SKOŁOWANI w Golubiu-Dobrzyniu
6 sierpnia 2014

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki klubu rowerowego absolwentów UMK Skołowani do Golubia-Dobrzynia (20 lipca 2014).

Zobacz zdjęcia!

Korzystanie z Bibliotek UMK
5 sierpnia 2014

Posiadacze nowej karty Absolwenta UMK (z kodem kreskowym) mają możliwość wypożyczania książek w Bibliotece Uniwersyteckiej UMK, Bibliotece Medycznej CM oraz bibliotekach wydziałowych. Każdorazowo można wypożyczyć 3 książki na maksymalnie 30 dni.

Informacje o aktywacji konta w wypożyczalni znajdują się na stronie korzyści w bibliotece.

Skacz, graj, pływaj, baw się sportem!
1 sierpnia 2014

Uniwersytecka Fundacja Amicus rozpoczęła zapisy na zajęcia sportowe dla dzieci.

 • Zajęcia:
  • zajęcia ogólnorozwojowe
  • nauka pływania
  • doskonalenie pływania
 • Grupy wiekowe: 5 - 6 lat, 7 - 9 lat,10 - 12 lat
 • Termin: czwartkowe popołudnia, pażdziernik - grudzień 2014
 • Liczba spotkań: 10 x 1,5 h
 • Miejsce: Uniwersyteckie Centrum Sportowe UMK
 • Koszt: 250 zł (225 zł dla posiadaczy karty Absolwenta UMK)
 • Szczegóły na stronie Zajęcia sportowe

UNIwers wydanie specjalne
31 lipca 2014

W wakacyjnym wydaniu magazynu UNIwers znajdziecie wywiady z niezwykłymi i inspirującymi absolwentkami UMK.

 • "Urlop nietypowy" wywiad z Wioletą Krause, absolwentką pedagogiki UMK, która pokonała rowerem ponad 700 km "Trasę Nadziei"  zbierając fundusze na rzecz Śląskiego Hospicjum dla Dzieci

Wycieczka SKOŁOWANYCH
25 lipca 2014

SKOŁOWANI, członkowie klubu rowerowego absolwentów UMK, 26 lipca wyruszają na wakacyjna trasę rowerową z atrakcjami. Przed nimi ponad 350 km pedałowania, spływ kajakami po Wiśle oraz zwiedzanie okolic Sandomierza i Kazimierza Dolnego. Powrót jest przewidziany na 3 sierpnia 2014.

Chcesz wziąć udział w kolejnych wycieczkach?
Śledź stronę klubu Skołowani!

W gościnie u absolwentów UMK
23 lipca 2014

Program "Absolwent UMK" patronuje wyprawie dookoła świata rodziny Łopacińskich. Niedawno podróżnicy gościli u Cezarego Wirtha, absolwenta ekonomiki i organizacji produkcji UMK, który o wyprawie dowiedział się od koordynatora Programu Absolwent UMK. Jeden SMS wystarczył, aby rodzina Łopacińskich skorzystała z jego zaproszenia do domu w Tulum na Jukatanie w Meksyku.

Trasa nadziei
18 lipca 2014

717 km z Pomorza do Chorzowa pokonuje na rowerze Wioleta Krause, absolwentka pedagogiki UMK, zbierając po drodze środki na Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci.

18 lipca dotarła do Torunia, gdzie z sentymentu zatrzyma się na dłużej - będzie rozdawać ulotki z numerem konta hospicjum. Nocleg znalazła dzięki swojej uczelni - w DS 6. Do Chorzowa dotrze 25 lipca.

Wyprawa łączy jej największe pasje: pracę z dziećmi, jazdę na rowerze oraz muzykę zespołu Cree, którego słuchać będzie na Festiwalu im. Ryska Riedla "Ku przestrodze".

Więcej...

Uznanie dla "Psotopolis"

Książka  „Psotopolis. Gigawędrówka", wygrała w konkursie na ponadprzeciętne osiągnięcia w obszarze komunikacji, praktyki i działań promocyjnych uczelni polskich, organizowanym przez Stowarzyszenie PRom. Wydana przez Program "Absolwent UMK" interaktywna  publikacja, której akcja dzieje się na UMK,  popularyzuje naukę oraz promuje uczelnię UMK wśród dzieci. 

Książka powstała dzięki wsparciu Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici oraz Krajowej Spółki Cukrowej. Dystrybuowana była wśród dzieci posiadaczy Karty Absolwenta UMK, studentów Uniwersytetu Dziecięcego oraz  podczas imprez  popularyzujących naukę.

Autorami tekstu są: Kinga Nemere-Czachowska, koordynator Programu „Absolwent UMK", Anna Wielbińska – koordynator Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, a także dwoje absolwentów UMK:  Dorota Swobodzińska i Piotr Waśniewski. Ilustracje wykonał Karol Banach - student grafiki UMK, a opiekunem artystycznym był prof. Art. Mal. Edward Saliński.

Więcej o nagrodzie, recenzja

Zaczynają od Gwatemali

W czwartek 12 czerwca 2014  Wojciech Łopaciński (absolwent studiów MBA) z rodziną wyruszył w roczną podróż dookoła świata z pierwszym przystankiem w Gwatemali. Prezydent miasta wyposażył  Łopacińskich w kompas, a szereg osób oraz firm wsparło ją w inny sposób. Patronat nad wyprawą objął Program "Absolwent UMK".

Więcej o wyprawie

Zaangażowana w pomoc ludziom

Nagrodę Marszałka Wojwództwa Kujawsko-Pomorskiego za całokształt działalności humanitarnej otrzymała 11 czerwca Janina Ochojska - prezes Fundacji Polska Akcja Humanitarna, absolwentka astronomii UMK (nagroda w kategorii: budowanie społeczeństwa obywatelskiego). Laureatka aktywnie angażuje się w pomoc w wielu miejscach na świecie, organizując konwoje z darami dla ludzi dootkniętych wojną lub kataklizmem. Nagrody przyznano za wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej, społecznej, profesjonalnej i biznesowej.

Wśród laureatów znaleźli się także naukowcy z naszej uczelni -  więcej

Wyświetlanie 301 - 310 z 330 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 33