KontaktGagarina 11, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 22 36
+48 56 611 22 37
e-mail: program@absolwent.umk.pl

Etnoklimaty 2021

obrazek:

Muzeum Etnograficzne w Toruniu ogłosiło jubileuszową 10. edycję konkursu fotograficznego „Etnoklimaty”. Prace można nadsyłać do końca września 2021 roku. Na najlepsze zdjęcia czekają nagrody i miejsce na pokonkursowej wystawie plenerowej.

Celem organizowanego od 2008 r. konkursu jest fotograficzna rejestracja tematów związanych z kulturami tradycyjnymi i ludowymi, wielokulturowością, współczesnymi przejawami tradycji, kulturami lokalnymi i regionalnymi, subkulturami, a także kulturą popularną. Organizatorzy zachęcają do poszukiwania interesujących przejawów codzienności również w czasie pandemii, w dobie izolacji społecznej i licznych ograniczeń w podróżowaniu.

Program "Absolwent UMK" jest partnerem konkursu oraz sponsorem nagrody dla najlepszego zdjęcia wykonanego przez absolwenta UMK.

Aby wziąć udział w konkursie należy na adres promocja@etnomuzeum.pl przesłać zdjęcia wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym. Uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 pojedynczych fotografii kolorowych lub czarno-białych. Prace nadsyłać można do 30 września. 10. Edycja „Etnoklimatów” rozstrzygnięta zostanie do końca października.

Organizatorzy przewidzieli cztery nagrody:

  1. nagrodę główną w wysokości 2.000 zł – ufundowana przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
  2. drugą nagrodę w wysokości 1.000 zł – ufundowana przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
  3. nagrodę rzeczową za trzecie miejsce przyzna Muzeum Etnograficzne w Toruniu,
  4. nagrodę specjalną ufundował Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, którą uhonorowane zostanie najlepsze zdjęcie wykonane przez absolwenta UMK (voucher o wartości 500 zł do realizacji w salonie fotograficznym).

Prace zwycięskie i zakwalifikowane przez Jury znajdą się na pokonkursowej wystawie plenerowej przygotowanej przez Muzeum Etnograficzne w Toruniu. Ekspozycji towarzyszyć będzie również jubileuszowy katalog.

Do pobrania:

pozostałe wiadomości