Akademicki Marsz na Orientację – podsumowanie
16 maja 2015

W sumie 149 zawodników – absolwentów, studentów i sympatyków UMK – wzięło udział w sobotnim Marszu na Orientację KIERUNEK KAMPUS UMK. Impreza, zorganizowana z okazji jubileuszu 70-lecia UMK przez Program Absolwent UMK we współpracy z Klubem Imprez na Orientację PTTK SKARMAT, przebiegła w miłej atmosferze sportowej rywalizacji.

Na trasie TP "Trzeci wymiar" (mapa, instrukcja) na podium stanęli:

1. SKKT Wiercipięty: Michał Szczepkowski i Oliwier Ślusarczyk
  2. The Bojars: Angelika i Adam Bojar (1 miejsce ex aequo)
  3. Fatalni: Agata Jaworska, Katarzyna Lasek i Michał Fojutowski

Na trasie TU "Kosmiczna podróż" (mapa) najlepsi byli:

1. SKARMAT Toruń: Kamil Kowalski i Krzysztof Dokurno
  2. Na przypale albo wcale: Michał Walkowski i Dominik Abu Nahia
  3. Wodniki: Anna i Monika Krzewińskie

Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę!

Akademicki Marsz na Orientację KIERUNEK KAMPUS UMK

Na Akademicki Marsz na Orientację KIERUNEK KAMPUS UMK zapraszamy absolwentów, studentów, pracowników UMK i uczniów GiLA oraz sympatyków Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wraz z rodzinami – osoby początkujące i średniozaawansowane w wędrówkach z mapą, niezależnie od wieku.

Marsz na orientację to ciekawa forma aktywnej rozrywki łącząca wysiłek fizyczny i umysłowy – wędrówka z nietypową mapą połączona z wykonywaniem zadań na trasie.

Autorem tras i sędzią głównym imprezy jest absolwent informatyki na WMiI UMK – Przemysław Tafliński.

Program imprezy

10.00 otwarcie imprezy
do 12.00 wydawanie materiałów startowych; na bieżąco w kolejności dotarcia uczestników
do 14.00 przyjmowanie kart startowych po trasie
ok. 14.30 ogłoszenie wyników rywalizacji i wręczenie nagród dla najlepszych zespołów
  loteria wśród wszystkich uczestników imprezy obecnych na zakończeniu

Po przejściu trasy, w oczekiwaniu na wyniki, będzie można skorzystać z basenu lub siłowni UCS UMK w obniżonej cenie w wysokości 2 zł/h. W godzinach 12.00-17.00.

Zasady uczestnictwa

Zasada uczestnictwa w marszu na orientację sprowadza się do przebycia trasy pomiędzy zaznaczonymi na mapie punktami kontrolnymi według dowolnej wybranej przez uczestnika drogi. Potwierdzanie obecności na punktach kontrolnych polega na dokonaniu odpowiedniego wpisu w karcie startowej.

Początkujący uczestnicy będą mogli uzyskać na starcie, wraz z mapą i kartą startową, dodatkowe wyjaśnienia od przodowników imprez na orientację

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu imprezy.

Trasy

W ramach imprezy przewidziano dwie trasy:

Trasa TP - polecana dla rodzin i małych grup

• dla osób początkujących
  • bez ograniczeń wiekowych
  • dla drużyn liczących do 6 osób (łącznie z kapitanem drużyny)
  • długość trasy ok. 3 km

Trasa TU - polecana dla osób średniozawansowanych w wędrówkach z mapą

• bez ograniczeń wiekowych
  • dla drużyn dwuosobowych
  • niezbędny jest kompas
  • długość trasy do 5 km

Potwierdzenie punktów do książeczki InO

Książeczka InOAkademicki Marsza na Orientację "Kierunek Kampus UMK" jest imprezą rangi lokalnej wpisującą się w "I Ogólnopolski Tydzień Turystycznych Imprez na Orientację".

Z tego tytułu, na mocy uchwały ZG InO PTTK, za ukończenie trasy uczestnik otrzymuje 3 punkty (jak za udział w imprezie o randze ogólnopolskiej).

Aby wziąć udział w imprezie nie trzeba posiadać książeczki InO.

Nagrody

Najlepsze zespoły w swoich kategoriach otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Wśród wszystkich uczestników imprezy obecnych na zakończeniu rozlosowane zostaną upominki ufundowane przez Partnerów Programu Absolwent UMK oraz gadżety uniwersyteckie.

Zgłoszenia

Zgłoszenia drużyn przyjmowane będą od dnia 15 kwietnia do 11 maja 2015. Liczba miejsc ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Istnieje możliwość zgłoszenia się na miejscu w dniu imprezy jednak bez gwarancji otrzymania świadczeń (np. pamiątkowej plakietki).

Wpisowe

Wpisowe płatne w sekretariacie imprezy przed startem:

• 2 zł – posiadacze Karty Absolwenta UMK, legitymacji studenta UMK, legitymacji ucznia GiLA
  • 4 zł – pozostali uczestnicy (powyżej 6 lat)

Uwagi końcowe

• Impreza odbędzie się bez względu na pogodę.
  • Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie i startują na własną odpowiedzialność.
  • Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w imprezie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego, lub muszą mieć przy sobie jego zgodę na piśmie.
  • Uczestnicy powinni być wyposażeni w długopisy.

Organizatorzy i partnerzy