Treść oznaczona tagiem <em>wycieczka</em>.

Grzybobranie z ekspertem
22-23 września 2018
Bachotek

Absolwencka wycieczka autokarowa do Ośrodka Wypoczynkowego UMK w Bachotku.
Jeden absolwent UMK ma prawo zabrać jedną osobę towarzyszącą.

Zgłoszenia i wpłaty przyjmujemy do 9 września 2018.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Sobota 22.09:

• 7:00 wyjazd autokarem z Torunia do Bachotka
  • Prelekcja mykologa prof. Jacka Piszczka Wszystkie grzyby są jadalne, niektóre jednokrotnie
  • Grzybobranie z ekspertem
  • Obiad (grochówka z chlebem)
  • Czas wolny: czyszczenie i wstępne suszenie grzybów, gry planszowe, gra w piłkę
  • Biesiada przy ognisku (kiełbaski, bigos, kurczak, karkówka, surówki, ogórki, swojski smalec ze skwarkami)

Niedziela 23.09:

• Śniadanie
  • Ok. godz. 10:00 wyjazd do Torunia

Łódź nie tylko fabryczna
niedziela, 2 września 2018, godz. 7:00 ~ 21:15
Łódź

Absolwencka wycieczka autokarowa z cyklu "Absolwent z Kulturą". Zgłoszenia przyjmujemy do 19 sierpnia 2018.
Jeden absolwent UMK ma prawo zabrać jedną osobę towarzyszącą. .

Program wycieczki

• zwiedzanie cmentarza żydowskiego, przejazd pod mauzoleum na stacji Radegast,
  • przejazd przez tereny dawnego Litzmannstadt Ghetto pod Manufakturę,
  • czas wolny na obiad w Manufakturze,
  • zwiedzanie Pałacu Izraela Poznańskiego (Muzeum Miejskie, zwiedzanie w dwóch grupach),
  • zwiedzanie Księżego Młyna (Pomnik Historii - założenie przemysłowe Scheiblera i Grohmana: fabryki, domy robotników, szkoła, szpitale, pałace, bocznice kolejowe, remiza straży, park i wiele innych), a także byłej willi Oskara Kona – rektoratu Łódzkiej Szkoły Filmowej (z zewnątrz),
  • ulica Piotrkowska (najdłuższy prospekt handlowy w Europie z eklektycznymi i secesyjnymi kamienicami oraz tzw. żydowskimi kuczkami), Pasaż Meyera,
  • zwiedzanie nowego dworca kolejowego Łódź Fabryczna.

STER NA WOLNOŚĆ
wycieczka do Tczewa i Gdańska

sobota, 7 kwietnia 2018, 7:45 ~ 21:00
Tczew i Elbląg

Absolwencka wycieczka autokarowa z cyklu "Absolwent z Kulturą". Jeden absolwent UMK ma prawo zabrać jedną osobę towarzyszącą. Zgłoszenia przyjmujemy do 25 marca 2018.

Galeria zdjęć (Flickr)
fot. Anna Bielawiec-Osińska, Kinga Nemere-Czachowska

HAJDA NA FROMBORK!
wycieczka do Elbląga i Fromborka

sobota, 2 września 2017
Elbląg i Frombork

Absolwencka wycieczka autokarowa z cyklu "Absolwent z Kulturą". Jeden absolwent UMK ma prawo zabrać jedną osobę towarzyszącą. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 sierpnia 2017.

Galeria zdjęć (Flickr)
fot. Anna Bielawiec-Osińska, Kinga Nemere-Czachowska

ECHA WIELKICH MISTRZÓW
wycieczka do Malborka i Pelplina

sobota, 8 kwietnia 2017
Malbork i Pelplin

Absolwencka wycieczka autokarowa z cyklu "Absolwent z Kulturą". Jeden absolwent UMK ma prawo zabrać jedną osobę towarzyszącą. Zgłoszenia przyjmujemy do 26 marca 2017.

Echa Wielkich Mistrzów - 08.04.2017

Fotorelacje z wycieczek absolwenckich
16 września 2016

Tego lata absolwenci UMK korzystali z pięknej pogody na organizowanych przez Program Absolwent UMK wycieczkach.

W sierpniu Klub rowerowy SKOŁOWANI udał się na Warmię i Mazury m.in. szlakiem Green Velo. Zabawną relację oraz zdjęcia można zobaczyć na stronie wycieczki Warmia i Mazury 2016.

Z kolei wrześniowa wycieczka z cyklu ABSOLWENT Z KULTURĄ odbyła się do Rogalina i Kórnika, gdzie absolwenci podziwiali historyczne posiadłości rodu Raczyńskich, Górków i Działyńskich, galerię malarstwa z płótnami m.in. Matejki, Malczewskiego, Boznańskiej, Wyczółkowskiego oraz cuda natury – kilkusetletnie rogalińskie dęby oraz okazy w kórnickim arboretum m.in. gruszę wierzbolistną oraz pneumatofory (oddechowe korzenie) cypryśnika błotnego. Fotorelację można obejrzeć na stronie wycieczki Gruszki na dębie. Kolejna wycieczka planowana jest na wiosnę.

WYBRZEŻE WSPOMNIEŃ
wycieczka do Gdyni i Gdańska

sobota, 16 kwietnia 2016, 7:00-21:30
Toruń – Gdynia – Gdańsk

16 kwietnia 2016 r. odbędzie się całodniowa wycieczka z cyklu Absolwent z kulturą. Prawo udziału w wycieczce ma posiadacz Karty Absolwenta UMK wraz z osobą towarzyszącą.

• Muzeum Emigracji w Gdyni,
  • Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku

oraz spacer po zabytkowym centrum Gdańska z przewodnikiem.

fot. Bogna Kociumbas / Archiwum MEG
fot. Grzegorz Mehring / Archiwum ECS

Program wycieczki (rozwiń/zwiń)

Zgłoszenia i opłaty (rozwiń/zwiń)

Fotorelacja (galeria miniatur; 4 foldery u dołu strony)

fot. Anna Bielawiec-Osińska (ABO)
fot. Kinga Nemere-Czachowska (KNC)
fot. Joanna Strzelecka-Traczykowska (JST)

„MEGALITY, SECESJA i TAMA"
wycieczka do Wietrzychowic, Płocka i Włocławka

17 sierpnia 2015

13 września 2015 r. odbędzie się całodniowa wycieczka dla absolwentów UMK. Prawo udziału w wycieczce ma posiadacz Karty Absolwenta UMK wraz z osobą towarzyszącą.

W programie przewiduje się zwiedzanie:

• „polskich piramid" w Wietrzychowicach – megalitycznych kurhanów sprzed 5 tys. lat,
  • Muzeum Secesji w Płocku (fot. J.Pałczyński),
  • nowo otwartego Muzeum Męczeństwa bł. Ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 sierpnia 2015. Zebrała się wystarczająca liczba uczestników, wkrótce prześlemy szczegółowe informacje na maila.

Szczegóły i formularz zgłoszeniowy

Całodniowa wycieczka do muzeów warszawskich
16 marca 2015

12 kwietnia 2015 odbędzie się wycieczka dla absolwentów UMK do Warszawy.
W programie przewiduje się zwiedzanie:

Koszt wyjazdu to 90 zł za osobę.

Prawo udziału w wyjeździe ma posiadacz Karty Absolwenta UMK wraz z osobą towarzyszącą. Zgłoszenia przyjmujemy do 29 marca 2015, wpłaty do końca miesiąca.

Szczegółowy program wycieczki i formularz zgłoszeniowy