Treść oznaczona tagiem <em>wywiad</em>.

Rozmowa z Marcelem Woźniakiem
14 lutego 2018

Marcel Woźniak, absolwent filologii polskiej 2017, autor biografii Leopolda Tyrmanda oraz kryminałów osadzonych we współczesnym Toruniu, opowiedział nam o zaletach długiego studiowania z mentorskim wsparciem i o stawaniu się pisarzem.

Polak zdrapuje i wygrywa
16 listopada 2016

Wojciech Koczorowski, absolwent zarządzania UMK i założyciel spółki joint venture Playprint Polska oraz Fundacji Instytut Loterii Dobroczynnych, opowiedział nam o początkach rozwoju własnej firmy oraz o tajnikach organizacji loterii dobroczynnych.

Filantropia strategiczna
20 czerwca 2016

W magazynie akademickim UNIwers opublikowany został wywiad z Urszulą Świerczyńską, absolwentką stosunków międzynarodowych UMK, która pracuje dla międzynarodowych organizacji humanitarnych w systemie ONZ, poruszający m.in. zagadnienia związane z realizacją efektywnych programów pomocowych.

Wywiad z Ambasadorem UMK Mariuszem Lubomskim
16 grudnia 2015

Mariusz Lubomski, znany wokalista i kompozytor, udzielił wywiadu specjalnie dla Programu Absolwent UMK i magazynu akademickiego UNIwers. Absolwent i Ambasador UMK opowiedział nam, co i dlaczego studiował na UMK, a także o projektach artystycznych, w które jest zaangażowany. Zapraszamy do lektury!

Powiedz szybko: ureterorenofiberoskop
21 kwietnia 2015

Z okazji jubileuszu 70-lecia Naszej Uczelni prezentujemy sylwetki absolwentów UMK – tych znanych oraz mniej znanych, którzy wyróżniają się ze względu na swoją osobowość, działalność zawodową, pasję lub łączą wszystkie te płaszczyzny, inspirując innych.

Zapraszamy do lektury wywiadu z Dawidem Kalocińskim – fizykiem medycznym, specjalistą w branży endoskopowej, który uchyla rąbka tajemnicy, jak wygląda proces wprowadzania na rynek nowoczesnego sprzętu medycznego.

Poznajcie Córkę wiatru
23 stycznia 2015

W roku 2015 nasza uczelnia obchodzi Jubileusz 70-lecia istnienia. Z tej okazji prezentować będziemy sylwetki absolwentów UMK – tych znanych oraz mniej znanych, którzy wyróżniają się ze względu na swoją osobowość, działalność zawodową, pasję lub łączą wszystkie te płaszczyzny, inspirując innych.

Tegoroczny cykl rozpoczyna nietuzinkowa postać Andżeliki Dzięgiel, absolwentki trzech kierunków studiów, biegaczki i marketingowca sportu. Skrócony wywiad ukaże się także w postaci drukowanej w magazynie studenckim UNIwers.