Magdalena Jakubowska – wolontariat w Tajlandii i Kambodży

Magdalena Jakubowska7 kwietnia 2017

Magdalena Jakubowska ukończyła zarządzanie na UMK oraz International Management na Universite d'Angers we Francji w 2014 r. (na specjalności Financial Management and International Control). Po studiach spędziła 3 miesiące, pracując jako ratownik w jednym z największych parków wodnych w Stanach Zjednoczonych,  mimo że wcześniej panicznie bała się wody. Przez kolejne miesiące podróżowała po USA, a po powrocie do Polski rozpoczęła pracę w jednej z największych firm e-commerce w Polsce. Dwa lata później zrezygnowała z pracy (mimo licznych szkoleń, wyjazdów służbowych i awansu), aby spełnić swoje marzenie o długiej podróży do Azji Południowo-Wschodniej, o poznawaniu lokalnych kultur, obcowaniu z naturą i poznawaniu samej siebie.

Podróżuje z koleżanką Natalią. Wyruszyły 28 listopada 2016 do Tajlandii, potem pojechały do Birmy, wróciły do Tajlandii, a następnie udały się do Malezji, Kambodży, Laosu i Wietnamu. – W czasie naszego pobytu w tym rejonie świata chcemy także dać innym coś od siebie, zwłaszcza tym, którzy mają mniej szczęścia od nas – mówi. –  Dlatego zdecydowałyśmy się na wolontariat w Mae Sot w Tajlandii, gdzie przez dwa tygodnie uczyłyśmy angielskiego dzieci birmańskich uchodźców, dla których szkoła to jedyna nadzieja na lepszą przyszłość. Natalia została w szkole Min Thu Won, a ja udałam się do Ban Rom Klao Sahamit.– Jako wolontariuszki uczyły dzieci angielskiego również w Kambodży (w szkole w Siem Reap), pomagały też m.in. w hostelu i na farmie.

Ich podróż wciąż trwa. W planach mają powrót do Tajlandii, znowu wizytę w Malezji, Singapurze i Indonezji. – Po drodze próbujemy udowodnić wszystkim, że dziewczyna nie potrzebuję chłopaka do podróży, że świat może zwiedzać to z koleżanką lub sama, że warto sięgać po swoje marzenia i nie warto odwlekać ich na później. – mówią. Każdego dnia próbują nowych rzeczy, w tym lokalnych potraw,  podróżują autostopem itp. – Staramy się to też robić metodą low-cost, żeby móc jak najdłużej zostać w tej przepięknej części świata, która skradła moje serce doszczętnie – mówi M. Jakubowska. – Wierzę, że jeżeli czegoś się chce, to można to osiągnąć bez względu na wszystko!

Więcej o podróży Magdaleny Jakubowskiej i jej koleżanki

http://podrozniczkizadyche.pl/wolontariat-w-tajlandii

10 czerwca 2017

W maju Natalia wróciła do Polski,  Magdalena podróżuje więc sama.  Jak twierdzi - jest to zupełnie inna forma podróżowania, ale po drodze spotyka tylu ludzi, że w sumie nie czuje się sama. Ostatnio realizowała dwa projekty z zakresu marketingu (online i digital). Jeden w centrum jogi na wyspie Koh Phangan w Tajlandii, a drugi w tzw. homestay, familystay w Singapurze.  W czerwcu dotarła do Sri Lanki, gdzie została zaproszona, aby wygłosić motywacyjne wykłady dla młodzieży z tamtejszego uniwersytetu na temat możliwości rozwoju własnego po skończeniu szkoły,  na temat życia ich rówieśników w Europie oraz o podróżowaniu i doświadczeniach, jakie ono ze sobą niesie.