Kontakt Reja 25, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 22 36
+48 56 611 22 37
e-mail: program@absolwent.umk.pl
obrazek nr 1

Ambasadorowie UMK

Wojciech Bronisław Sobieszak

Absolwent biologii 1976

Prezes zarządu Cereal Partners Poland Toruń-Pacific

Ambasador UMK, 19 lutego 2015

Menedżer związany z przemysłem spożywczym, działacz organizacji pracodawców, wieloletni prezes zarządu Cereal Partners Poland Toruń-Pacific.

Całą swą zawodową karierę związał z przemysłem spożywczym i Toruniem. Po studiach trafił do Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego (PPZ). W dawnej krochmalni zdobywał pierwsze menadżerskie doświadczenia. W 1990 r., jako dyrektor, był inicjatorem nawiązania współpracy polskiego przedsiębiorstwa państwowego z kapitałem zagranicznym. Wskutek prywatyzacji PPZ powstała firma Toruń-Pacific, której objął stery. Firma od 1994 roku jest częścią międzynarodowej grupy Cereal Partners Worldwide, należącej do gigantów branży spożywczej – Nestlé SA oraz General Mills Inc. Dziś Cereal Partners Poland Toruń-Pacific jest największym w naszej części Europy producentem płatków śniadaniowych. To dzięki decyzjom Wojciecha B. Sobieszaka przedsiębiorstwo przeistoczyło się z lokalnej fabryki krochmalu i płatków kukurydzianych w giganta dostarczającego wysokiej jakości wyroby zbożowe do niemal 50 krajów. Firma należy do gospodarczej elity Pomorza i Kujaw jako jeden z największych w Polsce eksporterów żywności. Daje stabilne i godne zatrudnienie niemal 900 osobom. Prezes Wojciech B. Sobieszak pełni też funkcję dyrektora Cereal Partners Worldwide na Europę Centralną.

Jako orędownik prowadzenia działalności gospodarczej w zgodzie z ideą społecznej odpowiedzialności biznesu, chętnie włącza się w inicjatywy lokalnej społeczności, w tym we współpracę ze środowiskiem akademickim Torunia. Jest autorem i współautorem publikacji naukowych dotyczących problematyki zarządzania przedsiębiorstwem. Prezes i firma są znane są ze wspierania klubów sportowych, organizacji społecznych, naukowych, kulturalnych, oświatowych i charytatywnych w Toruniu i Regionie. Wojciech B. Sobieszak pełni liczne funkcje społeczne, m.in. był kanclerzem Loży Toruńskiej Business Centre Club (obecnie piastuje funkcję Przewodniczącego Rady Loży), członkiem Rady Nadzorczej Polskiej Federacji Producentów Żywności, reprezentuje środowiska gospodarcze w Komisji Dialogu Społecznego przy Wojewodzie Kujawsko-Pomorskim, aktywnie uczestniczy w działalności Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Toruńskiego.

pozostałe wiadomości