Absolwent UMK wiceministrem

Prof. Włodzisław Duch, prorektor UMK, został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Prof. dr hab. Włodzisław Duch ukończył z wyróżnieniem studia z zakresu fizyki teoretycznej (w 1977 roku) na ówczesnym Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UMK. Na toruńskim uniwersytecie uzyskał także doktorat (1980 r., z wyróżnieniem) i habilitację (1987 r.). Prof. Duch zajmuje się fizyką teoretyczną, informatyką stosowaną i kognitywistyką, zwłaszcza sztuczną inteligencją, modelami umysłu, sieciami neuronowymi, funkcjonowaniem mózgu. Był m.in. stypendystą fundacji Humboldta, przez wiele lat wykładał w zagranicznych ośrodkach naukowych m.in. na Uniwersytecie Południowej Kalifornii w Los Angeles, Uniwersytecie Sztokholmskim, Uniwersytecie Alberty w Edmonton, Uniwersytecie Rikkyo, a ostatnio na Uniwersytecie Technologicznym Nanyang w Singapurze.

Majówka "Powrót do korzeni"

W dniach 1-4 maja odbyła się wycieczka Klubu Rowerowego "Skołowani" na Pałuki i do Wielkopolski.
W programie m.in. zwiedzanie Lubostronia, Biskupina, Wenecji, Ostrowa.

Program, koszt

E-absolwent

Zachęcamy do korzystania z możliwości, jakie niesie ze sobą moduł E-absolwent naszego portalu, np. wyszukiwanie uczestników Programu "Absolwent UMK", zakładanie bloga, umieszczanie galerii własnych zdjęć, forum itp. 
Logowanie się do modułu E-absolwent odbywa się poprzez adres e-mail, podany w ankiecie zgłoszeniowej do Programu "Absolwent UMK". Jeśli masz wątpliwości, zgłoś je pod adresem program@absolwent.umk.pl

Wiosna i rower

W sobotę 22 marca odbyła się wycieczka rowerowa na trasie Toruń -  Zamek Bierzgłowski - Barbarka - Toruń.  Poczatek trasy - drogą rowerową na Unisław. Absolwencki Klub Rowerowy "Skołowani" tym samym oficjalnie rozpoczyna kolejny sezon.

Zobacz fotorelację!

Tworzył artystyczny nastrój

Zmarł Michał Kokot, absolwent historii UMK, członek słynnej awangardowej grupy fotograficznej "Zero-61", malarz, poeta, muzyk, animator kultury, miłośnik ziemi dobrzyńskiej, jednym słowem - postać nieprzeciętna. Więcej

W laurowym wieńcu

 

7 marca absolwenci Wydziału Sztuk Pięknych uroczyście odebrali dyplomy ukończenia studiów oraz prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Trzej absolwenci przełamali zasadę tradycyjnej elegancji i dyplomy z rąk pani Dziekan odbierali w strojch przypominających czasy starożytne, ozdabiwszy głowy laurowymi wieńcami (na zdjęciu).
Był to ostatni dzień wystawy w CSW Znaki Czasu w Toruniu, prezentującej najlepsze prace dyplomowe. Eksponowano tam najlepsze dyplomy z Instytutu Artystycznego (aż 32 prace) oraz 14 wyróżnionych dyplomów z Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa (kierunek konserwacja i restauracja dzieł sztuki). Obszary, po których poruszają się absolwenci, to zarówno klasyczne dziedziny sztuki i rzemiosła, jak i nowe media oraz działania łączące różne dyscypliny artystyczne.
Najlepsi z najlepszych dyplomantów prezentujących swoje prace otrzymali medale im. Tymona Niesiołowskiego, im. Janusza Boguckiego, im. Adolfa Ryszki oraz nagrody im. Jerzego Remera, im. Leonarda Torwirta oraz im. Josepha Saundersa.

Zobacz  zdjęcia! 

Król gier karcianych

VI Towarzyski Turniej Brydżowy Par, organizowany przez Program "Absolwent UMK", odbędzie się 15 marca w kampusie akademickim na Bielanach. Jak zwykle sędziował będzie Piotr Szubarga, absolwent matematyki na UMK. Co najmniej jedna osoby z pary musi posiadać Kartę Absolwenta UMK lub legitymację studenta.

Przypominamy, że w V Turnieju, ktory miał miejsce 17 listopada 2013 r.,udział wzięło  20 par, w tym jedna z Gimnazjum i Liceum Akademickiego.

Szczegóły

Spotkanie z legendą "S"

Spotkanie z Antonim Stawikowskim, absolwentem astronomii UMK, legendą toruńskiej opozycji lat 80, odbędzie się 11 marca o godz. 18.00 w kafeterii Dworu Artusa. W końcu 2013 r. Rada Miasta przyznała mu tytuł Honorowego Obywatela Torunia. Więcej

Nasz minister

Grzegorz Karpiński, absolwent prawa UMK, został wiceministrem spraw wewnętrznych.

Od 2011 r, pełnił funkcję wiceministra sportu i turystyki, wcześniej był poslem, a jeszcze wcześniej - radnym Miasta Torunia. Brał udzial w pracach komisji śledczej badającej okoliczności porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.

Dookoła świata z dziećmi

Ponad 50 krajów ma zamiar odwiedzić Wojciech Łopaciński, absolwent studiów MBA 
na UMK, który wraz z żoną i dwójką dzieci (10 i 12 lat) wybiera się w roczną podróż dookoła świata. 
W czasie podróży rodzina chce promować potrzebę edukacji dzieci na całym świecie i popularyzować polską kulturę. Łopacińscy będą odwiedzać lokalne szkoły, opowiadać ich uczniom o Polsce i tworzyć z nimi prace artystyczne na temat naszego kraju. 
 
Program "Absolwent UMK" obejmuje patronat nad wyprawą. 
Wyświetlanie 311 - 320 z 327 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 33