KontaktReja 25, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 22 36
+48 56 611 22 37
e-mail: program@absolwent.umk.pl

GRAWITACJA – VI Dzień Gier Planszowych na UMK

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Anna Bielawiec-Osińska

Grawitacja – największe wydarzenie planszówkowe w Toruniu – odbędzie się w sobotę 18 marca 2023 w godz. 10:00 – 23:00. Organizatorami są Program "Absolwent UMK" oraz Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki "Thorn" we współpracy z Samorządem Studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UMK oraz wydawcami gier planszowych. 

Zapraszamy społeczność akademicką (studentów, absolwentów i pracowników UMK) oraz sympatyków Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Udział w imprezie jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych. Ze względu na stopień alarmowy Bravo przy wejściu uczestnicy imprezy będą musieli okazać dokument tożsamości ze zdjęciem lub Kartę Absolwenta UMK.

Na miejscu będzie działała wypożyczalnia gier planszowych i towarzyskich (dostępnych będzie ponad 350 różnych tytułów; lista gier). Będzie można skorzystać z pomocy instruktorów i animatorów, którzy będą doradzać wybór gier, tłumaczyć zasady i udzielać porad w trakcie rozgrywek. Tradycyjnie odbywać się będą pokazy nowości wydawniczych i turnieje w popularne tytuły.

W godzinach 10:00 – 12:00 odbędzie się kiermasz używanych gier planszowych. Chętni do wystawienia swoich gier mogą zgłaszać się na miejscu o 9:30 (regulamin).

Wśród dodatkowych atrakcji odbędą się sesje RPG (role-playing game; 10 scenariuszy, opisy) oraz LARP (live action role–playing; opis) "O kłótniach ciał niebieskich" z możliwością wzięcia udziału przez nowe osoby, które chcą rozpocząć przygodę z grami fabularnymi. Odbędzie się też prezentacja popularnonaukowej gry Impulsacja stworzonej przez pracowniczki UMK, a z okazji 550. urodzin Patrona Uczelni będziemy wspólnie układać puzzle z wizerunkiem Mikołaja Kopernika.

Dla rodzin z małymi dziećmi dostępna będzie osobna sala gier rodzinnych z pokazami, warsztatami plastycznymi i turniejami dla najmłodszych. Można będzie zagrać samodzielnie lub poprosić o wytłumaczenie zasad animatorów.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. okładka gry Impulsacja. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Click to zoom the picture.