci, mieszka w Inowrocławiu.

pozostałe wiadomości