III Bieg z książką – podsumowanie
15 maja 2017

W niedzielę 14 maja 2017 odbyła się trzecia edycja Biegu z książką 3 MILE DLA WĘDKI organizowana w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek przez Program "Absolwent UMK" oraz Klub Maratoński UMK przy wsparciu Biblioteki Uniwersyteckiej UMK i Koła Naukowego Doktarantów WNEiZ UMK.

Bieg miał charakter charytatywny, uczestnicy, którzy tradycyjnie biegi z książkami, po biegu przekazali je na rzecz Stowarzyszenia Dzieciom i Młodzieży WĘDKA w celu wzbogacenia biblioteczki książek dla dzieci i młodzieży. Wspierająca imprezę firma Wuteh przekazała Wędce regał na książki.

W ramach imprezy odbył się bieg główny i sztafeta.

Wyniki

W Biegu z książką 3 MILE DLA WĘDKI na dystansie 3 mil morskich (ok. 5,6 km) zmierzyło się 74 biegaczy. Najlepsi byli:

Kategoria OPEN mężczyzn

• Kamil Leśniak (20:17 min)
  • Przemysław Szpeciński (20:24 min)
  • Arkadiusz Piwoński (21:25 min)

Kategoria OPEN kobiet

• Agnieszka Łęcka (24:16 min)
  • Magdalena Moltzan-Małkowska (24:37 min)
  • Karolina Olkiewicz (27:56 min)

Szczegółowe wyniki (PDF)

W biegu udział wzięło 24 absolwentów. Na podium stanęli:

Najlepsi absolwenci UMK

• Jerzy Nowakowski (22:33 min)
  • Piotr Rudera (22:48 min)
  • Zbigniew Moltzan (24:17 min)

Najlepsze absolwentki UMK

• Magdalena Moltzan-Małkowska (24:37 min)
  • Milena Kulasek (28:06 min)
  • Dorota Zając (29:58 min)

W Sztafecie z książką 3 KABLE DLA WĘDKI udział wzięło 9 drużyn, w sumie 36 zawodników. Każdy z biegaczy miał do pokonania odcinek 3 kabli, czyli ok. 556 m. W roli pałeczki wystąpiła oczywiście książka! Najlepsza okazała się sztafeta Pędzące żółwie w składzie: Jarosław Sarnowski, Mateusz Orlikowski, Piotr Kiecko i Artur Kopiec. Dalsze miejsca zajęły sztafety: Wędka, Crossfit Toruń, Klub Maratoński UMK, Drużyna Kamila Leśniaka, Zabiegani WNH UMK, Wędka Juniorzy, Bezpieczniki i Czekoladki.

Relacja

Dziękujemy wszystkim organizatorom, partnerom i wolontariuszom, dzięki którym udało nam się przygotować wydarzenie!