Wiosna i rower

W sobotę 22 marca odbyła się wycieczka rowerowa na trasie Toruń -  Zamek Bierzgłowski - Barbarka - Toruń.  Poczatek trasy - drogą rowerową na Unisław. Absolwencki Klub Rowerowy "Skołowani" tym samym oficjalnie rozpoczyna kolejny sezon.

Zobacz fotorelację!

Tworzył artystyczny nastrój

Zmarł Michał Kokot, absolwent historii UMK, członek słynnej awangardowej grupy fotograficznej "Zero-61", malarz, poeta, muzyk, animator kultury, miłośnik ziemi dobrzyńskiej, jednym słowem - postać nieprzeciętna. Więcej

W laurowym wieńcu

 

7 marca absolwenci Wydziału Sztuk Pięknych uroczyście odebrali dyplomy ukończenia studiów oraz prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Trzej absolwenci przełamali zasadę tradycyjnej elegancji i dyplomy z rąk pani Dziekan odbierali w strojch przypominających czasy starożytne, ozdabiwszy głowy laurowymi wieńcami (na zdjęciu).
Był to ostatni dzień wystawy w CSW Znaki Czasu w Toruniu, prezentującej najlepsze prace dyplomowe. Eksponowano tam najlepsze dyplomy z Instytutu Artystycznego (aż 32 prace) oraz 14 wyróżnionych dyplomów z Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa (kierunek konserwacja i restauracja dzieł sztuki). Obszary, po których poruszają się absolwenci, to zarówno klasyczne dziedziny sztuki i rzemiosła, jak i nowe media oraz działania łączące różne dyscypliny artystyczne.
Najlepsi z najlepszych dyplomantów prezentujących swoje prace otrzymali medale im. Tymona Niesiołowskiego, im. Janusza Boguckiego, im. Adolfa Ryszki oraz nagrody im. Jerzego Remera, im. Leonarda Torwirta oraz im. Josepha Saundersa.

Zobacz  zdjęcia! 

Król gier karcianych

VI Towarzyski Turniej Brydżowy Par, organizowany przez Program "Absolwent UMK", odbędzie się 15 marca w kampusie akademickim na Bielanach. Jak zwykle sędziował będzie Piotr Szubarga, absolwent matematyki na UMK. Co najmniej jedna osoby z pary musi posiadać Kartę Absolwenta UMK lub legitymację studenta.

Przypominamy, że w V Turnieju, ktory miał miejsce 17 listopada 2013 r.,udział wzięło  20 par, w tym jedna z Gimnazjum i Liceum Akademickiego.

Szczegóły

Spotkanie z legendą "S"

Spotkanie z Antonim Stawikowskim, absolwentem astronomii UMK, legendą toruńskiej opozycji lat 80, odbędzie się 11 marca o godz. 18.00 w kafeterii Dworu Artusa. W końcu 2013 r. Rada Miasta przyznała mu tytuł Honorowego Obywatela Torunia. Więcej

Nasz minister

Grzegorz Karpiński, absolwent prawa UMK, został wiceministrem spraw wewnętrznych.

Od 2011 r, pełnił funkcję wiceministra sportu i turystyki, wcześniej był poslem, a jeszcze wcześniej - radnym Miasta Torunia. Brał udzial w pracach komisji śledczej badającej okoliczności porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.

Dookoła świata z dziećmi

Ponad 50 krajów ma zamiar odwiedzić Wojciech Łopaciński, absolwent studiów MBA 
na UMK, który wraz z żoną i dwójką dzieci (10 i 12 lat) wybiera się w roczną podróż dookoła świata. 
W czasie podróży rodzina chce promować potrzebę edukacji dzieci na całym świecie i popularyzować polską kulturę. Łopacińscy będą odwiedzać lokalne szkoły, opowiadać ich uczniom o Polsce i tworzyć z nimi prace artystyczne na temat naszego kraju. 
 
Program "Absolwent UMK" obejmuje patronat nad wyprawą. 

"Psotopolis. Gigawędrówka"

Złośnica, Szkodnik i Niszczyciel to bohaterowie książki "Psotopolis. Gigawędrówka",  wydanej przez Program "Absolwent UMK". Jej akcja toczy się na naszej uczelni. Celem książki jest promocja UMK oraz wzbudzenie u dzieci zainteresowania nauką. Pomoże w tym 10 zadań i doświadczeń, a także dodatki (okulary 3D, mapka, papierowy rycerz do samodzielnego złożenia, papierki uniwersalne). Książka trafiła już do rąk słuchaczy Uniwersytetu Dziecięcego UMK, dzieci wygrywają ją także w najróżniejszych konkursach, np. podczas Toruńskiej Nocy Naukowców, w konkursach z cyklu Dzieci Kopernika czy na imprezach Nocy Biologów.
Zobacz artykuł w Gazecie Pomorskiej           Zobacz artykuł w serwisie PAP
Zobacz artykuł na portalu "Ryms"                  Przeczytaj recenzję na stronie Lupus Libri

Najlepszy absolwent roku akad. 2012/2013

Najlepszym absolwentem UMK w roku akademickim 2012/2013 został wybrany Stanisław Kośmiński z Wydziału Sztuk Pięknych. Ukończył studia jednolite magisterskie na kierunku rzeźba, uzyskując za cały okres studiów średnią 4,78. Z pracy dyplomowej jak i z egzaminu magisterskiego otrzymał oceny bardzo dobre. Jest wielokrotnym stypendystą i laureatem licznych nagród za wybitne osiągnięcia artystyczne. Studiuje również teologię na Wydziale Teologicznym UMK.

Zwiedzanie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego

Zwiedzanie nowo wybudowanego Uniwersyteckiego Centrum Sportowego w Toruniu odbyło się w sobotę 28 września. Wśród absolwentów, którzy zgłosili chęć udziału rozlosowano wcześniej 20 darmowych wejściówek na pływalnię. Przybyli absolwenci wzięli także udział w losowaniu sportowej niespodzianki - piłki do kosza z autografem Adama Waczyńskiego - pochodzącego z Torunia zawodnika koszykarskiej Polskiej Reprezentacji.

Wyświetlanie 321 - 330 z 334 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 34