Szachy w Harmonijce
VII Turniej o nagrodę Dziekana Wydziału Humanistycznego UMK

Organizatorami turnieju są: Dziekan Wydziału Humanistycznego UMK, Program Absolwent UMK i Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici. Dyrektorem turnieju jest dr hab. Krzysztof Olechnicki, prof. UMK.

Celem imprezy jest popularyzacja królewskiej gry i podnoszenie umiejętności szachowych, szczególnie wśród absolwentów UMK, a także umożliwienie zdobycia okręgowych kategorii szachowych (V,  IV,  III  i II), norm na kategorie centralne i norm kandydackich, jak również zdobycie bądź  podwyższenie rankingu FIDE.

W turnieju mogą uczestniczyć wszyscy zawodnicy, bez względu na posiadanie kategorii szachowej, bez rankingu FIDE lub z rankingiem FIDE do 2199. Zawodnicy zagraniczni muszą posiadać identyfikator FIDE (FIDE ID number, FIN). Turniej zostanie zarejestrowany do FIDE.

Turniej prowadzony jest w systemie szwajcarskim na 7 rund (P'60 + 30" na ruch).

• Termin: 18 – 20 maja 2018 roku (piątek-niedziela)
  • Miejsce: Collegium Minus UMK („Harmonijka") przy ul. Fosa Staromiejska 1a w Toruniu
  • Sędzia: Adam Pituła, sędzia klasy drugiej
  • Nagrody: trofeum dla zwycięzcy turnieju i nagrody rzeczowe dla trzech pierwszych osób, gadżety dla miejsc 4-10