Przywileje i partnerzy

♦   dla dzieci   ♦   z osobą towarzyszącą   ♦   Toruń   ♦   Bydgoszcz   ♦   Włocławek   ♦   Lublin   ♦   Polska   ♦

Konto pocztowe
w domenie @abs.umk.pl

https://absolwent.umk.pl/e-absolwent/konto_pocztowe

Przywileje dla absolwentów UMK:

Posiadacz karty Absolwenta UMK może założyć konto pocztowe o pojemności 150 MB w prestiżowej domenie @abs.umk.pl. Poczta na zaufanym serwerze UMK jest dobrze chroniona przed wirusami i reklamami.

Posiadanie konta umożliwia bezpłatne korzystanie z poczty e-mail, bezprzewodowej sieci eduroam (WiFi na terenie UMK) oraz komputerów i sieci bibliotecznej BU.

Eduroam
Bezprzewodowa sieć internetowa

https://absolwent.umk.pl/e-absolwent/eduroam

Bezprzewodowa sieć eduroam umożliwia bezpłatny dostęp do Internetu z komputerów przenośnych (netbooków, tabletów, smartfonów etc.) na terenie UMK.

Łączność radiowa dostępna jest na terenie miasteczka uniwersyteckiego oraz we wszystkich budynkach dydaktycznych UMK w Toruniu, Bydgoszczy i Grudziądzu.

Konfiguracja sieci zajmuje kilka minut i jest działaniem jednorazowym. Skonfigurowanie połączenia wymaga posiadania absolwenckiego konta pocztowego (login@abs.umk.pl) oraz pobrania certyfikatu UMK.

Szczegółowe instrukcje instalacji eduroam na różnych systemach operacyjnych znajdują się na stronie Instrukcja konfiguracji sieci. W przypadku pytań lub problemów zalecamy kontakt z działem pomocy Uczelnianego Centrum Informatycznego UMK.

Przywileje dla absolwentów UMK:

 • bezpłatny dostęp do Internetu na terenie UMK

Uniwersytet Dziecięcy przy UMK


Toruń, ul. Gagarina 39
tel. +48 56 611 22 08 | Justyna Karwowska-Ozimek tel. 607 513 241
unid@umk.pl
http://www.fundacja.umk.pl/edukacja/uniwersytet-dzieciecy
https://www.facebook.com/Uniwersytet.Dzieciecy.UMK

Uniwersytet Dziecięcy powstał z inicjatywy Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici we współpracy z czterema wydziałami uniwersyteckimi: Chemii, Biologii i Nauk o Ziemi, Matematyki i Informatyki oraz Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej.

Pomysł Uniwersytetu wynikał z chęci zainteresowania dzieci naukami ścisłymi, które bardzo często uważane są przez uczniów za przedmioty trudne i mało interesujące. Obecnie oferta jest uzupełniona o zajęcia humanistyczne i artystyczne.

W zajęciach uniwersyteckich mogą brać udział dzieci w wieku od 7 do 12 lat (I-VI klasa SP). Każda grupa wiekowa ma osobny plan. Zajęcia odbywają się w systemie semestralnym (semestr letni i zimowy), średno co dwa tygodnie, w sobotnie przedpołudnia. W sumie odbywa się inauguracja, 15 zajęć edukacyjnych i uroczyste zakończenie - wręczenie dyplomów). Mali studenci otrzymują indexy.

Przywileje dla absolwentów UMK:

 • 10% zniżki przy zapisywaniu swoich dzieci na Uniwersytet Dziecięcy

Niebieski Kocyk
Kino Studenckie

Toruń, ul. Gagarina 37a
tel. +48 56 611 22 66
http://www.odnowa.umk.pl/25,kino-niebieski-kocyk.html
https://www.facebook.com/niebieskikocyk

Kino Studenckie i DKF "Niebieski Kocyk" działa od 1996 roku. Pokazy filmowe odbywają się w poniedziałki i wtorki.

Program

Przywileje dla absolwentów UMK:

 • Posiadacze Karty Absolwenta UMK mają prawo zakupu biletów ulgowych na seanse filmowe.

ALATI
Jaskinia Solna

Toruń, ul. Lelewela 18
tel. +48 56 652 70 10
jaskinia@alati.pl
http://www.alati.pl
https://www.facebook.com/solnatorun

Grota solna ALATI zbudowana została z 20 ton naturalnych brył soli pochodzących z Morza Martwego i Morza Czarnego, z Kopalni Soli w Kłodawie i Pakistanie. Unikalne wnętrze groty i panujący tu mikroklimat działa leczniczo na organizm człowieka. Podgrzana sól paruje, jonizując ujemnie powietrze, nasyca je mikroelementami takimi jak: jod, sód, wapń, magnez, potas, brom, żelazo, selen, mangan, cynk, miedź oraz sprawia, że możemy odczuwać pozytywny wpływ bryzy morskiej bez konieczności wyjazdu nad morze.

Przywileje dla absolwentów UMK:

 • 20% rabatu przy zakupie biletów i karnetów

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy


Bydgoszcz, ul. Marcinkowskiego 12-14
tel. +48 52 32 55 540 (recepcja, informacja)
rezerwacje@mck-bydgoszcz.pl
http://www.mck-bydgoszcz.pl
https://www.facebook.com/mck.bydgoszcz

Miejskie Centrum Kultury jest interdyscyplinarnym ośrodkiem popularyzacji kultury. Program instytucji tworzy zespół specjalistów z takich dziedzin jak: muzyka, teatr, film, literatura, plastyka, taniec, nowe media i animacja kultury.

Działaniom instytucji przyświeca hasło "Nadajemy kulturalny rytm miasta".

Przywileje dla absolwentów UMK:

Osoba legitymująca się Kartą Absolwenta UMK może jednorazowo nabyć dwa bilety ulgowe.

Afisz
Teatr Impresaryjny

Toruń, scena Hotelu Bulwar (ul. Bulwar Filadelfijski 18)
tel. +48 56 690 43 47, kom. 513 058 619
biuro@teatrafisz.pl
http://www.teatrafisz.pl
https://www.facebook.com/AFISZ-Teatr-Impresaryjny-112157852168093

"Afisz" to teatr impresaryjny nastawiony na rozrywkę, co oznacza przede wszystkim wsparcie twórców w realizacji projektów, które w założeniu są dla widza łatwe, lekkie i przyjemne, stawiając jednocześnie na profesjonalizm. Ponadto Teatr Impresaryjny Afisz podjął współpracę z Teatrem Baj Pomorski w Toruniu w celu wsparcia prezentowania spektakli tego teatru w miastach regionu.

Program wrzesień – grudzień 2016 (PDF)

Przywileje dla absolwentów UMK:

 • 25% zniżki na zakup biletów indywidualnych
 • 15% zniżki na zakup biletów grupowych

Ośrodek Chopinowski w Szafarni


Szafarnia, 87-404 Radomin, woj. kujawsko-pomorskie
tel. +48 56 682 79 30
osrodek@szafarnia.art.pl
http://www.szafarnia.art.pl
https://www.facebook.com/ChopinCentre

Ośrodek Chopinowski w Szafarni to instytucja kultury, która powstała dla upamiętnienia pobytu młodego Fryderyka Chopina. Stopniowo rozszerzając swoją działalność, dziś jest miejscem spotkań wszystkich dziedzin sztuki. Ośrodek prowadzi przede wszystkim ożywioną działalność koncertową.

Przywileje dla absolwentów UMK:

 • Możliwość zakupu ulgowych biletów na wszystkie koncerty organizowane przez Ośrodek (możliwy dojazd z Torunia specjalnym Chopin Busem za dodatkową opłatą w obie strony).

Od Nowa
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa"

Toruń, ul. Gagarina 37a
tel. +48 56 611 45 93
odnowa@umk.pl
http://odnowa.umk.pl
https://www.facebook.com/odnowa

Jeden z najaktywniejszych klubów studenckich w kraju i jednocześnie znaczący ośrodek życia kulturalnego grodu Kopernika. Obok licznych koncertów rockowych, bluesowych (festiwal "Blues Meeting") i jazzowych (tradycyjnie jazzowe środy), oferuje imprezy z różnych obszarów działalności artystycznej, m. in. festiwale i inne działania teatralne (Akademickie Spotkania Teatralne "Klamra"), spotkania dyskusyjne, itp. W ramach Klubu działa kino studenkie "Niebieski Kocyk" (organizujące festiwal "Młode Kino Europejskie"), a także "Galeria 011" prezentująca dokonania zarówno uznanych artystów, jak i debiutantów.

Przywileje dla absolwentów UMK:

 • Wstęp na prawach studenta (wysokość zniżek równoważna udzielanej studentom).

Teatr im. Wilama Horzycy


Toruń, Plac Teatralny 1
tel. +48 56 622 30 70 (kasa)
sekretariathorzycy@teatr.torun.pl
http://teatr.torun.pl
https://www.facebook.com/TeatrHorzycyTorun

Prawie stuletni, secesyjny gmach teatru został zaprojektowany przez znanych architektów wiedeńskich F. Felnera i H. Helmera. Przed fasadą stoją dwa posągi muz: Melpomeny i Terpsychory - dzieło berlińskiego rzeźbiarza E. Hertera. Od 1960 r. teatr nosi imię Wilama Horzycy, pierwszego powojennego dyrektora teatru.

Jedną z największych atrakcji organizowanych (od 1991) przez toruński Teatr jest Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT. Prezentacja ciekawych wydarzeń teatralnych Europy przyciąga do miasta Kopernika nie tylko amatorów dobrego teatru, ale również liczną grupę praktyków i dyrektorów europejskich festiwali.

Przywileje dla absolwentów UMK:

 • Możliwość zakupu ulgowych biletów na spektakle, z wyjątkiem premier, festiwali i spektakli gościnnych.

Teatr Polski Bydgoszcz
im. Hieronima Konieczki

Bydgoszcz, al. Mickiewicza 2
+48 52 339 78 18
bilety@teatrpolski.pl
http://www.teatrpolski.pl
https://www.facebook.com/TeatrPolskiBydgoszcz

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki jest jedyną zawodową sceną teatralną w Bydgoszczy. W swoim repertuarze proponuje przedstawienia współczesnych dramaturgów, interpretacje klasyki oraz spektakle dla dzieci. Od roku 2002 teatr organizuje Festiwal Prapremier, który jest konkursową prezentacją prapremierowych spektakli teatrów z całego kraju.

Przywileje dla absolwentów UMK:

 • Możliwość zakupu ulgowych biletów na spektakle, z wyjątkiem premier, festiwali i spektakli gościnnych.

Hotel Meeting ***


Toruń, ul. Bema 73-89
tel. +48 56 665 00 50
recepcja@hotelmeeting.pl
http://hotelmeeting.pl
https://www.facebook.com/hotelmeetingtorun

Hotel Meeting oferuje 54 miejsca noclegowe w pokojach jedno i dwuosobowych oraz pokojach typu de lux o podwyższonym standardzie, ponadto przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Każdy z pokoi posiada klimatyzację, nowoczesną łazienkę, telewizor jakości HD wraz z dostępem do szerokiej gamy programów, DVD oraz Internet bezprzewodowy.

Do dyspozycji gości są 2 sale konferencyjne, każda o powierzchni 130m2, a także przestronny parking podziemny oraz parking zewnętrzny (wraz z miejscami dla autobusów).

Przywileje dla absolwentów UMK:

 • 15% zniżki na noclegi

Rabat udzielany jest od cen obowiązujących w danym terminie, dla rezerwacji indywidualnych, dokonanych, za pośrednictwem recepcji danego obiektu, za okazaniem Karty Absolwenta UMK.

Rabat nie dotyczy rezerwacji dokonanych przez zewnętrzne portale rezerwacyjne.

MSCM Hostel
Hostel Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży

Toruń, ul. Łokietka 3
tel. +48 56 656 70 20, kom. 530 854 952
recepcja@mcsm.torun.pl
http://mcsm.torun.pl/hostel

Hostel Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży oferuje noclegi dla 96 osób w pokojach 2-osobowych z łazienkami oraz w pokojach wieloosobowych (3-, 5-, 6-osobowych) z łazienką w korytarzu. Część hostelowa MCSM została usytuowana na trzech kondygnacjach, a na każdej z nich, poza pokojami, znajduje się w pełni wyposażona kuchnia do samodzielnego przygotowywania posiłków.

Goście hostelu mogą także korzystać z oferty naszej restauracji oraz innych udogodnień takich jak: świetlica, kafejka internetowa ze strefą relaksu, sale warsztatowo-konferencyjne, sala sportowo-rekreacyjna, boisko wielofunkcyjne, wypożyczalnia sprzętu sportowego (rowery, rolki, deskorolki, hulajnogi, piłki itp.) Wi-Fi dostępne w całym obiekcie.

Przywileje dla absolwentów UMK:

 • 15% zniżki na noclegi

Rabat udzielany jest od cen obowiązujących w danym terminie, dla rezerwacji indywidualnych, dokonanych, za pośrednictwem recepcji danego obiektu, za okazaniem Karty Absolwenta UMK.

Rabat nie dotyczy rezerwacji dokonanych przez zewnętrzne portale rezerwacyjne.

Champion Gym & Fitness
Kompleks rekreacyjno-sportowy

Toruń, ul. Bema 73/87
tel. +48 56 665 00 45
http://www.championtorun.pl
https://www.facebook.com/ChampionTorun

Kompleks rekreacyjno-sportowy obejmujący siłownię, strefę SPA oraz zajęcia fitness, usytuowany w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema w Toruniu.

Przywileje dla absolwentów UMK:

 • 10% na wszystkie oferowane rodzaje karnetów
 • 20% na wejście jednorazowe (strefy: GYM, SPA, Fitness)
 • 10% zniżki na zabiegi fizykalne i kinezyterapie

Rabaty nie sumują się z innymi promocjami.

Rabaty będą udzielane przy zakupie w siedzibie Partnera (kasa), jak i przez Internet po wpisaniu kodu rabatowego dedykowanego posiadaczom Karty Absolwenta UMK (duże litery):

 • WUMK – w przypadku wejścia pojedyńczego
 • UMK w przypadku karnetów

COPERNICANA
Biuro Turystyczne

Toruń, Żeglarska 31/1
tel. +48 56 622 30 02 | 695 639 166
fax +48 56 622 76 16
biuro@copernicana.pl
http://www.copernicana.pl
https://www.facebook.com/copernicana.travel

Biuro Turystyczne Copernicana kompleksowo zajmuje się turystyką w następujących dziedzinach:

 • zwiedzanie z przewodnikiem po Toruniu i okolicy dla grup zorganizowanych oraz gości indywidualnych, także w strojach historycznych (przewodnictwo fabularyzowane)
 • organizacja czasu wolnego podczas szkoleń i konferencji oraz imprez integracyjnych w Toruniu
 • organizacja gier miejskich
 • organizacja wycieczek w Polsce
 • sprzedaż wycieczek zagranicznych, biletów autokarowych, lotniczych i ubezpieczeń turystycznych

Przywileje dla absolwentów UMK:

 • 5% zniżki  na Kurs przewodnika po mieście Toruniu, organizowany raz w roku
 • 5% zniżki przy zakupie imiennego międzynarodowego biletu autokarowego
 • 5% zniżki przy zakupie imiennego zagranicznego ubezpieczenia turystycznego
 • 50% zniżki w opłacie za parking w wypadku udziału posiadacza Karty Absolwenta UMK w zagranicznej wycieczce lotniczej, wykupionej poprzez Partnera
 • 10% zniżki na usługi przewodnickie w Toruniu (posiadacz Karty Absolwenta UMK ma prawo do zniżki także wtedy, gdy zamawia usługę dla grupy)

Aquapark MOSiR
Basen kryty

Toruń, ul. Hallera 79
tel./fax +48 56 651 38 56
aquapark@mosir.torun.pl
http://www.mosir.torun.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=231:mini-aquapark

Dwa baseny:

 • sportowy o wymiarach 25 m długości i 12,5 m szerokości i głębokościach od 1,35 m do 1,80 m.
 • rekreacyjny o wymiarach 12 m  długości i  6 m szerokości  
w tym:
 • 60 metrowa zjeżdżalnia
 • rwąca rzeka
 • bicze wodne
 • jacuzzi
 • sauna sucha i parowa
 • trybuna
 • restauracja

Przywileje dla absolwentów UMK:

 • możliwość zakupu biletów ulgowych

Kryta pływalnia MOSiR


Toruń, ul. Bażyńskich 9/17
tel./fax +48 56 623 36 34
plywalnia@mosir.torun.pl
http://www.mosir.torun.pl/component/k2/item/239-plywalnia-z-hotelikiem.html

Na obiekcie znajdują się:
 • dwa baseny
  • sportowy o wymiarach 25 metrów długości  12,5 metrów  szerokości i głębokościach od 1 metra do 3,85 metra  Wyposażony we wieżę do skoków wodnych. 
  • rekreacyjny o wymiarach 12 metrów długości  6 metrów szerokości o głębokościach 0,8 metra do 1 metra 10 cm.
 • 3 sauny 
 • trybuny

Przywileje dla absolwentów UMK:

 • możliwość zakupu biletów ulgowych

Uniwersyteckie Centrum Sportowe
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Toruń, ul. św. Józefa 17
Informacja: +48 56 611 49 56 | Sekretariat: +48 56 611 45 81
ucs-sekretariat@umk.pl
http://www.ucs.umk.pl
https://www.facebook.com/UniwersyteckieCentrumSportoweUmk

Na terenie UCS znajduje się  kryta pływalnia z basenem sportowym, basenem rekreacyjnym z kilkoma atrakcjami wodnymi, brodzikiem dla dzieci oraz 2 wannami jacuzzi. Dostępna jest także sauna parowa. Miłośnicy gier zespołowych mają do dyspozycji pełnowymiarową halę sportową z zapleczem. W Centrum można również skorzystać z ścianki wspinaczkowej, salki fitness oraz sali konferencyjnej.

Przywileje dla absolwentów UMK:

 • zniżkowe bilety wstępu na pływalnię w UCS:
  • pn.-pt., w godz. 7:00-16:00 – 5,50 zł/h
  • pn.-pt., w godz. 16:00-22:00 – 7 zł/h
  • w weekendy, w godz. 8:00-16:00 – 4,40 zł/h
 • możliwość bezpłatnego korzystania w weekendy z obiektów przy ul. Gagarina 35
Wyświetlanie 81 - 100 z 105 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 6