Treść oznaczona tagiem <em>klub maratoński</em>.

Treningi maratońskie
23 kwietnia 2018

Otwarte treningi Klubu Maratońskiego UMK, działającego przy Programie "Absolwent UMK", odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Do udziału w nich zaproszeni są wszyscy sympatycy biegania, w szczególności absolwenci, studenci i pracownicy UMK. Treningi odbywają się po ścieżkach na Barbarce. Dystans wynosi ok. 11,5 km w tempie 5:40-6:00 minut/km. Poczatek o godzinie 9:00 przy Rektoracie UMK.

IV Bieg z książką "W strunę światła"
niedziela, 19 maja 2018, 10:00-13:15
Toruń, kampus uniwersytecki na Bielanach

IV Bieg z książką odbędzie się 19 maja 2018. Nazwa biegu nawiązuje do tomiku wierszy Struna światła autorstwa absolwenta UMK Zbigniewa Herberta, którego 20. rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku.

Dystans biegu nawiązuje do jednostki odległości używanej w astronomii – parseka. Jeden parsek to 3,2616 roku świetlnego. Przyjmując skalę, w której rok świetlny odpowiada jednemu kilometrowi, długość trasy biegu głównego wynosić będzie 3,262 km.

Impreza ma charakter amatorski, przewidziano nagrody nie tylko dla najszybszych biegaczy. W klasyfikacji "Biegam z poezją" wynik obliczany będzie za pomocą algorytmu uwzględniającego m.in. czas przebycia trasy i ciężar książki.

Szczegóły i zapisy

II Bieg z książką – podsumowanie
16 maja 2016

W niedzielę 15 maja 2016 odbył się II Bieg z książką "Sążnisty Sienkiewicz" organizowany przez Program Absolwent UMK oraz Klub Maratoński UMK we współpracy z Biblioteką Uniwersytecką w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W imprezie wzięło udział 118 biegaczy, który pokonali trasę z książką w ręku.

Tegoroczna edycja biegu nawiązywała do Roku Henryka Sienkiewicza. Stąd dystans do pokonania wyniósł 1846 sążni nowopolskich (3,190 km) – w odniesieniu do roku urodzenia pisarza i jednostki miary obowiązującej w tym okresie.

Nagrody – kupony do realizacji w Księgarni Uniwersyteckiej oraz zestawy gadżetów UMK przyznano w pięciu klasyfikacjach: generalnej kobiet i mężczyzn, absolwentek i absolwentów UMK oraz sienkiewiczowskiej.

II Bieg z książką SĄŻNISTY SIENKIEWICZ
niedziela, 15 maja 2016
Toruń, kampus uniwersytecki na Bielanach

Impreza organizowana przez Klub Maratoński UMK oraz Program Absolwent UMK odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek na UMK (8-15 maja 2016). Do wspólnego biegania zapraszamy społeczność akademicką i sympatyków UMK.

Z okazji obchodów Roku Henryka Sienkiewicza dystans do przebycia wyniesie 1846 sążni nowopolskich (rok urodzenia pisarza i jednostka długości, która obowiązywała w Królestwie Polskim w tym czasie). Zawodnicy będą musieli przebyć trasę z książką w ręku.

Szczegóły i zapisy

I Bieg z książką – podsumowanie
2 czerwca 2015

W niedzielę 31 maja 2015 odbył się Bieg z książką "70 sznurów na 70-lecie UMK" organizowany przez Program Absolwent UMK oraz Klub Maratoński UMK. W imprezie wzięło udział 56 biegaczy, który pokonali dystans 70 sznurów, czyli 3,129 km.

Wynik biegu zależał od czasu przebycia trasy oraz ciężaru niesionej ze sobą książki! Obliczano go według wzoru:

| [(ciężar książki w gramach + czas w sekundach) * przelicznik (0,942)] – 1473 |

Nagrody – kupony o wartości 100 zł do realizacji w Księgarni Uniwersyteckiej przyznano 5 zawodnikom, którzy osiągnęli wynik najbliższy rokowi urodzenia Mikołaja Kopernika (1473).

Bieg z książką "70 SZNURÓW NA 70-LECIE UMK"
niedziela, 31 maja 2015, 10:00-13:00
Toruń, kampus uniwersytecki na Bielanach

Nietypowa impreza biegowa z okazji Jubileuszu 70-lecia UMK. Wynik zawodnika zależeć będzie od czasu przebycia dystansu 70 sznurów oraz ciężaru niesionej książki!

Do wspólnego biegania zapraszamy społeczność akademicką i sympatyków UMK. Impreza bezpłatna. Obowiązują zapisy.