Telewizja
  • „Biegam, więc jestem" to drugi film Programu "Absolwent UMK". Dokument opowiada o Witoldzie Orcholskim i roli biegania w jego życiu. Bohater jest absolwentem filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, zafascynowanym postacią i twórczością Zbigniewa Herberta. Jego wielką pasją jest bieganie w warunkach ekstremalnych. Film dwukrotnie pokazała TVP Bydgoszcz w czerwcu 2013 roku. Można go również zobaczyć na naszym kanale (You Tube).
  • „Leon naukowiec" to tytuł pierwszego filmu w całości wyprodukowanego przez Program "Absolwent UMK", który prezentuje barwną sylwetkę Janusza L. Wiśniewskiego - jednego z najbardziej znanych absolwentów UMK. W roku 2013 kilkakrotnie emitowała go TV Bydgoszcz. Obecnie dostępny jest w internecie (kanał You Tube).
  • Idea i działalność Programu "Absolwent UMK" przedstawiona została w Toruńskim Magazynie Publicystycznym TV3, w wydaniu z 5 lutego 2010 roku.
  • Przez kilka ubiegłych lat działania Programu "Absolwent UMK" pilnie śledzili reporterzy programu Notatnik Akademicki. Filmowa kronika życia uniwersytetu emitowana była co miesiąc przez stację Telewizja Toruń.
    Dzisiaj archiwalne odcinki Notatnika Akademickiego można oglądać on-line na stronach Uniwersyteckiej Telewizji Internetowej. Zobacz odcinek  poświęcony 10-leciu Centrum Promocji i Informacji UMK, w ramach którego znalazł się obszerny fragment na temat działalności Programu "Absolwent UMK".