Klub Rowerowy Skołowani


"Życie jest jak jazda na rowerze. By utrzymać równowagę musisz być w ruchu"

Albert Einstein

Klub Rowerowy "Skołowani" powstał w lipcu 2007 z inicjatywy uczestników dorocznych wycieczek Programu "Absolwent UMK".

Na tej stronie znajdziesz relacje z wycieczek i zapowiedzi kolejnych wypraw.

Dołącz do nas!

Jedyne wymaganie sprzętowe to sprawny rower i minimum awaryjne – zapasowa dętka lub łatki. Dla bezpieczeństwa zachęcamy do zaopatrzenia się w kask i elementy odblaskowe. Tempo na trasie dostosowywane jest do możliwości uczestników wycieczek. Zapewniamy sympatyczną atmosferę i pomoc techniczną w razie potrzeby.

Aby brać udział w wycieczkach nie trzeba być członkiem Klubu, jednak zdeklarowani członkowie i sympatycy mogą liczyć na dodatkowe przywileje (np. pierwszeństwo uczestnictwa w wyjazdach z limitem miejsc, powiadomienia sms o wycieczkach). Członkostwo w Klubie jest bezpłatne.

Do zobaczenia na szlaku!

Sonda o Klubie rowerowym SKOŁOWANI


Jeśli jesteś rowerzystą (nawet jeśli do tej pory z nami nie jeździłeś), prosimy – weź również udział w sondzie na temat wycieczek rowerowych. Kwestionariusz zawiera 11 pytań , jego wypełnienie zajmie ok. 3 minuty.


Członkowie klubu


Prezesem Klubu w sezonie rowerowym 2017/2018 był Jacek Piszczek, absolwent biologii UMK.
Prezesem Klubu w sezonie rowerowym 2018/2019 jest Danka Burnicka, absolwentka matematyki UMK.

Zobacz sylwetki rowerowe pozytywnie skołowanych absolwentów.


Powiadomienia o wycieczkach


Informacje o wycieczkach umieszczane są:

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia mailowe o nowych wycieczkach – dopisz się do listy mailingowej (formularz u dołu strony). Dodatkwo zdeklarowani członkowie i sympatycy klubu mogą otrzymywać powiadomienia SMS.


Skołowane Niedziele


Cykl kilkugodzinnych wycieczek rowerowych prowadzonych przez członków Absolwenckiego Klubu Rowerowego Skołowani. W wycieczkach mogą brać udział absolwenci UMK z osobami towarzyszącymi.

Wycieczki  odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca w sezonie rowerowym (marzec – październik). Startują o godz. 10:00. Szczegóły kolejnych wyjazdów będą publikowane na bieżąco na stronie Sezon 2019.


Poradnik dla organizatora wycieczki


Chcesz zorganizować wycieczkę dla Skołowanych?
Dowiedz się, o czym pamiętać, kiedy zgłosić i w czym możemy pomóc!


Dycha na liczniku


W lipcu 2017 obchodziliśmy 10-lecie powstania Klubu Rowerowego SKOŁOWANI! Z inicjatywy Danusi Burnickiej "Dynamik" tę wspaniałą rocznicę uświetniliśmy wystawą: zdjęć, pamiątek oraz relacji z wycieczek. Wystawę Dycha na liczniku można było oglądać w Bibliotece Głównej UMK od 14.06 do 31.08.2017.