KontaktGagarina 11, 87-100 Toruń

"Ludowe oczepiny" nagrodzone

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Joanna Piecyk

„Ludowe oczepiny” to tytuł zdjęcia Joanny Piecyk, absolwentki kulturoznawstwa UMK, które zdobyło Nagrodę specjalną w 10. edycji konkursu fotograficznego ETNOKLIMATY, ufundowaną przez naszą Uczelnię.

Na 10. edycję konkursu organizowanego przez Muzeum Etnograficzne w Toruniu wpłynęło 100 zgłoszeń. Spośród 350 fotografii jury nagrodziło 4 zdjęcia i 12 nominowało na wystawę pokonkursową, która otwarta zostanie 26 listopada 2021. Towarzyszyć jej będzie album dziesięciu edycji „Etnoklimatów”.

Główną nagrodę  zdobyło zdjęcie „Wesele” Jacka Cisły, drugie miejsce przypadło  „Przygotowaniom” Wojciecha Grabowskiego, a trzecie – „Bożemu Ciału” Roberta Garstki.

Obejrzyj wszystkie nagrodzone zdjęcia!

Fotografie konkursowe oceniało jury w składzie:

• dr Hubert Czachowski;
  • dyrektor Muzeum Etnograficznego w Toruniu;
  • Jerzy Janczarski – dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego;
  • prof. Krzysztof Olechnicki z Katedry Badań Kultury UMK w Toruniu;
  • Katarzyna Rosik – projektantka graficzna, badaczka kultury ludowej;
  • Jacek Smarz fotoreporter Dziennika Toruńskiego „Nowości”
  • Adam Zakrzewski – fotograf, dokumentalista w Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

Program "Absolwent UMK" jest partnerem konkursu, dzięki czemu jury wyłania także najlepsze zdjęcie wykonane przez Absolwenta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Pozostałe informacje o konkursie

Wernisaż pokonkursowej wystawy fotografii

W piątek 26 listopada o godz. 12:00 w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu odbył się wernisaż "Etnoklimatów 2021". Ekspozycja plenerowa prezentuje najlepsze prace jubileuszowej 10. odsłony konkursu Muzeum Etnograficznego w Toruniu.
Relacja fotograficzna z wernisażu
Podczas wernisażu odbyła się promocja książki „Etnoklimaty 2008-2021. Album dziesięciu edycji konkursu fotograficznego”.

Wydarzenie na Facebooku

Ekspozycję oglądać można do marca 2022 w godzinach otwarcia Muzeum (ul. Wały gen. Sikorskiego 19).

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

[fot.KNC] Joanna Piecyk [fot.Adam Zakrzewski]  [fot.Adam Zakrzewski]  [fot.Adam Zakrzewski]