Dokonania absolwentów
Magdalena Jakubowska

Magdalena Jakubowska

Absolwentka zarządzania UMK oraz Universite d'Angers we Francji (podwójny dyplom), pod koniec 2016 r. wraz z koleżanką Natalią wybrała się w wielomiesięczną podróż do Azji, gdzie angażuje się w wolontariat. Aby spełnić swoje marzenie, nie wahała się rzucić dobrą pracę w Polsce.

Więcej...
Marta Kontracka

Marta Kondracka

Marta Kondracka, absolwentka socjologii 2014, udała się w samodzielną podróż motocyklową dookoła Maroka. W trakcie 35-dniowej wyprawy Into The Dust w pojedynkę pokonała 6500 km.

Więcej...

Wioleta Krause

717 km z Pomorza do Chorzowa pokonała na rowerze Wioleta Krause, absolwentka pedagogiki UMK, zbierając po drodze środki na Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci.

Więcej...

Filip Jaworski

Filip Jaworski, absolwent socjologii UMK, wraz z żoną Sylwią i trójką małych dzieci (Kuba lat 5, Hanią lat 3 oraz Danielem 6 m-cy) wyruszyli samochodem w trzymiesięczną podróż na wschód, obalając w ten sposób stereotypowe myślenie o braku możliwości wędrowania z małymi dziećmi w dalekie kraje.

Więcej...

Wojciech Łopaciński

Wojciech Łopaciński, absolwent studiów MBA na UMK, wraz z żoną Elizą i dwójką dzieci (Łucja 10 i Wojtek 12 lat) 12 czerwca 2014 wyruszyli w roczną podróż dookoła świata.

W ramach swojego projektu "Szkoły świata" podróżnicy popularyzowali polską kulturę, odwiedzając lokalne szkoły i opowiadając ich uczniom o Polsce i Toruniu.

Więcej...

Sztafeta do Rzymu

8 absolwentów naszej uczelni wzięło udział w sztafecie do Watykanu, zorganizowanej  z okazji kanonizacji Jana Pawła II w kwietniu 2014.

Dziennie biegacze pokonywali 300 km. W ciągu 7 dni, przemierzając drogi 5 krajów, pokonali dystans 2.000 km - każdy z nich łącznie przebiegł 175 km.

Więcej...

Anna Dolna

Dystans 4300 km, 290 godzin pedałowania, 39 dni na rowerze, 1 dzień przerwy, 44 dni w drodze  -  absolwentka administracji 2008 Anna Dolna latem 2013 roku odbyła na rowerze podróż z Polski do Fatimy (Portugalia), poruszając się także Szlakiem św. Jakuba i odwiedzając po drodze grób Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Była to dla niej podróż życia o wielkim znaczeniu.

Fotorelacja z opisem wyprawy

Agnieszka Siejka

Agnieszka Siejka, absolwenta bilogii 2000, wzięła udział w pierwszej kobiecej zimowej wyprawie na Newtontoppen (1713 m npm), najwyższy szczyt Spitsbergenu.

W wyprawie, która trwała od 15 marca do 10 kwietnia 2012 roku, prócz Agnieszki wzięły udział Anna Arseniuk i Dorota Horba. Panie samodzielnie, bez wsparcia z zewnątrz, przemierzyły bezkresne lody Svalbardu i zdobyły szczyt Newtontoppen 5 kwietnia 2012.

Relacja na stronie wyprawy.

Fotorelacja na stronie wyprawy.

Marzena Staniszewska i Wojciech Mysiara

W podróż dookoła świata dwoje absolwentów prawa i socjologii UMK wyruszyło w czerwcu 2003 roku. Swą wędrówkę zaplanowali jak najbliżej ludzi. Dlatego właśnie wcześniej nauczyli się międzynarodowego języka esperanto, by poprzez kontakt z esperantystami lepiej poznawać przemierzane kraje. Na swojej trasie spotkali także absolwentów UMK.

Program "Absolwent UMK" patronował tamtej wyprawie.

Więcej...