Sezon 2015

Aktualne propozycje

Informacje o zaplanowanych wyprawach będą pojawiały się na tej stronie. Każdy uczestnik Programu Absolwent UMK może wyruszyć na trasę i dołączyć do pozytywnie Skołowanych absolwentów!

Planowanie wycieczek

Plany tegorocznych wycieczek klarują się na forum w wątku Wyprawy 2015.
Można składać własne propozycje i uczestniczyć w tworzeniu tras!

Treść oznaczona tagiem <em>aktualności</em>.

Wesołych Świąt!
22 grudnia 2016

Wszystkim Absolwentom naszej Uczelni, Partnerom
i osobom współtworzącym Program Absolwent UMK

życzymy

pełnych ciepła i spokoju świąt Bożego Narodzenia
oraz spełnienia marzeń w nowym 2017 roku!

Zwiedzanie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego

Zwiedzanie nowo wybudowanego Uniwersyteckiego Centrum Sportowego w Toruniu odbyło się w sobotę 28 września. Wśród absolwentów, którzy zgłosili chęć udziału rozlosowano wcześniej 20 darmowych wejściówek na pływalnię. Przybyli absolwenci wzięli także udział w losowaniu sportowej niespodzianki - piłki do kosza z autografem Adama Waczyńskiego - pochodzącego z Torunia zawodnika koszykarskiej Polskiej Reprezentacji.

Zjazd absolwentów geografii 1989
16 września 2014

Absolwenci geografii UMK zorganizowali zjazd po 25 latach od ukończenia studiów. W spotkaniu wzięło udział 31 osób, w tym 29 absolwentów.

W trakcie zjazdu absolwenci zrobili sobie spacer po Starówce. Odwiedzili również "stare kąty" m.in. budynek przy ul. Fredry i stołówkę przy DS 1 oraz podziwiali nowe budynki uczelniane m.in. Collegium Humanisticum UMK.

Podsumowanie zjazdu | Pokaz zdjęć

Zgłoś swój pomysł!
3 sierpnia 2016

Program Absolwent UMK wspiera inicjatywy absolwentów i szuka aktywnych osób, które chcą się zaangażować w budowanie absolwenckiej społeczności.

Na stronie Inicjatywy prezentujemy sylwetki osób działających na rzecz grona absolwentów UMK, które zgodziły się na publikację. Dzięki ich pomysłom, poświęconemu czasowi i energii udało się zrealizować wiele wspólnych ciekawych przedsięwzięć.

Jeśli chciałbyś zorganizować  (z naszą pomocą) projekt, imprezę, klub, wydarzenie, wycieczkę lub akcję dla grona absolwentów opisz swój pomysł i skontaktuj się z nami mailowo lub umów na spotkanie. Kontakt

Zalef zagra na Święcie Uczelni
16 lutego 2015

Dla fanów hard rocka mamy do rozdania 15 podwójnych zaproszeń na koncert z okazji Święta Uniwersytetu. Po odbiór zapraszamy do siedziby Programu (parter rektoratu, p. 24).

Gwiazdą wieczoru będzie Zalef, czyli Krzysztof Zalewski.

Zagadkowy zawrót głowy!
1 września 2016

W sierpniu nawiązaliśmy współpracę z aż 7 Partnerami oferującymi nowoczesną rozrywkę dla grup (od 2 do 9 osób) tzw. escape roomy. Są to tematyczne pokoje, o różnym stopniu trudności, pełne zagadek, szyfrów, wskazówek i nietypowych rozwiązań, z których gracze muszą się wydostać w ciągu 60 minut.

Obecnie posiadacz Karty Absolwenta UMK może uzyskać 20% zniżkę dla grupy indywidualnej w pokojach w:

Toruniu

 • B-58 (Pokój Hansa generała III Rzeszy, Pokój Pana Zagadki)
 • Clock (Pokój Szalonego Artysty, Pokój Genialnego Dziecka)
 • Dom Kłódek (Czar PRL-u, Garaż słynnego żużlowca, Smerfowa Kraina, Gabinet Tajnego Agenta)
 • Open the door (Nawiedzony Hotel, Piernikowa Chata, Dom ekscentrycznego podróżnika, Laboratorium szalonego naukowca)
 • Wejdź i wyjdź (Ciemnia fotografa, Afrykański skarb)
 • Spaced-out (Pokój astronoma)

Bydgoszczy

Włocławku

Zaczynają od Gwatemali

W czwartek 12 czerwca 2014  Wojciech Łopaciński (absolwent studiów MBA) z rodziną wyruszył w roczną podróż dookoła świata z pierwszym przystankiem w Gwatemali. Prezydent miasta wyposażył  Łopacińskich w kompas, a szereg osób oraz firm wsparło ją w inny sposób. Patronat nad wyprawą objął Program "Absolwent UMK".

Więcej o wyprawie

Zaangażowana w pomoc ludziom

Nagrodę Marszałka Wojwództwa Kujawsko-Pomorskiego za całokształt działalności humanitarnej otrzymała 11 czerwca Janina Ochojska - prezes Fundacji Polska Akcja Humanitarna, absolwentka astronomii UMK (nagroda w kategorii: budowanie społeczeństwa obywatelskiego). Laureatka aktywnie angażuje się w pomoc w wielu miejscach na świecie, organizując konwoje z darami dla ludzi dootkniętych wojną lub kataklizmem. Nagrody przyznano za wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej, społecznej, profesjonalnej i biznesowej.

Wśród laureatów znaleźli się także naukowcy z naszej uczelni -  więcej

Z obłokami grałem w karty
1 marca 2017

Twórczości Michała Kokota, absolwenta historii UMK, poświęcona jest wystawa "Michał Kokot: Z obłokami grałem w karty", która zostanie otwarta 3 marca o godz. 18.00 w Galerii Sztuki WOZOWNIA w Toruniu (wejście od ul. Ducha Św. 6).

Michał Kokot (1944–2014) był fotografem, malarzem, poetą, członkiem słynnej grupy fotograficznej „Zero-61" oraz reżyserem etiud filmowych, powstałych w ramach Studenckiego Twórczego Klubu Filmowego „Pętla". W latach 1969–1975 pracował jako fotoreporter w toruńskiej prasie. Był też animatorem lokalnego ruchu kulturalnego w Osieku nad Wisłą, odkrywcą i propagatorem artystów ludowych. Więcej

XII Półmaraton Świętych Mikołajów
9 grudnia 2014

Tegoroczny Półmaraton Świętych Mikołajów odbył się 7 grudnia. Bieg rozpoczął się na Rynku Staromiejskim w Toruniu, a zakończył przy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema. Nagrody wręczał m.in. Rektor UMK prof. Andrzej Tretyn (na zdjęciu obok).

Najlepszą biegaczką wśród absolwentów UMK okazała się Andżelika Dzięgiel, która w klasyfikacji generalnej zajęła 30 miejsce, a wśród Kobiet - pierwsze.

Laureatki Mistrzostw Absolwentów UMK w klasyfikacji kobiet:

 1. Andżelika Dzięgiel, absolwentka turystyki i rekreacji 2011, geografii oraz zarządzania 2013 (01:22:29) - na zdjęciu obok
 2. Marta Wójcik-Dąbrowska, absolwentka filologii angielskiej 2007 (01:43:57) - na zdjęciu obok
 3. Wioletta Falba, absolwentka administracji 2001 (01:46:56)

Laureaci Mistrzostw Absolwentów UMK w klasyfikacji mężczyzn:

 1. Mariusz Ochociński, absolwent zarządzania i marketingu 1998 (01:22:58)
 2. Łukasz Uldynowicz, absolwent podyplomowych studiów zarządzania projektami 2010 (01:24:52)
 3. Dariusz Szopiński, absolwent geografii 2006 (01:25:07).

Wyniki na stronie PŚM

XI Półmaraton Świętych Mikołajów

8 grudnia o godz. 11:00 odbędzie się w Toruniu XI Półmaraton Świętych Mikołajów. W tym roku trasa przebiegać będzie przez świeżo zbudowany most na Wiśle. Już 1,5 tys. osób zgłosiło swój udział w tej imprezie!

Formularz zgłoszeniowy

Polak zdrapuje i wygrywa
16 listopada 2016

Wojciech Koczorowski, absolwent zarządzania UMK i założyciel spółki joint venture Playprint Polska oraz Fundacji Instytut Loterii Dobroczynnych, opowiedział nam o początkach rozwoju własnej firmy oraz o tajnikach organizacji loterii dobroczynnych.

Wywiad dla Programu Absolwent UMK

Powiedz szybko: ureterorenofiberoskop
21 kwietnia 2015

Z okazji jubileuszu 70-lecia Naszej Uczelni prezentujemy sylwetki absolwentów UMK – tych znanych oraz mniej znanych, którzy wyróżniają się ze względu na swoją osobowość, działalność zawodową, pasję lub łączą wszystkie te płaszczyzny, inspirując innych.

Zapraszamy do lektury wywiadu z Dawidem Kalocińskim – fizykiem medycznym, specjalistą w branży endoskopowej, który uchyla rąbka tajemnicy, jak wygląda proces wprowadzania na rynek nowoczesnego sprzętu medycznego.

Wywiad z Ambasadorem UMK Mariuszem Lubomskim
16 grudnia 2015

Mariusz Lubomski, znany wokalista i kompozytor, udzielił wywiadu specjalnie dla Programu Absolwent UMK i magazynu akademickiego UNIwers. Absolwent i Ambasador UMK opowiedział nam, co i dlaczego studiował na UMK, a także o projektach artystycznych, w które jest zaangażowany. Zapraszamy do lektury!

Wywiad dla Programu Absolwent UMK

Wyprawa Into The Dust
24 czerwca 2015

Marta Kondracka, absolwentka socjologii 2014, zakończyła samodzielną podróż motocyklową. W trakcie 35-dniowej wyprawy Into The Dust w pojedynkę pokonała 6500 km i poznała tętniące kolorami Maroko. Fotorelacja

Podróż odbyła pod patronatem Programu Absolwent UMK.

Wycieczka szlakiem kąpielisk
22 sierpnia 2014

Klub rowerowy Skołowani zaprasza wszystkich chętnych absolwentów UMK na niedzielną wycieczkę rowerową na trasie: Toruń – Kamionki – Mirakowo – Zalesie – Toruń (55 km).

Start: 24 sierpnia 2014, godz. 10.30, zbiórka przy Forcie IV, ul. Chrobrego 86.

Wycieczka SKOŁOWANYCH
25 lipca 2014

SKOŁOWANI, członkowie klubu rowerowego absolwentów UMK, 26 lipca wyruszają na wakacyjna trasę rowerową z atrakcjami. Przed nimi ponad 350 km pedałowania, spływ kajakami po Wiśle oraz zwiedzanie okolic Sandomierza i Kazimierza Dolnego. Powrót jest przewidziany na 3 sierpnia 2014.

Chcesz wziąć udział w kolejnych wycieczkach?
Śledź stronę klubu Skołowani!

„MEGALITY, SECESJA i TAMA"
wycieczka do Wietrzychowic, Płocka i Włocławka

17 sierpnia 2015

13 września 2015 r. odbędzie się całodniowa wycieczka dla absolwentów UMK. Prawo udziału w wycieczce ma posiadacz Karty Absolwenta UMK wraz z osobą towarzyszącą.

W programie przewiduje się zwiedzanie:

 • „polskich piramid" w Wietrzychowicach – megalitycznych kurhanów sprzed 5 tys. lat,
 • Muzeum Secesji w Płocku (fot. J.Pałczyński),
 • nowo otwartego Muzeum Męczeństwa bł. Ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 sierpnia 2015. Zebrała się wystarczająca liczba uczestników, wkrótce prześlemy szczegółowe informacje na maila.

Szczegóły i formularz zgłoszeniowy

Współpraca programów absolwenckich
29 października 2014

Uniwersytet Mikołaja Kopernika podjął współpracę z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w zakresie prowadzonych przez obie Uczelnie programów absolwenckich. Umowę w tej sprawie podpisali Rektorzy obu Uczelni podczas posiedzenia Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich.

Umowa przewiduje wspólne pozyskiwanie partnerów i sponsorów, wymianę doświadczeń oraz współpracę podczas organizacji wydarzeń adresowanych do absolwentów. Uczelnie będą też wzajemnie udzielać absolwentom przywilejów i rabatów we własnych progach.

UMCS oferuje posiadaczom Karty Absolwenta UMK zniżkę (identyczną jak dla absolwentów UMCS) na:

Na UMK posiadacze Karty Absolwenta UMCS mogą liczyć na:

 • zniżkę na nocleg w akademikach UMK w okresie lipiec – wrzesień
 • ulgowy bilet wstępu na basen w UCS UMK
 • zniżkę studencką na zakup biletów do „Od Nowy"

Jednostkami odpowiedzialnymi za realizację porozumienia są: Biuro Programu Absolwent UMCS, działające w ramach Centrum Promocji UMCS oraz Centrum Promocji i Informacji UMK realizujące Program Absolwent UMK.

Wizyta Absolwenta z Wietnamu
17 sierpnia 2017

W czwartek 17 sierpnia 2017 kampus na Bielanach w Toruniu odwiedził Ta Binh z Wietnamu, który na UMK ukończył prawo w 1977 r. W towarzystwie swojej żony Chinc oraz dwóch kolegów z czasów studiów - germanistów: prof. Włodzimierza Zientary (pracownik UMK) oraz Ryszarda Grabowskiego (obecnie mieszka w Niemczech), udał się do DS 8, gdzie wszyscy trzej mieszkali jako studenci. – Najpierw dzieliłem pokój z innym Wietnamczykiem, potem z kolegą z Mongolii  – wspomina Ta Binh. – W kuchni nie było lodówki, często przyrządzałem tu dla współlokatorów makrelę i kurczaka po wietnamsku – za to kochali mnie najbardziej! Dzisiaj wygląda tu bardziej jak w hotelu.

Ta Binh zobaczył również obecny budynek Wydziału Prawa i Administracji na Bielanach. – Wiedza wyniesiona ze studiów w Toruniu była mi bardzo przydatna potem w Wietnamie – mówi. – Polski Kodeks Morski autorstwa prof. Jana Łopuskiego był dla mnie wzorcem do stworzenia Wietnamskiego Kodeksu Morskiego, co uważam za moje największe zawodowe osiągnięcie. Jeszcze przez wiele lat po studiach utrzymywałem kontakt z profesorem Łopuskim.

Na koniec wizyty Absolwent spotkał się z prof. Wojciechem Wysotą, prorektorem ds. współpracy z zagranicą i otoczeniem gospodarczym.

Po powrocie z Polski Ta Binh organizuje w Hanoi zjazd Wietnamczyków-absolwentów polskich uczelni. Rok temu na spotkaniu mniejszego grona absolwentów UMK w Hanoi prof. W. Zientara odczytał skierowany do nich list Rektora UMK, który bardzo ich wszystkich wzruszył.

Fot. Andrzej Romański. Na zdjęciu od lewej: W. Zientara, Ta Binh, R. Grabowski

Sylwetka absolwenta

Wiosna i rower

W sobotę 22 marca odbyła się wycieczka rowerowa na trasie Toruń -  Zamek Bierzgłowski - Barbarka - Toruń.  Poczatek trasy - drogą rowerową na Unisław. Absolwencki Klub Rowerowy "Skołowani" tym samym oficjalnie rozpoczyna kolejny sezon.

Zobacz fotorelację!

Wesołych Świąt!
21 grudnia 2015

Życzymy Wam radosnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i pogody ducha w Nowym Roku!

Życzenia filmowe pt. "Przygody magicznej kartki, czyli Święta na UMK" dla całej społeczności akademickiej przygotował nasz Partner – Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici.

Warsztaty przyrodnicze FAJ
17 lutego 2015

Fundacja Aleksandra Jabłońskiego uruchomiła cykl warsztatów przyrodniczych dla dzieci w wieku od 2 do 10 lat.

 • Mały naukowiec – warsztaty przyrodnicze metodą Montessori
 • Młody odkrywca – warsztaty przyrodnicze z elementami elektroniki

Nabór trwa do 28 lutego. Szczegółowe informacje o warsztatach i zapisach.

Posiadacze Karty Absolwenta UMK mogą skorzystać ze zniżek, przy zapisie swoich dzieci:

 • 30 zł (zamiast 35 zł) na pojedyncze warsztaty

Natomiast w konkursie można wygrać karnet i pojedyncze wejściówki na warsztaty (do wykorzystania na warsztatach odbywających się od 6 marca 2015).

W laurowym wieńcu

 

7 marca absolwenci Wydziału Sztuk Pięknych uroczyście odebrali dyplomy ukończenia studiów oraz prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Trzej absolwenci przełamali zasadę tradycyjnej elegancji i dyplomy z rąk pani Dziekan odbierali w strojch przypominających czasy starożytne, ozdabiwszy głowy laurowymi wieńcami (na zdjęciu).
Był to ostatni dzień wystawy w CSW Znaki Czasu w Toruniu, prezentującej najlepsze prace dyplomowe. Eksponowano tam najlepsze dyplomy z Instytutu Artystycznego (aż 32 prace) oraz 14 wyróżnionych dyplomów z Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa (kierunek konserwacja i restauracja dzieł sztuki). Obszary, po których poruszają się absolwenci, to zarówno klasyczne dziedziny sztuki i rzemiosła, jak i nowe media oraz działania łączące różne dyscypliny artystyczne.
Najlepsi z najlepszych dyplomantów prezentujących swoje prace otrzymali medale im. Tymona Niesiołowskiego, im. Janusza Boguckiego, im. Adolfa Ryszki oraz nagrody im. Jerzego Remera, im. Leonarda Torwirta oraz im. Josepha Saundersa.

Zobacz  zdjęcia! 

W gościnie u absolwentów UMK
23 lipca 2014

Program "Absolwent UMK" patronuje wyprawie dookoła świata rodziny Łopacińskich. Niedawno podróżnicy gościli u Cezarego Wirtha, absolwenta ekonomiki i organizacji produkcji UMK, który o wyprawie dowiedział się od koordynatora Programu Absolwent UMK. Jeden SMS wystarczył, aby rodzina Łopacińskich skorzystała z jego zaproszenia do domu w Tulum na Jukatanie w Meksyku.

Salon wirtualnej rzeczywistości Virtual Cube Toruń
23 listopada 2016

Naszym nowym Partnerem jest salon wirtualnej rzeczywistości Virtual Cube Toruń, który mieści się przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Batorego. Salon oferuje możliwość skorzystania z okularów wirtualnej rzeczywistości (okulary 3D HTC Vive oraz Oculus Rift), gier (w tym kierownica wyścigowa Logitech G27) i filmików 3D. Posiadacze Karty Absolwenta UMK mogą skorzystać z ulgowych biletów oraz voucherów. Szczegóły

Konkurs

Do wygrania są 3 pojedyncze zaproszenia na godzinną rozrywkę w wirtualnej rzeczywistości na dowolnym stanowisku. Aby wziąć udział w konkursie należy do dnia 7 grudnia 2016 (godz. 23:59) wykonać zadanie konkursowe oraz wypełnić formularz konkursowy. Zadanie konkursowe polega na udzieleniu odpowiedzi na pytanie:

 • Jaką postacią chciałbyś być w wirtualnym świecie? Podaj krótkie uzasadnienie (2-3 zdania).

Wyniki konkursu

Wyróżnione zostały 3 wypowiedzi, nagrody otrzymują:

 • Robert Ostrowski, absolwent prawa UMK

Chciałbym być jak Neo, Wybraniec z Matrixa, który przenosi się między światem wirtualnym a prawdziwym. Choć w istocie nie wiadomo, który jest prawdziwszy...

 • Anna Ladorucka, absolwentka biologii UMK

W wirtualnym świecie pragnęłabym być smokiem. Fascynuje mnie lot z punktu widzenia tego potężnego stworzenia. Poza tym zawsze miałam ochotę porwać jakąś owcę ,)

 • Agnieszka Dynaburska, absolwentka prawa UMK

W wirtualnym świecie chciałabym być Kubusiem Puchatkiem. Mogłabym codziennie jeść 'małe co nieco', spacerować po stumilowym lesie i spotykać się z przyjaciółmi. A moje problemy ograniczałyby się do takich, które mieściłyby się w moim 'bardzo małym rozumku' ...

VIII Towarzyski Turniej Brydżowy Par
23 marca 2015

W niedzielę 22 marca 2015 odbył się VIII Towarzyski Turniej Brydżowy Par organizowany przez Program Absolwent UMK oraz Fundację Amicus Universitatis Nicolai Copernici.

Zagrały 22 pary, a najlepsze były:

 • 1 miejsce, Jacek Kostrzewski i Andrzej Płusa
 • 2 miejsce, Kamilla i Wojciech Kirejczyk
 • 3 miejsce, Przemysław Szczepański i Andrzej Wilemski

Gratulujemy!

Uznanie dla "Psotopolis"

Książka  „Psotopolis. Gigawędrówka", wygrała w konkursie na ponadprzeciętne osiągnięcia w obszarze komunikacji, praktyki i działań promocyjnych uczelni polskich, organizowanym przez Stowarzyszenie PRom. Wydana przez Program "Absolwent UMK" interaktywna  publikacja, której akcja dzieje się na UMK,  popularyzuje naukę oraz promuje uczelnię UMK wśród dzieci. 

Książka powstała dzięki wsparciu Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici oraz Krajowej Spółki Cukrowej. Dystrybuowana była wśród dzieci posiadaczy Karty Absolwenta UMK, studentów Uniwersytetu Dziecięcego oraz  podczas imprez  popularyzujących naukę.

Autorami tekstu są: Kinga Nemere-Czachowska, koordynator Programu „Absolwent UMK", Anna Wielbińska – koordynator Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, a także dwoje absolwentów UMK:  Dorota Swobodzińska i Piotr Waśniewski. Ilustracje wykonał Karol Banach - student grafiki UMK, a opiekunem artystycznym był prof. Art. Mal. Edward Saliński.

Więcej o nagrodzie, recenzja

Uroczystości wręczenia dyplomów
21 listopada 2014

W najbliższy weekend rozpoczynają się na UMK uroczystości rozdania dyplomów. Dokładnie 7774 absolwentów, którzy obronili tytuły w roku akademickim 2013/2014, odbierze dyplomy z rąk dziekanów.

Harmonogram uroczystości znajduje się na stronie Wręczenia dyplomów.

UNIwers wydanie specjalne
31 lipca 2014

W wakacyjnym wydaniu magazynu UNIwers znajdziecie wywiady z niezwykłymi i inspirującymi absolwentkami UMK.

 • "Urlop nietypowy" wywiad z Wioletą Krause, absolwentką pedagogiki UMK, która pokonała rowerem ponad 700 km "Trasę Nadziei"  zbierając fundusze na rzecz Śląskiego Hospicjum dla Dzieci

Tworzył artystyczny nastrój

Zmarł Michał Kokot, absolwent historii UMK, członek słynnej awangardowej grupy fotograficznej "Zero-61", malarz, poeta, muzyk, animator kultury, miłośnik ziemi dobrzyńskiej, jednym słowem - postać nieprzeciętna. Więcej

Turniej gry planszowej "Splendor"
21 października 2016

W sobotę 29 października 2016 o godz. 10:30 w Zespole Szkół nr 28 w Toruniu (ul. Przy Skarpie 13) Stowarzyszenie Centrum Planowania Przygód organizuje turniej gry planszowej "Splendor" połączony z krótką "lekcją historii" o tradycjach kupieckich. Na miejscu również nauka gry. Turniej odbędzie się w ramach dofinansowywanego ze środków Miasta Toruń projektu SPOTKANIA Z HISTORIĄ, a dla najlepszych przewidziano nagrody od Wydawnictwa REBEL.

Posiadacze Karty Absolwenta UMK są zwolnieni z opłaty wpisowej (wystarczy w formularzu zgłoszeniowym wpisać w dodatkowych informacjach hasło "absolwent", a kartę okazać w dniu turnieju).

Wydarzenie na Facebooku

Turniej brydżowy
6 listopada 2014

Tylko do 12 listopada porwają zapisy na VII Towarzyski Turniej Brydżowy Par odbywający się w sobotę 15 listopada w godz. 10.00-15.00 w budynku Wydziału Teologicznego UMK.

Klub Brydżowy UMK

Przypominamy, że w każdą środę w godz. 18.00-21.00 można brać udział w spotkaniach Klubu Brydżowego UMK - pograć towarzysko w brydża w gronie absolwentów UMK oraz skorzystać z porad instruktora. Wstęp wolny.

Trasa nadziei
18 lipca 2014

717 km z Pomorza do Chorzowa pokonuje na rowerze Wioleta Krause, absolwentka pedagogiki UMK, zbierając po drodze środki na Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci.

18 lipca dotarła do Torunia, gdzie z sentymentu zatrzyma się na dłużej - będzie rozdawać ulotki z numerem konta hospicjum. Nocleg znalazła dzięki swojej uczelni - w DS 6. Do Chorzowa dotrze 25 lipca.

Wyprawa łączy jej największe pasje: pracę z dziećmi, jazdę na rowerze oraz muzykę zespołu Cree, którego słuchać będzie na Festiwalu im. Ryska Riedla "Ku przestrodze".

Więcej...

Toruńskie anioły w Kurdystanie
22 marca 2017

Zaledwie 30 km od frontu walki z Państwem Islamskim znajduje się Erbil, stolica irackiego Kurdystanu, do którego wybrała się Agnieszka Siejka, absolwentka biologii UMK, by zawieźć tam kartki, ręcznie wykonane przez toruńskie dzieci dla dzieci chrześcijańskich uchodźców, pochodzących z miejscowości Karakosz. Jej wizyta zbiegła się ze świętem Nevros – Święta Ognia, czyli kurdyjskiego Nowego Roku, który rozpoczął się 21 marca.

Projekt „Toruńskie anioły lecą w świat" realizuje Fundacja VERDA, założona przez A. Siejkę oraz dwie inne absolwentki UMK: Agnieszkę Dąbrowską (biologia 1999) i Renatę Lesner-Szwarc (etnologia 2005). – Mamy już pozytywne doświadczenia z podobnej akcji dla dzieci poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu – mówi Agnieszka Siejka, prezes Fundacji. – Pomoc dla uchodźców w obozach obejmuje podstawowe artykuły niezbędne do przeżycia, a o potrzebach dzieci nikt nie myśli". Projekt korzysta z tzw. mikrowsparcia Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Toruńska Noc Naukowców za nami

Tegoroczna, czwarta już edycja Europejskiej Nocy Naukowców odbyła się 27 września. Mimo chłodnej aury, tej nocy Miasteczko Akademickie na Bielanach przyciągnęło całe rodziny z dziećmi. Dla uczniów szkół podstawowych przygotowano konkurs plastyczny "Moja Planeta", w którym mogli wygrać premierową książkę popularyzującą naukę "Psotopolis. Gigawędrówka". Książeczkę rozdano również dzieciom, które podczas imprezy wykazały się największą aktywnością.

Relacja z imprezy

Toruńska Noc Naukowców
24 września 2014

Tegoroczna edycja Toruńskiej Nocy Naukowców odbędzie się po raz pierwszy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (w budynku, na parkingu i na boisku przed Młynem).

Spotkania z nauką rozpoczną się 26 września (piątek) o godz. 19.00.

Festiwal frapujących seansów filmowych
13 października 2016

W dniach 15-23 października 2016 w Toruniu odbędzie się 14 Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Osią wiodącą tegorocznego Festiwalu będzie dyskusja o buncie kobiet i walce o godność człowieka w nawiązaniu do filmu Ridleya Scotta „Thelma i Louise”, który w tym roku obchodzi 25-lecie premiery.

Posiadacze Karty Absolwenta UMK mogą zakupić ulgowe bilety, zestawy biletowe i karnety

Tofifest 2015
16 października 2015

Pomiędzy 18 a 25 października zobaczycie w Toruniu najlepsze filmy świata. W programie 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego TOFIFEST znalazły się wszystkie produkcje nagrodzone na najważniejszych festiwalach filmowych (Sundance, Cannes, Wenecja, Berlin) oraz 8 kandydatów do Oscara 2016 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Absolwenci mogą nabyć bilety i karnety festiwalowe w ulgowej cenie. Szczegóły

ALE MUSICALE!
25 listopada 2015

UWAGA! Zmianie ulega data wydarzenia z 15 grudnia 2015 r. na 8 marca 2016 r. Zakupione bilety zachowują ważność. Ewentualnych zwrotów biletów można dokonywać w punktach ich zakupu. Zwroty biletów kupionych on-line należy poprzedzić informacją na adres e-mail: pomoc@abilet.pl

15 grudnia 2015 roku w hali widowiskowo-sportowej Arena Toruń odbędzie się spektakl, podczas którego artyści jednego z najlepszych teatrów muzycznych w Polsce – Teatru ROMA – zaśpiewają i zatańczą w utworach światowych szlagierów musicalowych, takich jak Upiór w operze, Chicago, Koty, Grease, Jesus Christ Superstar, Mała Syrenka, Meluzyna i wiele innych. Wydarzenie na Facebooku.

 

Mamy do rozlosowania podwójne zaproszenie na to wydarzenie, ufundowane przez naszego nowego Partnera – Toruńską Infrastrukturę Sportową. Zobacz konkurs.

Dodatkowo, posiadacze Karty Absolwenta UMK mogą skorzystać ze zniżki przy zakupie biletów na spektakl w najatrakcyjniejszych sektorach.

 • sektory: J, K, W, Z6, Z7 – 110 zł
 • sektory: I, L, Z1, Z2, Z3, Z4, Z5, Z8 – 90 zł

Na jedną kartę można zakupić maksymalnie 2 bilety w specjalnej cenie. Oferta dostępna jest tylko przy zakupie osobistym (za okazaniem Karty). Bilety kupić można w recepcji Hotelu Meeting w Arenie Toruń, CH Atrium Copernicus w SportFunShop, w biurze podróży Coco Tours przy ulicy Podmurnej 26 i Legionów 216F oraz na stronie internetowej.

Teatr Muzyczny w Toruniu
17 lutego 2015

Nowym Partnerem Programu jest Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu. Teatr mieszczący się przy ulicy Żeglarskiej 8 daje posiadaczom Karty Absolwenta UMK prawo do zakupu jednego ulgowego biletu na każdy spektakl i koncert – Repertuar.

Na rozpoczęcie współpracy otrzymaliśmy podwójne zaproszenia na trzy spektakle:

Bilety można wygrać w naszym konkursie.

Szczegóły oferty

Tańsze nocowanie w Toruniu i w Lublinie
listopad 2015

W listopadzie nawiązaliśmy współpracę z Partnerami oferującymi naszym absolwentom 15% zniżki na noclegi. Są to:

Hotel Europa Lublin **** – czterogwiazdkowy Hotel Europa położony w samym centrum Lublina przy ul. Krakowskie Przedmieście 29.

Hotel Meeting *** – lokalizacja przy jednej z najnowocześniejszych aren sportowych w Polsce i Europie – Hali sportowo-widowiskowej w Toruniu przy ul. Bema 73-89.

MSCM Hostel – hostel toruńskiego Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży mieści się przy ul. Łokietka 3 po sąsiedzku z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Hostel Toruń Główny – hostel znajduje się w odremontowanym budynku na terenie dworca kolejowego Toruń Główny. Idealne miejsce noclegowe dla osób podróżujących pociągiem.

Taniec, teatr, turystyka - konkursowy wrzesień
2 września 2014

Wszystkich posiadaczy Karty Absolwenta UMK zapraszamy do wzięcia udziału we wrześniowych konkursach, w których wygrać można:

- karnety na zajęcia taneczne  w Toruniu,

- zaproszenia na spektakle teatralne w Bydgoszczy,

- zniżkę na listopadową wycieczkę-pielgrzymkę do Ziemi Świetej.

Szczegóły oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie Konkursy.

Tajemnice ferii zimowych
26 stycznia 2015

Sportowo

Propozycję aktywnego wypoczynku ze sportem dla Waszych dzieci w wieku 7-13 lat ma Akademia Koszykówki "HOOPS 4 KIDS – Koszykówka dla dzieci", która oferuje 10% zniżki dla posiadaczy Karty Absolwenta UMK. Łyżwy, koszykówka, zumba, pływanie oraz zabawy na śniegu z kuligiem pod okiem wykwalifikowanych trenerów - to atrakcje sportowe, przewidywane w trakcie dwóch turnusów.  Szczegóły

Baśniowo

Specjalne ceny dla posiadaczy Karty Absolwenta UMK obowiązują przy opłacie za udział Waszego dziecka w zimowych półkoloniach „Tajemnica śnieżnej burzy” (dwa turnusy), organizowanych na UMK w Toruniu przez Fundację Amicus Universitatis Nicolai Copernici w drugiej połowie lutego. Program realizowany będzie w kontekście baśniowej zagadki, której rozwiązanie – dzięki zadaniom stojącym przed uczestnikami – napiszą oni sami. Szczegóły

Zimno, Naukowo

Uniwersyteckie Centrum Edukacji Całożyciowej i Walidacji organizuje półkolonie "Zimno, Naukowo – Ferie 2015" dla dzieci w wieku 6-13 lat. Program obejmuje m.in. zabawy z elementami języka obcego, naukę tańca irlandzkiego, gry edukacyjne i terenowe, zabawy w alchemika, treningi twórczego myślenia, spotkania z naukowcami. Przewidziane są dwa pięciodniowe turnusy. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 4 lutego. Absolwenci UMK mogą liczyć na 5% zniżki. Szczegóły
 

Szymborska Type Design Competition
25 listopada 2014

Radosław Łukasiewicz, absolwent grafiki 2013 na Wydziale Sztuk Pięknych UMK, został laureatem międzynarodowego konkursu na krój literniczy Szymborska. Celem konkursu było wyłonienie kroju pisma, który będzie oddawał ducha poezji Wisławy Szymborskiej, „poezji jako odpowiedzi na życie, sposobu na życie, pracy nad słowem jako myślą i wrażliwością".

Zwycięski krój pisma zostanie wykorzystany przez wydawnictwo ZNAK we wznowionych tomach dzieł noblistki. Będzie również dostępny w domenie publicznej.

Strona konkursu

Szkolenia na UMK
16 marca 2016

Nowym Partnerem Programu jest Uniwersyteckie Centrum Edukacji Całożyciowej i Walidacji UMK, którego celem jest angażowanie społeczności akademickiej na rzecz idei i praktyki uczenia się przez całe życie.

Partner udziela posiadaczom Karty Absolwenta UMK rabatu w wysokości 10% w opłacie za udział w warsztatach, z aktualnej oferty dostępnej w katalogu szkoleń, organizowanych z ramienia UCECiW.

Szachy na UMK
15 października 2015

Na UMK działalność wznowiła sekcja szachowa AZS UMK prowadzona przez instruktora szachowego Polskiego Związku Szachowego – Adama Musiała.

Absolwenci mogą uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach w poniedziałki od 18:30 do 20:30 oraz w czwartki od 17:00 do 19:00. Spotkania odbywają się w Uniwersyteckim Centrum Sportowym UMK przy ul. Św. Józefa 17 w Toruniu w sali nr 4 (na parterze, po lewej stronie od wejścia). Wstęp wolny, bez zapisów.

Sylwester Z INNEJ BAJKI
18 listopada 2016

W konwencji bajkowej odbędzie się sylwestrowy bal, organizowany w Toruniu przez naszego Partnera – Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży. Ze światem fantazji korespondować będzie także wystrój sali oraz menu. Posiadacze Karty Absolwenta UMK mogą liczyć na zniżkę – za bilet zapłacą 220 zł za osobę (cena standardowa 240 zł), a kupując bilety grupowe (min. 10 osób) – 210 zł za osobę (cena standardowa 220 zł). Szczegóły

Uczestnicy wyżej wspomnianego balu dla dorosłych mogą zabrać ze sobą dziecko (w wieku szkolnym) na Sylwestrowy Kinderbal, za co jako Absolwenci UMK zapłacą 90 zł (cena obejmuje gorący posiłek, przekąski, napoje i zabawy z animatorem). Do dyspozycji jest świetlica z grami oraz sala relaksu na drzemkę.

Sylwester 2015 – Bajeczne Hollywood
26 listopada 2015

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Warto pożegnać Stary Rok i przywitać Nowy w iście gwiazdorskim stylu! Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży (ul. Łokietka 3, dawne Młyny Toruńskie) organizuje podróż do „Bajecznego Hollywood”.

Poczuj się jak gwiazda filmowa, znany reżyser lub szalony paparazzi i przejdź się po czerwonym dywanie jak na rozdaniu Oscarów. Bilet do sławy kosztuje jedyne 220 zł / os., ale posiadaczy Karty Absolwenta UMK obowiązują ceny specjalne:

 • 200 zł / os. – zakup biletów pojedynczych (bez limitu czasowego) – na jedną kartę można zakupić maksymalnie 2 bilety w tej cenie.
 • 190 zł / os. – zakup biletów grupowych (min. 10 osób, zakup do 30 listopada br.) – możliwy zakup na jedną kartę.

Uczestnicy balu mają także możliwość zabrania ze sobą dzieci (w wieku szkolnym) na Sylwestrowy Kinderbal w cenie 100 zł – oferta dla Absolwentów UMK, to 80 zł / dziecko.

Szczegóły na stronie organizatora

Edit (09.12.2015): Sprzedaż biletów została zakończona.

Świętujemy osiemnastkę Radia Sfera UMK!
12 listopada 2014

15 listopada studencka społeczność radiowa będzie świętować 18. urodziny. W klubie Od Nowa zagra zespół Zacier, a radiowcy przygotują niespodziankę - program arystyczny. Imprezę do białego rana zapewni Grabek.

Radiowcy zapraszają słuchaczy, sympatyków, zaś w szczególności absolwentów, którzy rozpoczynali przygodę medialną w studenckim radiu.

18. urodziny Radia Sfera UMK startują w sobotę o godzinie 20.00 w klubie Od Nowa przy ulicy Gagarina 37. Wstęp wolny.

Fanpage wydarzenia