Mikołajki 2016 – konkurs (na wyobraźnię)

Mikołajki 2016 z Programem Absolwent UMKTradycyjnie dla dzieci absolwentów UMK przygotowaliśmy mikołajkowe konkursy,  w dwóch kategoriach wiekowych:

Każde dziecko posiadacza Karty Absolwenta UMK może wziąć udział w jednym konkursie (zgodnie z kategorią wiekową). Do wygrania są książki dla dzieci (dostosowane do wieku, tytuły zobacz poniżej).

Zgłoszenia należy wypełnić (poniżej) do 30 listopada 2016 (godz. 23:59). Zadania zostaną ocenione przez Jury pod względem spójności i pomysłowości. 3-4 najciekawsze zostaną nagrodzone. Rozstrzygnięcie nastąpi 6 grudnia 2016. Wyniki zostaną opublikowane na tej stronie oraz rozesłane mailem do uczestników. Sposób przekazania nagrody zostanie ustalony z laureatami.

HISTORYJKA ZE SŁÓWKAMI

Konkurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (4-8 lat, do 2 klasy szkoły podstawowej). Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać poniższe zadanie (dziecko przy niewielkim wsparciu rodzica) oraz wypełnić formularz konkursowy (rodzic).

Zadanie konkursowe

Zadaniem dziecka jest wymyślenie krótkiej historyjki (ok. 5 zdań) zawierającej wszystkie trzy wyrazy:

 • niespodzianka
 • zima
 • podróż

Nagrody

Książki autorstwa Asy Lind wyróżnione przez Komitet Ochrony Praw Dziecka:

 • Piaskowy Wilk
 • Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia
 • Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły

Książka Katarzyny Kłosińskiej:

 • Na tropie słów

Wyniki

Nagrody otrzymują dzieci:
Antonina Runowska
Kosmici bardzo lubią śnieg. Na ich planecie nie ma śniegu, więc gdy jest zima, ruszają w podróż na Ziemię. W nocy wylądowali w ogrodzie i ulepili bałwana. Rano dzieci wyszły do ogrodu. A to niespodzianka! Kosmici i bałwan!

Filip Machalski
Zima tuż tuż. Niespodzianka już już. Mikołaj w podróż nocą do dzieci wyruszy.

Jakub Czerwiński
Dzisiaj mój trener od piłki nożnej pan Damian miał dla nas niespodziankę. Mieliśmy się spotkać z Robertem Lewandowskim. Ja i moi koledzy oszaleliśmy. Czekała nas podróż do Warszawy. W dzień wyjazdu zaczął padać śnieg, oczywiście przecież zaczęła się zima.

Gabriel Zając
Święty Mikołaj wybrał się przed świętami Bożego Narodzenia w podróż dookoła świata. Chciał zobaczyć jak bawią się dzieci. Wędrował bardzo długo, przez pola i lasy z wielkim worem na plecach. Niósł w nim uśmiechy, buziaki, żarty, pomysły na nowe zabawy, miłe słowa i wiele miłości. Miała to być wielka niespodzianka dla wszystkich dzieci. Była śnieżna zima. A dzieci czekały w oknach na Świętego Mikołaja i jego niespodzianki.

HISTORYJKA Z POWIEDZENIAMI

Konkurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku szkolnym (9-13 lat, od 3 do 6 klasy szkoły podstawowej). Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać poniższe zadanie (dziecko przy niewielkim wsparciu rodzica) oraz wypełnić formularz konkursowy (rodzic).

Zadanie konkursowe

Zadaniem dziecka jest wymyślenie krótkiej historyjki (maksymalnie 10 zdań), zawierającej dwa z trzech powiedzeń:

 • Iść komuś na rękę
 • Siedzieć na walizkach
 • Stawać na rzęsach

Nagrody

Książki autorstwa Grzegorza Kasdepke:

 • Co to znaczy… 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń
 • Co to znaczy… po raz drugi
 • Mity dla dzieci – 20 najpopularniejszych mitów greckich

Wyniki

Nagrody otrzymują dzieci:
Ola Malinowska
Wczoraj długo siedziałam nad książkami. Siedziałam...Tak, dobrze to ujęłam. Czas upływał, a zadań domowych nie ubywało. No ale jak miałam się skupić, gdy moje myśli krążyły wokół gorącej plaży, ciepłego morza, pięknych muszli. Choć stawałam na rzęsach, nic sensownego nie mogłam wymyślić - prezentacja na historię nadal miała tylko jeden slajd. Och, jak żałuję, że 'historyca' nie poszła nam na rękę i przełożyła terminu składania prac. Dobrze, że już przynajmniej po wywiadówce.....

Maja Tomaszewska
Mama znowu się upiera, abym ubrała jeansy. Tym razem pójdę jej na rękę, ale tylko raz. Czemu ona nie rozumie, że ja wolę chodzić w leginsach? Ciągle powtarza, że mam pełną szafę ubrań, a chodzę zawsze tak samo ubrana. Mi po prostu jest wygodniej w leginsach i już. Następnym razem może stawać na rzęsach, a ja nie popuszczę.

Franciszek Zając
Elfy Świętego Mikołaja bardzo marudziły i nie chciały pracować przy pakowaniu prezentów dla dzieci. Zbuntowały się i zażądały urlopu na Święta Bożego Narodzenia. Marzyły im się długie, leniwe wakacje na Karaibach. Tak długo narzekały, aż w końcu zmęczony Mikołaj poszedł im na rękę i zgodził się, aby miały wolne od pakowania prezentów. Postanowił, że w tym roku pakowaniem zajmą się renifery. Ucieszone elfy w mig zajęły się przygotowaniami i po kilku minutach siedziały już na walizkach. W tym czasie renifery stawały na rzęsach aby sprostać wszystkim zamówieniom na prezenty jakie spływały od dzieci z całego świata - dwoiły się i troiły, ale niestety robota wcale nie szła. Gubiły wstążki, darły kopytkami  ozdobne papiery, myliły prezenty. Mikołaj był zdruzgotany i bał się, że w tym roku dzieci nie dostaną prezentów. Na szczęście elfy, które już siedziały na walizkach, stwierdziły, że na Karaibach będzie im za gorąco i postanowiły jeszcze w tym roku zostać w pracy.

Konkurs #MapaZdrapka © Playprint
15 listopada 2016

Trzy wyjątkowe mapy świata w formie zdrapki, ufundowane przez firmę Playprint, wygrać można w naszym mikołajkowym konkursie dla absolwentów UMK. Wszystkie nagrody posiadają dedykację od autorki projektu – Emmy Kwiatkowskiej, doktorantki Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Recenzentką map jest dr Anna Dubownik z Wydziału Nauk o Ziemi UMK.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 27 listopada 2016 wykonać zadanie i wypełnić zgłoszenie.

Zadanie konkursowe

Fundator posiada egzemplarz mapy-zdrapki z dedykacją słynnej podróżniczki Beaty Pawlikowskiej. Chce go dobrze wykorzystać – prosimy o pomysły! Nagrodzimy trzy najciekawsze uzasadnienia (do 500 znaków, które należy wpisać w zgłoszeniu).

Wyniki konkursu

Wyróżnione zostały 3 wypowiedzi absolwentów UMK, nagrody otrzymują:

 • Ireneusz Jarliński, absolwent ekonomii UMK, za pomysłowość

Mapa posiada wyraźne podziały na kontynenty, spróbujmy zabawić się w taką zabawę: rozpocznijmy od największego kontynentu czyli Azji, zaprośmy wiele osób od dziadków po wnuki, losujemy kto rozpoczyna (np. kostką lub kartami do gry) kto ma największą ilość oczek (najwyższą kartę) rozpoczyna odkrywać zdrapki od największych krajów pod względem powierzchni, kto odkryje najmniejszy (ostatni) przegrywa w danym kontynencie. Może lepiej pójdzie na kolejnym kontynencie Afryce...

 • Milena Stankiewicz, absolwentka kulturoznawstwa UMK, za dowcip

Podarować Wojciechowi Cejrowskiemu.,)

 • Beata Kozłowska, absolwentka zarządzania i marketingu UMK, za dobroczynność

Na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania  w grudniu jest organizowany Puchar WNEiZ, podczas którego jest licytacja przedmiotów podarowanych przez pracowników oraz różne instytucje. Dochód z licytacji przeznaczony jest na cele charytatywne: na stowarzyszenie 'Bądźmy razem' http://www.badzmyrazem.aleksandrowkujawski.pl/index.html prowadzone przez Absolwentkę WNEiZ Agnieszkę Szwajkowską-Ludwig oraz dla dzieci z Domu Pomocy Społecznej w Grabiu. W Pucharze Wydziału uczestniczy wielu studentów i pracowników WNEiZ. Jestem pewna, że mapa pani Beaty Pawlikowskiej byłaby hitem licytacji :)

Mapa z dedykacją podróżniczki Beaty Pawlikowskiej została przekazana na licytację podczas Pucharu Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania zgodnie z propozycją absolwentki, Beaty Kozłowskiej.

 

Przywileje dla absolwentów

Niezależnie od konkursu, każdy posiadacz Karty Absolwenta UMK do końca 2016 roku może skorzystać z 25% zniżki na zakup mapy-zdrapki w sklepie internetowym Playprint. Aby uzyskać kod uprawniający do zniżki, wypełnij zgłoszenie.

Atrakcje mikołajkowe dla dzieci absolwentów UMK
grudzień 2016

W tym roku z okazji mikołajek dla dzieci absolwentów UMK mamy dwie propozycje:

Wizyta w Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu, połączona z warsztatami

Absolwenci UMK mogą zapisać swoje dzieci w wieku 4 – 10 lat na zwiedzanie muzeum połączone z warsztatami tworzenia zabawek (bączków).  Wizyta w muzeum odbędzie się w sobotę 3 grudnia 2016, w godz. 10:00 – 11:30 (grupa 4-6 lat) oraz 11:45 – 13:15 (grupa 7-10 lat). Na uczestników zajęć czekają również mikołajkowe podarunki-niespodzianki. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 listopada 2016. Szczegóły

Konkurs historyjkowy

Każde dziecko absolwenta w wieku 4 – 13 lat może wziąć udział w konkursie, wykonując zadanie zgodnie z kategorią wiekową. Nagrody stanowią książki dla dzieci. Zgłoszenia należy wypełnić do 30 listopada 2016. Rozstrzygnięcie nastąpi 6 grudnia 2016. Szczegóły

Konkurs "Hasło reklamowe SJO Pigmalion"
19 września 2016

Nasz stały Partner – Szkoła Języków Obcych PIGMALION, oferująca zniżki na kursy językowe dla posiadaczy Karty Absolwenta UMK, ufundował jeden semestralny kurs języka angielskiego w roku 2016/2017 dla absolwenta, który wypełni zgłoszenie oraz wykona zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu hasła reklamowego dla SJO Pigmalion, po polsku lub angielsku, którego treść nie będzie przekraczała 100 znaków, licząc ze spacjami.

Rozstrzygnięcie konkursu przez Jury nastąpi do 18.10.2016.

Konkurs rozstrzygnięty

Zwycięskie hasło to: Make it easy make it cool Pigmalion is your school!

Jego autorką jest Wioleta Szatkowska, absolwentka administracji UMK, która wygrywa semestralny kurs języka angielskiego w SJO Pigmalion. Gratulujemy!

Dzieci Kopernika – Dzień Dziecka 2016

Barend van der Meer - Martwa natura ze świecznikiem (XVII w.)

Z okazji Dnia Dziecka mamy dla najmłodszych sympatyków UMK dwie atrakcje:

 • Warsztaty Co w sztuce piszczy? Z owocami przy świecach
 • Konkurs komputerowo-plastyczny Elektroniczna natura

Obraz: Barend van der Meer Martwa natura ze świecznikiem (XVII w.)

Warsztaty Co w sztuce piszczy? Z owocami przy świecach

Warsztaty czytania obrazów dla bardzo początkujących odbędą się 11 czerwca (sobota) o godz. 11.00-13.00 na Wydziale Sztuk Pięknych UMK przy ul. Sienkiewicza 30. Poprowadzi je Łukasz Wudarski, absolwent historii sztuki UMK, który realizuje popularny cykl spotkań na temat sztuki w Centrum Kultury Dwór Artusa.

W czasie zajęć poświęconych martwej naturze dzieci nauczą się patrzenia na dzieło sztuki dawnej przez pryzmat ukrytej w nim ikonografii oraz rozumienia przesłania i stylistyki malowidła. Dowiedzą się skąd dany temat wziął się w sztuce, kto go wymyślił i po co oraz czy przedmioty uwiecznione na płótnie miały jakieś ukryte znaczenie. Wypełnione edukacyjnymi zabawami warsztaty pozwolą dzieciom odkryć tajemnice holenderskich i włoskich mistrzów martwych natur, poznać malarskie żarty i nauczyć się własnoręcznie tworzyć kompozycje pełne ukrytych znaczeń. Przewidziano również zwiedzanie prawdziwych pracowni malarskich WSP UMK. Dokumentację fotograficzną warsztatów prześlemy e-mailem wszystkim uczestnikom.

Zgłoszenia

W warsztatach udział może wziąć każde zgłoszone dziecko posiadacza Karty Absolwenta UMK w wieku od 8 do 13 lat. Udział dzieci jest bezpłatny. Warsztaty odbędą się, jeśli zgłosi się minimum 10 osób. Zgłoszenia przyjmujemy od dnia 25 maja (godz. 18.00) do 9 czerwca 2016. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń dokonanych za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Konkurs komputerowo-plastyczny Elektroniczna natura

Konkurs adresowany jest dla uczniów szkół podstawowych, dzieci absolwentów UMK, którzy posiadają Kartę Absolwenta UMK.

Warunkiem uczestnictwa jest samodzielne wykonanie pracy w dowolnym komputerowym programie graficznym lub prezentacyjnym. Praca powinna przedstawiać martwą naturę składającą się tylko z prostych figur geometrycznych (koła, trójkąty, prostokąty).

Wymagania techniczne:

 • format: JPG lub PNG
 • rozmiar maksymalny: 1 MB
 • wymiary maksymalne: 1200x800 pikseli

Rodzice mogą pomóc dzieciom w technicznym przygotowaniu i zapisaniu plików oraz wypełniają zgłoszenie konkursowe. Prace należy przesłać za pośrednictwem formularza konkursowego do 12 czerwca 2016 do godz. 23:59.

Wyniki zostaną opublikowane do 17 czerwca 2016 na stronie internetowej konkursu. Do wygrania są wartościowe książki dla dzieci o tematyce związanej ze sztuką i kulturą.

Regulamin konkursu

Dzień Dziecka ze sztuką
24 maja 2016

Z okazji Dnia Dziecka mamy dla Waszych dzieci – najmłodszych sympatyków UMK  – dwie atrakcje:

 • Konkurs komputerowo-plastyczny Elektroniczna natura
  zgłoszenia prac do 12 czerwca 2016, godz. 23:59

Koncert Martyny Jakubowicz 19 marca
marzec 2016

Dwa podwójne zaproszenia na koncert Martyny Jakubowicz w dniu 19 marca 2016 o godz. 19.00 ufundował nasz toruński partner - Centrum Kultury Dwór Artusa. Aby wziąć udział w konkursie, trzeba do 13 marca (godz. 23:39) wypełnić zgłoszenie.

Zaproszenia wylosowali:

Wiesław Szczęsny, chemia 1991     
Ewa Jurkiewicz, biologia 1982

Wielki Konkurs z okazji 15-lecia Programu Absolwent UMK

Z okazji 15. rocznicy powstania Programu Absolwent UMK organizujemy wielki konkurs. Do rozlosowania mamy 42 nagrody, ufundowane przez Partnerów Programu i UMK, o łącznej wartości ponad 5.000 zł!

Uczestnik konkursu weźmie udział w losowaniach nagród, które sam wybierze. Nie ma ograniczeń, ile nagród można wybrać, ale prosimy pamiętać, że nagrody przeznaczone są tylko dla posiadaczy Karty Absolwenta UMK, nie można ich przekazać osobom trzecim, ani wymienić na inne.

Zgłoszenia przyjmowane będą do wtorku 23.02.2016 (godz. 23:59) za pomocą formularza konkursowego. Uczestnicy konkursu powinni oznaczyć w nim nagrody, w losowaniu których chcą wziąć udział (prosimy zwrócić uwagę na ograniczenia czasowe i przestrzenne niektórych nagród, np. spektakli).

Zgłoszenia są automatycznie sprawdzane z bazą danych. Niezgodności (np. literówki, brak polskich liter, niepełny numer karty, niezgodne nazwisko) eliminują zgłoszenie  z losowania. Wypełniając formularz,  uczestnik powinien wpisywać nazwisko znajdujące się na Karcie Absolwenta UMK oraz jej pełny numer, składający się z kilku cyfr (numer porządkowy karty), ukośnika i dwóch cyfr (określających rok założenia karty), np. 1254/05. W przypadku duplikatu karty należy również dopisać literę D z przodu (tak jak jest na karcie).

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 24.02.2016  - wyniki zostaną opublikowane na stronie konkursowej.

Lista nagród

Nagroda

Ilość

Szczegóły

Partner

Bon 1000 zł na wycieczkę*                   1

Bon* na dowolną wycieczkę z oferty Itaka, Grecos, Wezyr Holidays, Neckermann, Sun Fun lub Eximtours, kupioną w agencji Coco Tours.

Bon ważny do 31.12.2016

Agencja Turystyczna Coco Tours

Toruń, Podmurna 26
tel.  793 110 515

Toruń, Legionów 216 F
(Skwer Handlowy Piotr i Paweł)
tel.  730 244 730

Biuro Podróży Coco Tours

Makijaż permanentny powiek* 1

Zabieg o wartości 850 zł*
w Upiększarnii

Upiększarnia

Toruń, ul. Szosa Lubicka 166

Marynarka męska Steve Madox 1

Do wygrania model marynarki
o wartości ok. 400 zł z możliwością wyboru rozmiaru.
Voucher ważny do 30.09.2016

HC MADOX LTD Londyn

Showroom w Toruniu
ul. Grudziądzka 144
tel. 535 625 221
facebook.com/stevemadoxtorun

Wizyta w SPA z masażem 1

Dzień w SPA dla absolwenta i osoby towarzyszącej o wartości 398 zł

Sauna sucha, mokra, sanarium, słoneczne łąki, jacuzzi + masaż gorącymi kamieniami (30 minut)

Voucher ważny do 31.12.2016

  Champion Gym & Fitness

  Toruń, Toruń, Bema 73/87
 
tel. (56) 665 00 45

Wizyta w escape-roomie Spaced-out 4

Escape game to rewolucyjna forma spędzania wolnego czasu, która od niedawna bije rekordy popularności na całym świecie. Zadanie polega na wydostaniu się z pomieszczenia przed upływem określonego czasu. Do dyspozycji są poukrywane w różnych zakamarkach wskazówki i tajemnicze szyfry.

Vouchery do Spaced-out o łącznej wartości 350 zł, ważne do 31.03.2016:
– 1 x wejście dla 4 osób
2 x wejście dla 3 osób
1 x wejście dla 2 osób

Spaced-out – escape room

Toruń, Szczytna 14
tel. 607 313 262

Jazz Od Nowa Festival – karnet 2

Karnet o wartości 120 zł dla jednego absolwenta na cały Festiwal 24-27.02.2016

  Od Nowa

  Toruń, Gagarina 37a

Jazz Od Nowa Festival

 

Jazz Od Nowa Festival – koncert 25.02.2016 1

Zaproszenie o wartości 60 zł dla jednego absolwenta i osoby towarzyszącej na czwartek

 
Jazz Od Nowa Festival – koncert 26.02.2016 1

Zaproszenie o wartości 100 zł dla jednego absolwenta i osoby towarzyszącej na piątek

 
Spektakl "Ale musicale!" 1

Podwójne zaproszenie na spektakl o wartości ok 200 zł, dla absolwenta i osoby towarzyszącej

8 marca 2016 roku o godz. 19:00 w hali widowiskowo-sportowej Arena Toruń odbędzie się spektakl, podczas którego artyści Teatru ROMA zaśpiewają i zatańczą w utworach światowych szlagierów musicalowych, takich jak Upiór w operze, Chicago, Koty, Grease, Jesus Christ Superstar, Mała Syrenka, Meluzyna i wiele innych.

Warsztaty kulinarne 1

Kurs gotowania o wartości 199 zł do wyboru z obecnej oferty warsztatów otwartych

  Akademia Kulinarna Studio A

  Toruń, Lelewela 33 (hala targowa
  BUMAR, I piętro), tel. 506 177 366

Spektakl teatralny 2 Podwójne zaproszenie dla absolwenta i osoby towarzyszącej na spektakl do wyboru z bieżącego repertuaru oraz pakiet gadżetów o wartości 80 zł

  Teatr im. Wilama Horzycy

  Toruń, Plac Teatralny 1

 

Nauka makijażu 3

Kurs makijażu w Studio Elight  o wartości 100 zł

  Studio Estetyki Ciała Elight

  Toruń, Franciszkańska 20/4
   tel. 534 270 443

24 Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA 13.03.2016 1

Podwójne zaproszenie na spektakl TO_EN Butoh Company "Melanż", godz. 21:00

  Akademickie Centrum Kultury i Sztuki
  Od Nowa

Toruń, Gagarina 37a

 

KLAMRA 15.03.2016 1

Podwójne zaproszenie na spektakl Klub Komediowy – musical improwizowany,
godz. 21.00

 
KLAMRA 16.03.2016 1

Podwójne zaproszenie na spektakl Laura Leish "Wera V", godz. 19:00

 
KLAMRA 17.03.2016 1

Podwójne zaproszenie na spektakl Studio Form Światła "Labirynt pustyni", godz. 21:00

 
KLAMRA 19.03.2016 1

Podwójne zaproszenie na koncert zespołu DIKANDA,
godz. 21:00

 
Słownik Oxford Wordpower 1 Słownik Oxford Wordpower ang-pol, pol-ang, 72 tys. słów, z płytą, o wartości 100 zł

  POLANGLO – Księgarnie językowe

  Toruń, ul. Wielkie Garbary 19
  Bydgoszcz ul. Śniadeckich 4

Wizyta w Planetarium i Orbitarium 1

Zaproszenie o wartości 42 zł dla absolwenta i osoby towarzyszącej na dowolny seans z bieżącego repertuaru

Planetarium

Toruń, Franciszkańska 15-21

Wizyta w Planetarium i Geodium 1

Zaproszenie o wartości 42 zł dla absolwenta i osoby towarzyszącej na dowolny seans z bieżącego repertuaru

 
Spektakl Machiavelli 1

Zaproszenie o wartości 60 zł dla absolwenta i osoby towarzyszącej na spektakl muzyczny Machiavelli

22 marca 2016, godz. 19:00
Czas trwania: ok. 80 min.          

  Kujawsko-Pomorski Impresaryjny
  Teatr Muzyczny w Toruniu

  ul. Żeglarska 8 (Pałac Dąmbskich)
  tel. (56) 652 15 62

Powerbank UMK 4 Powerbank o mocy 10.000 mAh, o wartości 100 zł

  Uniwersytet Mikołaja Kopernika

Pendrive UMK 10 Pendrive w kształcie Mikołaja Kopernika 8 GB, o wartości 30 zł  

_____________________________________________________

* Nagrodę stanowi możliwość zakupu bonu rabatowego za 1 zł.

Wyniki konkursu

Konkurs rozstrzygnięty, nagrody otrzymują:

 • Bon 1000 zł na wycieczkę kupioną w Coco Tours
  • Anna Borek-Stanikowska, zarządzanie i marketing 2005
 • Makijaż permanentny powiek
  • Beata Nowaczyk, matematyka i ekonomia 2011
 • Marynarka męska Steve Madox
  • Adam Szczecki, zarządzanie i marketing 2000
 • Wizyta w SPA z masażem
  • Renata Mika, ekonomika i organizacja produkcji 1992
 • Wizyta w escape-roomie Spaced-out
  • Paweł Lenkiewicz, historia 2009 (wejście dla 4 osób)
  • Krzysztof Melkowski, politologia 2005 (wejście dla 3 osób)
  • Filip Zaruski, prawo 2013 (wejście dla 3 osób)
  • Edyta Kałdonek, pedagogika 1997 (wejście dla 2 osób)
 • Jazz Od Nowa Festival
  • Krystian Borkowicz, administracja 2007 (karnet)
  • Kacper Gąska, ochrona środowiska 2006 (karnet)
  • Martyna Walczak, turystyka i rekreacja 2012 (koncert 25.02.2016)
  • Monika Janusiewicz, matematyka 2003 (koncert 26.02.2016)
 • Spektakl "Ale musicale!"
  • Adam Gronczewski, informatyka 2011
 • Warsztaty kulinarne
  • Jaromir Wróblewski, absolwent ekonomiki i organizacji produkcji 1998
 • Spektakl teatralny
  • Zbigniew Drewniak, ekonomia 2006
  • Patryk Kwiatkowski, historia 2010
 • Nauka makijażu
  • Kamila Dunajska-Ordak, biotechnologia 2008
  • Magdalena Rusin, turystyka i rekreacja 2012
  • Aleksandra Pakalska, zarządzanie i marketing 2002
 • 24 Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA (zaproszenia na poszczególne spektakle)
  • Michał Korgus de Willart, biologia 2009 (13.03.2016)
  • Iwona Socha, administracja 2008 (15.03.2016)
  • Maciej Bober, prawo 2014 (16.03.2016)
  • Justyna Szczutowska, prawo 2014 (17.03.2016)
  • Marcin Dąbrowski, fizyka techniczna 2011 (19.03.2016)
 • Słownik Oxford Wordpower
  • Michał Kukieła, matematyka 2010
 • Wizyta w Planetarium i Orbitarium
  • Monika Rygielska, ekonomia 2009
 • Wizyta w Planetarium i Geodium
  • Agata Staszko, filologia polska 2011
 • Spektakl Machiavelli
  • Magdalena Bułakowska, prawo 2007
 • Powerbank UMK
  • Joanna Bembnista, finanse i rachunkowość 2013
  • Agnieszka Mielcarek, zarządzanie i marketing 2004
  • Rafał Krawczyk, prawo 1996
  • Joanna Sawina, zarządzanie i marketing 2004
 • Pendrive UMK
  • Dawid Kobus, prawo 2011
  • Karolina Budna, geografia 2013
  • Monika Milecka, informacja naukowa i bibliotekoznawstwo 2009
  • Katarzyna Bluma, matematyka 2009
  • Anna Michałek, historia 2000
  • Katarzyna Rygielska, turystyka i rekreacja 2011
  • Grażyna Gaca, filozofia 2010
  • Piotr Osuch, chemia 1993
  • Agnieszka Nowak, ochrona dóbr kultury 2009
  • Daniel Strzelecki, matematyka 2015

#JESTEMzUMK
18 grudnia 2015

Z okazji zbliżającego się jubileuszu XV-lecia Programu Absolwent UMK ruszamy z akcją #JESTEMzUMK.

Prosimy o zrobienie sobie zdjęcia w miejscu, do którego zaprowadziły Was życiowe ścieżki, i przesłanie nam go. Na zdjęciu musi jednak pojawić się istotna informacja – zobacz jaka. Wśród posiadaczy Karty Absolwenta UMK, którzy wezmą udział w akcji,  rozlosujemy wartościowe nagrody, m.in. markowy czytnik e-booków oraz wydajne powerbanki.

Z otrzymanych fotografii stworzymy galerię na naszym portalu oraz kolaż, który zaprezentujemy zimą 2016 w klubie Od Nowa na imprezie z okazji XV-lecia Programu Absolwent UMK.

Nie czekaj – poznaj szczegóły akcji, zrób zdjęcie i prześlij je nam do końca stycznia 2016!

Nagrody otrzymują:

 • czytnik e-booków Amazon Kindle Paperwhite 2 (bez reklam)
  • Natalia Antkowiak, fizjoterapia 2015
 • eleganckie pióro Pierre Cardin
  • Ewelina Zajda-Piotrowska, filologia romańska 2009
  • Magdalena Ceglarek, biotechnologia 2012
 • powerbank o mocy aż 10.000 mAh
  • Krzysztof Gawłowski, chemia 2013
  • Natalia Kowalonek, stosunki międzynarodowe 2011
  • Agnieszka Michalik, dziennikarstwo i komunikacja społeczna 2015
  • Barbara Ruszkowska, geografia 1982
  • Martyna Pomastowska, zarządzanie 2015
 • pendrive w kształcie Mikołaja Kopernika 16 GB
  • Marcin Piotrowski, fizyka 2010
  • Edyta Marcinkowska, zarządzanie 2013
  • Maciej Raczyński, bezpieczeństwo wewnętrzne 2015
  • Lucyna Mika, zarządzanie i marketing 2012
  • Cezary Wirth, ekonomika i organizacja produkcji 1992
  • Piotr Bojańczyk, fizyka 1968
  • Anna Kozłowska, finanse i bankowość 2012

Nagrody dodatkowe – unikatowe koszulki akcji #JESTEMzUMK – postanowiliśmy przyznać uczestnikom, którzy mieszkają w odległości powyżej 10.000 km od Torunia (w linii prostej, przy użyciu narzędzia Google Maps), otrzymują:

 • Ewelina i Marcin Piotrowscy z Brisbane w Australii
 • Danka Bukowska z Perth w Australii
 • Ania Obrębska z Quevedo w Ekwadorze

Mamy nadzieję, że dumnie będą nosić koszulki "the graduate of Nicolaus Copernicus University" :)

Zobacz galerię akcji!