Wyprawa "Wędrownickich" z dziećmi

Filip Jaworski, absolwent socjologii UMK, wraz z żoną Sylwią i trójką małych dzieci (w wieku lat 5,3 oraz 6 m-cy) wyruszyli samochodem w trzymiesięczną podróż na wschód, obalając w ten sposób stereotypowe myślenie o braku możliwości wędrowania z dziećmi w dalekie kraje.

Trasa zaplanowana jest na 20.000 km powiedzie przez Słowację, Węgry, Rumunię, Bułagarię, Turcję, Gruzję, Armenię, Iran, Turkmenistan i Uzbekistan.

Wędrowniccy to pięcioosobowa rodzina, która udowadnia, że dzieci nie są żadnym obciążeniem ani w codziennym życiu, ani w ekscytujących podróżach na krańce świata!

Program "Absolwent UMK" patronuje ich wyprawie - relacje można będzie śledzić na stronie wedrowniccy.pl lub na Facebooku.

 

 

 

 

O podróżnikach

Filip Jaworski

Absolwent UMK w Toruniu kierunku socjologia, zawodowo prowadzi sklep „Smaki Wakacji” z przysmakami pochodzącymi z różnych ciekawych kierunków świata, prywatnie wielbiciel nieznanego i przygody przez duże „P”.

Sylwia Jaworska

Tłumaczka, wielbicielka języków wszelakich od hiszpańskiego przez niemiecki, turecki po rosyjski i gruziński. Absolwentka kursu i przyszły pilot wycieczek.

Najmłodsi podróżnicy

  • Jakub Jaworski: 5 lat
  • Hania Jaworska: 3 lat
  • Daniel Jaworski: 6 miesięcy