Szachy w Harmonijce
II Turniej o nagrodę Dziekana Wydziału Humanistycznego UMK

Organizatorami turnieju są: Dziekan Wydziału Humanistycznego UMK, Program Absolwent UMK i Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici. Dyrektorem turnieju jest dr hab. Krzysztof Olechnicki, prof. UMK.

Celem imprezy jest popularyzacja królewskiej gry i podnoszenie umiejętności szachowych, szczególnie wśród absolwentów UMK. W turnieju mogą uczestniczyć wszyscy zawodnicy, bez względu na posiadanie kategorii szachowej.

Turniej prowadzony jest w systemie szwajcarskim na 7 rund (P'60 + 10" na ruch).

• Termin: 14-15 listopada 2015 roku (sobota-niedziela)
  • Miejsce: Collegium Minus UMK („Harmonijka") przy ul. Fosa Staromiejska 1a w Toruniu
  • Sędziowie:
    • główny: Janusz Augustowski, sędzia klasy państwowej
  • Nagrody: trofeum dla zwycięzcy turnieju i nagrody rzeczowe
  • Zgłoszenia:
    • do 12 istopada 2015 (czwartek, godz. 23:59)
    • formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.chessarbiter.com
    • zapisanie się wymaga (bezpłatnej) rejestracji w serwisie
  • Wpisowe:
    •   5 zł – dla uczniów Gimnazjum i Liceum Akademickiego w Toruniu
    • 10 zł – dla posiadaczy Karty Absolwenta UMK lub legitymacji studenckiej UMK
    • 20 zł – dla pozostałych uczestników
  • Wpłaty:
    • na konto Fundacji Amicus nr 56 1140 2017 0000 4502 0345 2695
    • tytuł przelewu: II Turniej szachowy 2015 imię i nazwisko

II turniej Szachy w Harmonijce – podsumowanie
18 listopada 2015

W dniach 14-15 listopada 2015 odbył się turniej SZACHY W HARMONIJCE Turniej o nagrodę Dziekana Wydziału Humanistycznego UMK organizowany przez Wydział Humanistyczny UMK oraz Program Absolwent UMK.

W sportowej rywalizacji wzięło udział 41 zawodników. Nagrodę główną zdobył absolwent finansów i bankowości UMK z klubu PKS Wiatrak Bydgoszcz. Na podium stanęli:

• 1 miejsce – Jarosław Paprocki (FIDE 2169, wynik 6,5)
  • 2 miejsce – Mirosław Jabłoński (FIDE 2009, wynik 6,0)
  • 3 miejsce – Piotr Krasucki (FIDE 1585, wynik 5,5)

Laureci pierwszych 10-ciu miejsc otrzymali dyplomy, a najlepsza piątka – nagrody rzeczowe (powerbanki, drewniane statuetki w kształcie wież szachowych, gadżety UMK). Zwycięzca otrzymał metalową rzeźbę konia – symbol turnieju zaprojektowany przez Zuzannę Kopidurską, absolwentkę socjologii oraz zarządzania i marketingu UMK.

• Galeria (na stronie turnieju, u dołu) fot. Adam Pituła i Anna Bielawiec-Osińska
  • Szczegółowe wyniki (na stronie www.chessarbiter.com)