Treść oznaczona tagiem <em>dzieci kopernika</em>.

Dzieci Kopernika – Mikołajki 2018
20 listopada 2018

Na tegoroczne Mikołajki dla Absolwentów UMK oraz ich dzieci przygotowaliśmy trzy propozycje: konkurs z nagrodami książkowymi oraz specjalne, spore rabaty w ofercie naszych dwóch Partnerów.

KONKURS „Uczucia”

O 12 najważniejszych emocjach, przeżywanych  przez wrażliwego chłopca w różnym okresie jego życia opowiada wydana w 2018 roku książka Uczucia. Dziecinne opowieści o tym, co najważniejsze, autorstwa Janusza L. Wiśniewskiego – znanego pisarza i absolwenta UMK. Publikacja zaskakuje nietypową formą ilustracji Ani Jamróz.

Aby wziąć udział w konkursie i wygrać jeden z 10 egzemplarzy książki, należy do 30 listopada 2018 wypełnić zgłoszenie, wykonując we współpracy z dzieckiem proste zadanie konkursowe. Nagrody wyślemy pocztą.

Mapa-zdrapka Polski

Do 20 grudnia posiadacze Karty Absolwenta UMK mogą skorzystać z kodu rabatowego na 25% rabatu przy zakupie dwóch map-zdrapek, oferowanych przez firmę Playprint:
Mapa Zdrapka Polski Scratch&Travel
Mapa Zdrapka Polski MAPITO (dla dzieci)
Kod rabatowy uzyskać można automatycznie, wypełniając zgłoszenie.

Grota solna Yodo

Przez cały grudzień 2018 dzieci posiadaczy Karty Absolwenta UMK do 12 roku życia mogą wejść do Groty Solnej YODO (UCS, ul. Św. Józefa 17, Toruń), płacąc tylko 5 zł.

Dzień Dzieci Kopernika 2018 – konkurs
9 maja 2018

W cyklu Dzieci Kopernika ogłaszamy konkurs z okazji Dnia Dziecka. 22 posiadaczy Karty Absolwenta UMK może wygrać nagrody dla swoich dzieci: podwójne zaproszenia na spektakle i koncerty w Toruniu i w Bydgoszczy, gry planszowe i książki.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 16 maja 2018 (godz. 23:59) wypełnić zgłoszenie i wykonać zawarte w nim zadanie konkursowe: napisać rymowankę (4 linijki) lub haiku o dzieciństwie albo dziecku.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty 17 maja 2018. Autor najciekawszego wierszyka będzie mógł wybrać spośród puli 22 nagród, kolejny – spośród 21 i tak dalej. Lista zwycięzców (imię, nazwisko, kierunek studiów) zostanie opublikowana na stronie internetowej.

Mikołajki dla Dzieci Kopernika

Tradycyjnie dla dzieci absolwentów UMK przygotowaliśmy mikołajkowe atrakcje.

1. Zajęcia warsztatowe w Toruniu – Lego® Mikołajki

• zajęcia dla dwóch grup wiekowych: 5-7 lat oraz 7-10 lat
  • odbędą się w piątek 8 grudnia 2017 w godz. 17:00 – 19:00
  • zgłoszenia do 5 grudnia 2017
  • szczegóły i zapisy

2. Konkurs na Facebooku

Spacer po Drwęcy – rodzinny spływ kajakowy
sobota, 3 czerwca 2017, 16:00-20:00
Lubicz – Kaszczorek

Aktywny rodzinny wypoczynek na świeżym powietrzu proponujemy absolwentom UMK i ich pociechom z okazji Dnia Dziecka. W sobotę 3 czerwca 2017 organizujemy spływ kajakowy po Drwęcy (tempem spacerowym, z ratownikami) oraz piknik przy ognisku w Kaszczorku.

Pierwszeństwo zapisu na imprezę mają absolwenci z dziećmi, ich zgłoszenia przyjmujemy do końca kwietnia. W przypadku, gdy zostaną wolne miejsca, od 1 do 3 maja 2017 zapisywać się mogą absolwenci z dorosłymi towarzyszami (tylko na kajaki dwuosobowe).

Szczegóły i rezerwacje kajaków

Galeria fot. Anna i Leszek Bielawiec

Atrakcje mikołajkowe dla dzieci absolwentów UMK
grudzień 2016

W tym roku z okazji mikołajek dla dzieci absolwentów UMK mamy dwie propozycje:

Wizyta w Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu, połączona z warsztatami

Absolwenci UMK mogą zapisać swoje dzieci w wieku 4 – 10 lat na zwiedzanie muzeum połączone z warsztatami tworzenia zabawek (bączków).  Wizyta w muzeum odbędzie się w sobotę 3 grudnia 2016, w godz. 10:00 – 11:30 (grupa 4-6 lat) oraz 11:45 – 13:15 (grupa 7-10 lat). Na uczestników zajęć czekają również mikołajkowe podarunki-niespodzianki. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 listopada 2016. Szczegóły

Konkurs historyjkowy

Każde dziecko absolwenta w wieku 4 – 13 lat może wziąć udział w konkursie, wykonując zadanie zgodnie z kategorią wiekową. Nagrody stanowią książki dla dzieci. Zgłoszenia należy wypełnić do 30 listopada 2016. Rozstrzygnięcie nastąpi 6 grudnia 2016. Szczegóły

Dzień Dziecka 2015
maja 2015

Tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy konkursy z nagrodami dla pociech absolwentów UMK. W tym roku tematem przewodnim konkursów jest plaża.

Do wygrania gry rodzinne: Magiczny labirynt, Speed Cups, Pszczółki, Dobble, Ciekawostki, Tikal.