Toruńska Noc Naukowców za nami

Tegoroczna, czwarta już edycja Europejskiej Nocy Naukowców odbyła się 27 września. Mimo chłodnej aury, tej nocy Miasteczko Akademickie na Bielanach przyciągnęło całe rodziny z dziećmi. Dla uczniów szkół podstawowych przygotowano konkurs plastyczny "Moja Planeta", w którym mogli wygrać premierową książkę popularyzującą naukę "Psotopolis. Gigawędrówka". Książeczkę rozdano również dzieciom, które podczas imprezy wykazały się największą aktywnością.

Relacja z imprezy

IV Zjazd Geografów

Ponad 20 absolwentów wzięło udział w IV już Zjeździe Geografów, rocznika 1988. Spotkanie odbyło się 21 września. Gościem honorowym oficjalnej części spotkania był dr hab. Wojciech Wysota, prof. UMK z Instytutu Geografii. Wspomnieniom towarzyszył konkurs, w którym na 20 zdjęciach z I roku należało rozpoznać kto jest kim i miejsce zrobienia zdjęcia. Zwycięzcy otrzymali kupony na darmowe drinki w Od Nowie, gdzie odbyła się później część nieoficjalna spotkania. Na koniec wszyscy udali się na nocleg do akademika.

Absolwencka Aleja Gwiazd

W Piernikowej Alei Gwiazd w Toruniu przybył kolejny absolwent UMK! Swoją "katarzynkę" przy Dworze Artusa odsłonił Bogdan Hołownia. Znany pianista jazzowy w 1981 roku ukończył na UMK ekonomię. Oprócz muzyka swoją "katarzynkę" odsłoniła również popularna aktorka pochodząca z Torunia - Joanna Koroniewska. Wieczór zakończył koncert Bogdana Hołowni oraz gości: Los Angeles Trio, Adama Wendta oraz Marcina Gawdzisia.

Zobacz sylwetkę Bogdana Hołowni