Pary w Programie

W Programie "Absolwent UMK" jest wiele par małżeńskich, dlatego postanowiliśmy ten fakt wyróżnić specjalną stroną z ich zdjęciami i krótkimi historiami  znajomości. Zaczynkiem do powstania strony są zdjęcia zakochanych nadesłane na konkursy walentynkowe.


Aneta i Marcin Furmańscy, absolwenci zarządzania i marketingu 2000

Poznaliśmy się 16 października1995 roku w Toruniu – podczas zajęć na WNEiZ. Były to nasze pierwsze dni na studiach, ten sam wydział, ta sama grupa, numery w indeksie prawie kolejne – tylko jedno nazwisko znalazło się na liście pomiędzy naszymi. Potem poszło już prędko – na koniec studiów większość kolegów z roku myślała, że jesteśmy parą jeszcze z liceum. Pokochaliśmy Toruń i zdecydowaliśmy się tu zostać po studiach. Teraz jest nas już troje. Ciekawe czy mały Jaś też kiedyś wybierze UMK?


Anna i Krzysztof Bartkiewicz, absolwentka astronomii 2001 i absolwent fizyki 2001

Przez wiele lat dryfowali na oceanach samotności, miotani sztormami i prowadzeni przez przypadkowe wiatry, lecz nadszedł czas kiedy Opatrzność splotła ich drogi i rozświetliła ich życie kagankiem miłości, co pozwoliło im podjąć decyzję o połączeniu sił i wspólnym kroczeniu przez świat - od 5 czerwca 2004 roku.


Karina Lemanik-Dolny i Bartosz Dolny, absolwenci prawa 1998 i 1999

W pewien lipcowy weekend 2002 roku miałam jechać z grupą znajomych na spływ kajakowy rzeką Wdą. Jako delikatna i słaba kobietka potrzebowałam silnego wioślarza i sternika, żeby podczas spływu móc oddać się kąpielom słonecznym. A pogoda była cudna... Tak się złożyło, że w owym czasie odezwał się do mnie pewien mój znajomy, z którym nie widziałam się od roku. Popłynęliśmy razem na spływ... Tydzień później pojechaliśmy pod Grunwald, obejrzeć rekonstrukcję bitwy i tak się zaczeło...
Od 7 sierpnia 2004 roku jesteśmy bardzo szczęśliwym małżeństwem:-))
Zdjęcie zostało zrobione w Stuttgarcie w grudniu 2003 roku.


Dominika Herbowska-Drejer i Michał Drejer, absolwenci germanistyki 2003

Trafili do jednej grupy, jednak ona przez pomyłkę poszła na pierwsze zajęcia do tej drugiej. Dopiero następnego dnia dokonała przełomowego odkrycia – to właśnie w jej grupie był ten przystojny chłopak, który wpadł jej w oko na uroczystym rozpoczęciu roku akademickiego. Drugiego dnia studiów, wychodząc po zajęciach, natknął się na miłą blondynkę. Nie zapamiętał jeszcze ludzi ze swojej nowej grupy, więc nie rozpoznał jej i przeszedłby obok bez słowa, gdyby ona go nie zaczepiła. Okazało się, że była to jej zasadzka! Dobrze wiedziała, co robi! Udawała, że nie ma pojęcia, jak dojechać na popołudniowe zajęcia w lektoratach w innej części miasta – umówili się, że pojadą RAZEM. Skoro już razem pojechali, razem też usiedli, skoro już raz razem usiedli, siedzieli razem na każdych następnych zajęciach. Dwa tygodnie byli prawie nierozłączni, razem się uczyli i razem snuli się po mieście – byleby jak najwięcej czasu spędzać WE DWOJE. W końcu po dwóch tygodniach wybrali się wieczorem do knajpki, potem mieli iść na dyskotekę razem z nowymi znajomymi z grupy, jednak i ona i on przeczuwali już, że tym razem na imprezę NIE DOTRĄ. Na rozmowie upłynął im cały wieczór i gdy rano opuszczali lokal, wiedzieli już oboje, że od tego właśnie dnia – 15 października 1998 roku – nie są już dla siebie OBOJĘTNI. Od tamtego czasu minęło już parę ładnych chwil, a ich uczucia wobec siebie zmieniają się tylko na jeszcze bardziej gorące.


Ania i Krzysztof Górscy, absolwentka filologii polskiej 2004 i absolwent prawa 2003

O istnieniu drugiej, idealnej dla każdego z nas połówki, dowiedzieliśmy się dzięki internetowi (lato 2002 r.). Jednak dopiero spotkania w rzeczywistości - w szczególności wspaniałe wieczory na stancji Ani, która znajdowała się na starówce toruńskiej - pozwoliły nam się poznać. W tej chwili mieszkamy w Olsztynie - w mieście, z którego pochodzi Ania.


Żaneta i Rafal Hejnowiczowie, absolwenci matematyki 2000

Poznaliśmy się jesienią 1996 roku. Pamiętam, kiedy Rafał po raz pierwszy pojawił się na wykładzie - był nowy, bo dołączył do naszej grupy na II roku zajęć. Ja z kolei przyciągnęłam jego uwagę swoim uśmiechem. I tak się zaczęło. Później był wspólny koncert jazzowy w Od Nowie, spacer przy akademiku, wspólna herbatka w pokoju i długie rozmowy. Rafał odwiedzał mnie w domu (pochodzę z Torunia), bo potrzebował pożyczyć notatki, tak przynajmniej mówił. Często widywaliśmy się na korytarzu pomiędzy zajęciami. 17 grudnia lekko prószył śnieg, Rafał, odprowadzając mnie na przystanek, po raz pierwszy wziął moją dłoń w swoją dłoń.
Mamy 2 synów: dwuletniego Dominika i ośmiomiesięcznego Mateuszka.


Katarzyna i Andrzej Piesik, absolwenci administracji 2004

Oboje mieszkamy w Chojnicach, ale poznaliśmy się dopiero w Toruniu, gdzie razem studiowaliśmy administrację. Mimo, iż tak niewielka odległość dzieliła nas od siebie, to jednak potrzebne były studia w Toruniu abyśmy mogli się poznać. Sakramentalne TAK powiedzieliśmy sobie po czterech latach wspólnej nauki w 2003 roku. Bardzo miło wspominamy czas, jaki spędziliśmy w Toruniu, a przede wszystkim ostatni rok studiów, który ukończyliśmy już jako szczęśliwe małżeństwo.


Dagmara Mathes-Sobocińska i Mikołaj Sobociński, absolwenci anglistyki 2001

Nasza historia jest długa i kręta... Poznaliśmy się jeszcze w liceum (X LO), chociaż zupełnie nie pamiętamy kiedy. Prawdopodobnie w radiowęźle, albo w czasie spotkań samorządu, albo na przerwie, śpiewając Kaczmarskiego i szanty, albo... W każdym razie planowaliśmy pójść na UMK, może nawet razem, ale jakoś nic z tego nie wyszło. Drugi raz spotkaliśmy się na toruńskiej anglistyce. Nie wdając się w szczegóły, wzloty i upadki, egzaminy i wyjazdy, staliśmy się dość specyficzną parą o wieloletnim stażu, na wydziale opanowanym przez tłum kobiet. Ale ponieważ powinno być do trzech razy sztuka... Dopiero gdy wróciliśmy na uniwerek (Dagmara pracuje w lektoratach, a ja piszę doktorat) dojrzeliśmy do ślubu. Zdjęcie zostało zrobione w czasie naszej podróży poślubnej w Lizbonie.


Agnieszka i Michał Szymczak, absolwenci matematyki 2003 i 2002

Poznaliśmy się 7 lat temu (1997), kiedy ja byłem na pierwszym roku matematyki, a Ona uczyła się w IV LO w Toruniu. Pierwszy raz spotkaliśmy się na ulicy Piekary. Potem Agnieszka udzielała mi korepetycji z całek i tak minęły lata studiów, aż dotarliśmy przed ołtarz w kościele oo. Jezuitów.
Obecnie spodziewamy się owocu naszej miłości.


Magdalena i Michał Wiszniowscy, absolwenci prawa 2003

Nasza "historia" jest prosta i krótka.
8 października na pierwszym roku był wykład z prawa konstytucyjnego. Padało. Szłam zakapturzona i przed "harmonijką" podeszłam do jednego z nowo poznanych kolegów. Piotrek przedstawił mi Michała. Pamiętam, że nawet nie podałam mu ręki. Udało nam się stworzyć z chłopakami, Justyną (przyjaciółka do dziś) i paroma innymi osobami całkiem fajny team. Włóczyliśmy się razem wszędzie. Tak naprawdę, to zakochałam się po uszy już w tedy, w październiku, a w listopadzie byliśmy już parą. Ślub był po trzecim roku studiów, w sierpniu. Minęły już ponad trzy lata. Rzadko się rozstajemy. Ulubionym współnie spędzanym czasem są oczywiście wakacje - więc przesyłam zdjęcie z gór.


Barbara i Henryk Pliszka, absolwenci chemii 1956

"Przez trzy lata znaliśmy się tylko z widzenia. Na czwartym roku studiów spotkaliśmy się w Katedrze Chemii Organicznej, przy pisaniu prac magisterskich. Dużo literatury było w języku niemieckim i Basia potrzebowała tłumacza. Zaoferowałem moją znajomość języka. I tak, od tłumaczenia do przytulenia się, od objęcia do pierwszego pocałunku, kończąc słowami: "Kocham Cię", jesteśmy razem prawie pół wieku. Warto znać obce języki."

Barbara i Henryk Pliszka mieszkają obecnie w Stanach Zjednoczonych, jednak utrzymują kontakt z Polską i macierzystą uczelnią. Co roku odwiedzają UMK podczas zjazdów absolwentów organizowanych przez Stowarzyszenie Absolwentów UMK

Małe zdjęcie wykonano w 2002 roku, na powiększeniu zdjęcie ze ślubu z 1960 roku.


Anna Połomska-Bruckner i Bartosz Bruckner, absolwenci zarządzania i marketingu 1996 i 1997

Zdjęcie nadesłane na konkurs w 2003 r.


Edyta i Krzysztof Gimińscy, absolwenci zarządzania i marketingu 2001

Zdjęcie nadesłane na konkurs w 2003 r.


Katarzyna i Adam Piotrowscy, absolwentka chemii 2001 i absolwent filologii angielskiej 2001

Zdjęcie nadesłane na konkurs w 2003 r.


Monika i Marcin Zająkała, absolwenci zarządzania i marketingu 2001

Od pierwszego roku siedzieliśmy w jednej ławce, teraz jesteśmy od ponad dwóch lat szczęśliwym małżeństwem. Połączył nas Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania:) Oboje należymy do Programu "Absolwent UMK".

Zdjęcie nadesłane na konkurs w 2003 r.


Ewa i Marek Zielińscy, absolwentka matematyki 2000 i absolwent pedagogiki 2000

Zdjęcie nadesłane na konkurs w 2003 r.


Ewa i Paweł Jurczyk, absolwenci zarządzania i marketingu 1999

Zdjęcie nadesłane na konkurs w 2003 r.


Aneta i Jacek Kłaczyńscy, absolwentka filologii angielskiej i absolwent zarządzania i marketingu 2002

Zdjęcie nadesłane na konkurs w 2004 r.


Monika i Tomasz Korzeniewscy, absolwentka marketingu i zarządzania 2002 i absolwent fizyki 2002

"Nasza sympatia do siebie w czasie studiów przekształciła się w coś więcej i w sierpniu 2002 roku przypieczętowalismy nasz zwiazek "świętym węzłem małżeńskim". Jestesmy młodym, szczęśliwym małżeństwem absolwentów UMK:-)

Zdjęcie nadesłane na konkurs w 2004 r.


Aleksandra i Krzysztof Ptaszyńscy, absolwenci zarządzania i marketingu

Zdjęcie nadesłane na konkurs w 2004 r.


Magdalena i Wojciech Jankowscy, absolwentka chemii 2003 i absolwent ekonomii 2001

Zdjęcie nadesłane mailem w 2005 r.


Gabriela i Przemysław Daśko, absolwentka chemii 2004 i absolwent etnologii 2004

"Poznaliśmy się jeszcze w liceum... i tak przez studia... Obydwoje różni na maxa: duży i mała, chemik i etnolog - to jest mieszanka iście wybuchowa! Bomba tykała przez 7 lat, aż wybuchła 21 stycznia 2005, w dniu naszego ślubu. Obecnie mieszkamy 3500 km od Torunia i bardzo tęsknimy za Podmurną, Szeroką, salami wykładowymi, kolegami."

Zdjęcie nadesłane mailem w listopadzie 2005.


Anna Wojnowska, absolwentka teologii 2004 i Witold Wojnowski absolwent pedagogiki UMK 2000

Ona katechetka, on pedagog. Poznali się dużo wcześniej i tak żyli obok siebie, jak "groszek z marchewką". Aż pobrali się w 1999 r. A to zdjęcie już z podróży poślubnej do Wisły. Obecnie mają dwójkę dzieci: Klarę i Jana Pawła.


Aleksandra i Krzysztof Michalscy, absolwenci historii 2002

Oboje jesteśmy absolwentami Wydziału Historii z roku 2002. Sakramentalne "tak" powiedzieliśmy sobie 25 grudnia 2005 roku.

Zdjęcie nadesłane mailem w czerwcu 2006.


Kasia i Janusz Górscy, absolwenci zarządzania i marketingu 2004

Poznaliśmy się już w liceum - uczyliśmy się w jednej klasie. Od czerwca 1997 roku jesteśmy nierozłączną parą. Skończyliśmy studia na UMK, pokochaliśmy Toruń i zdecydowaliśmy się tutaj zostać, a 17 czerwca 2006 stanęliśmy na ślubnym kobiercu:))

Zdjęcie nadesłane w sierpniu 2006.


Małgorzata i Damian Domel, absolwenci ochrony środowiska 2005

Nierozłączną parą jesteśmy od pierwszego roku studiów, a 3 czerwca 2006 roku, biorąc na świadków nam najbliższych, stanęliśmy na ślubnym kobiercu :-)

Zdjęcie nadesłane w listopadzie 2006.


Ewelina Nocna - Podolak i Adam Podolak, absolwentka geografii 1995 i absolwent matematyki 1992

Obydwoje lubimy aktywny wypoczynek i góry, dlatego często spędzamy wakacje w Tatrach.

Zdjęcie nadesłane w październiku 2007.


Justyna i Jacek Szpakowscy, absolwenci ekonomii 2004

Poznaliśmy się dopiero w 2003 roku, ale kończyliśmy uczelnię już jako para. W lipcu 2006 r. wypowiedzieliśmy sakramentalne "tak".

Zdjęcie nadesłane w październiku 2007.


Danuta i Dominik Deka, absolwenci informatyki 2006 i 2004

Nasza znajomość wyrosła na gruncie wspólnych zamiłowań do aktywnego wypoczynku, Kabaretu Potem, Duszpasterstwa Akademickiego oo. Jezuitów oraz ciastka z kawą. Wobec tak silnych bodźców skłaniających nas ku sobie, nie mogliśmy pozostawać obojętni i postanowiliśmy przypieczętować nasz związek uroczystym zaobrączkowaniem. Miało ono miejsce 16 września 2006 roku.

Zdjęcie nadesłane w październiku 2007.


Sylwia i Wojciech Żbikowscy, absolwentka filologii polskiej 2005 i absolwent prawa 2005

Znamy się od dzieciństwa, ale nasze drogi splotły się w Toruniu. Aby się spotkać, przemierzaliśmy odległość pomiędzy pokojami 122 i 54 w DS nr 2.

Zdjęcie nadesłane w grudniu 2007.


Anna i Łukasz Dyka - absolwentka prawa 2007 i absolwent zarządzania 2009

Poznaliśmy się 14 lutego 2003 roku (w Walentynki:-)). Wtedy byłam studentką prawa, a Łukasz bratem koleżanki z roku. Pochodzę z Rzeszowa i nie przypuszczałam, że ten dzień będzie początkiem i zarazem końcem poszukiwania mojego miejsca na ziemi, którym okazał się Toruń. We wrześniu 2005 roku pobraliśmy się, mieszkamy w Toruniu i jesteśmy bardzo szczęśliwi.

Zdjęcie nadesłane w październiku 2009.