XI Półmaraton Świętych Mikołajów

8 grudnia o godz. 11:00 odbędzie się w Toruniu XI Półmaraton Świętych Mikołajów. W tym roku trasa przebiegać będzie przez świeżo zbudowany most na Wiśle. Już 1,5 tys. osób zgłosiło swój udział w tej imprezie!

Formularz zgłoszeniowy

Toruńska Noc Naukowców za nami

Tegoroczna, czwarta już edycja Europejskiej Nocy Naukowców odbyła się 27 września. Mimo chłodnej aury, tej nocy Miasteczko Akademickie na Bielanach przyciągnęło całe rodziny z dziećmi. Dla uczniów szkół podstawowych przygotowano konkurs plastyczny "Moja Planeta", w którym mogli wygrać premierową książkę popularyzującą naukę "Psotopolis. Gigawędrówka". Książeczkę rozdano również dzieciom, które podczas imprezy wykazały się największą aktywnością.

Relacja z imprezy

IV Zjazd Geografów

Ponad 20 absolwentów wzięło udział w IV już Zjeździe Geografów, rocznika 1988. Spotkanie odbyło się 21 września. Gościem honorowym oficjalnej części spotkania był dr hab. Wojciech Wysota, prof. UMK z Instytutu Geografii. Wspomnieniom towarzyszył konkurs, w którym na 20 zdjęciach z I roku należało rozpoznać kto jest kim i miejsce zrobienia zdjęcia. Zwycięzcy otrzymali kupony na darmowe drinki w Od Nowie, gdzie odbyła się później część nieoficjalna spotkania. Na koniec wszyscy udali się na nocleg do akademika.

Zobacz zdjęcia

Absolwencka Aleja Gwiazd

W Piernikowej Alei Gwiazd w Toruniu przybył kolejny absolwent UMK! Swoją "katarzynkę" przy Dworze Artusa odsłonił Bogdan Hołownia. Znany pianista jazzowy w 1981 roku ukończył na UMK ekonomię. Oprócz muzyka swoją "katarzynkę" odsłoniła również popularna aktorka pochodząca z Torunia - Joanna Koroniewska. Wieczór zakończył koncert Bogdana Hołowni oraz gości: Los Angeles Trio, Adama Wendta oraz Marcina Gawdzisia.

Zobacz sylwetkę Bogdana Hołowni
Wyświetlanie 331 - 334 z 334 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 34