Przypadek Sławka Wierzcholskiego
3 listopada 2014

W najbliższy wtorek, 4 listopada, w Kafeterii "Struna światła" odbędzie się promocja książki - wywiadu Mirosława Pęczaka "Cały ten blues - przypadek Sławka Wierzcholskiego".

W spotkaniu, prócz autora, weźmie udział bohater książki Sławomir Wierzcholski, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMK, lider zespołu Nocna Zmiana Bluesa i twórca festiwalu Harmonica Bridge.

Podczas promocji będzie można wysłuchać krótkiej ilustracji muzycznej w wykonaniu Sławka Wierzcholskiego i Bogdana Hołowni - także absolwenta UMK.

Spotkanie rozpoczyna się o godz. 19.00. Wstęp wolny. Szczegóły na stronie Dworu Artusa.

Pogramy razem w siatkówkę?
30 października 2014

Inspirując się ostatnimi sukcesami polskich siatkarzy startujemy z nową inicjatywą! Posiadaczom Karty Absolwenta UMK dajemy możliwość bezpłatnego skorzystania z uniwersyteckiej sali sportowej i pogrania w siatkówkę w absolwenckim gronie.

Ruszyły zapisy na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 16 listopada w godz. 18.30-20.00.

Szczegóły

5000 urodziny Programu!
29 października 2014

"Czy Kopernik to przewidział
ilu na świat uczniów wyda?
A my razem się zrzeszamy
i do grona zapraszamy.
Życząc sobie nas tu wielu,
świętuj z nami, przyjacielu!
"

Dokładnie dziś Program świętuje swoje 5000 dni działalności na rzecz absolwentów UMK. Jesteśmy razem już 13 lat, 8 miesięcy i 10 dni!

Na FB możecie wziąć udział w naszym urodzinowym konkursie i złożyć nam życzenia :)
Za przytoczone wyżej wierszowane życzenia dziękujemy Emilii Osmańskiej,
a za wszystkie miłe słowa wszystkim naszym absolwentom!

Współpraca programów absolwenckich
29 października 2014

Uniwersytet Mikołaja Kopernika podjął współpracę z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w zakresie prowadzonych przez obie Uczelnie programów absolwenckich. Umowę w tej sprawie podpisali Rektorzy obu Uczelni podczas posiedzenia Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich.

Umowa przewiduje wspólne pozyskiwanie partnerów i sponsorów, wymianę doświadczeń oraz współpracę podczas organizacji wydarzeń adresowanych do absolwentów. Uczelnie będą też wzajemnie udzielać absolwentom przywilejów i rabatów we własnych progach.

UMCS oferuje posiadaczom Karty Absolwenta UMK zniżkę (identyczną jak dla absolwentów UMCS) na:

Na UMK posiadacze Karty Absolwenta UMCS mogą liczyć na:

  • zniżkę na nocleg w akademikach UMK w okresie lipiec – wrzesień
  • ulgowy bilet wstępu na basen w UCS UMK
  • zniżkę studencką na zakup biletów do „Od Nowy"

Jednostkami odpowiedzialnymi za realizację porozumienia są: Biuro Programu Absolwent UMCS, działające w ramach Centrum Promocji UMCS oraz Centrum Promocji i Informacji UMK realizujące Program Absolwent UMK.

Listopadowe koncerty
28 października 2014

Filharmonia Pomorska oferuje posiadaczom Karty Absolwenta UMK bilety na listopadowe koncerty w promocyjnych cenach – 10 zł (50% zniżki).

Szczegółowy program (PDF). Bilety do nabycia w kasie biletowej FP.

Projekt ZBIERANIE WSPOMNIEŃ
27 października 2014

"Historia trwa nie tylko w dokumentach, ale też w ludziach. Żywi świadkowie historii mogą podzielić się z nami niesamowitymi wspomnieniami."

Anna Krygier, uczestniczka studiów doktoranckich z zakresu historii na UMK, zaprasza absolwentów UMK do udziału w projekcie zbierania wspomnień torunian.

O czym? O wszystkim - o mieście, o klubach, o ważnych wydarzeniach, o ciekawych postaciach, o życiu kulturalno-społecznym, o żużlu oraz oczywiście o UMK.

Chętnych do podzielenia się swoją historią, zapraszamy do kontaktu: dsht@wp.pl.

Szczegóły

Prof. Leszek Balcerowicz na UMK
24 października 2014

Chcesz się dowiedzieć, jak wyglądały kulisy wprowadzania "planu Balcerowicza"? Szukasz odpowiedzi na pytania dot. źródeł kryzysów w kapitalistycznym świecie czy recepty na dobre państwo?

Przyjdź na spotkanie otwarte z prof. Leszkiem Balcerowiczem, które odbędzie się w Auli UMK w czwartek 30 października o godz. 12.00. Wstęp wolny.

Po wykładzie będzie można otrzymać dedykację na książce "Balcerowicz. Trzeba się bić. Opowieść biograficzna".

Laureat "Mateusza Trójki"
24 października 2014

Tomasz Organek, absolwent filologii angielskiej UMK, otrzymał "Mateusza Trójki 2014" - Nagrodę Muzyczną Programu 3 Polskiego Radia w kategorii "Muzyka Rozrywkowa - Debiut".

Lider toruńskiego zespołu Sofa został doceniony za odważny i oryginalny powiew rock'n'rolla w muzyce rozrywkowej na płycie "Głupi" oraz przypomnienie istoty bezpośredniego i bardzo osobistego kontaktu z publicznością podczas koncertów zorganizowanych w małych miejscowościach na Podlasiu, latem 2014 roku.

Gratulujemy!

fot. W. Kusiński/ PR

Fabryka Łazienek
21 października 2014

Nowym Partnerem Programu Absolwent UMK jest Fabryka Łazienek, zajmująca się projektowaniem i wyposażaniem łazienek.

Firma oferuje posiadaczom Karty Absolwenta UMK 20% zniżki na całą swoją ofertę w salonach sprzedaży w Toruniu (ul. Batorego 86a) oraz w Bydgoszczy (ul. Jagiellońska 109).

Filmowo w Toruniu
10 października 2014

W dniach 18-26 października 2014 w Toruniu odbędzie się 12 Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Posiadacze Karty Absolwenta UMK mogą zakupić ulgowe bilety, zestawy biletowe i karnety

Do rozlosowania mamy również wejściówki i gadżety festawalowe. Zejrzyjcie na Konkursy!

Wyświetlanie 281 - 290 z 334 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 34