IV Bieg z książką "W strunę światła"
niedziela, 19 maja 2018, 10:00-13:15
Toruń, kampus uniwersytecki na Bielanach

IV Bieg z książką odbędzie się 19 maja 2018. Nazwa biegu nawiązuje do tomiku wierszy Struna światła autorstwa absolwenta UMK Zbigniewa Herberta, którego 20. rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku.

Dystans biegu nawiązuje do jednostki odległości używanej w astronomii – parseka. Jeden parsek to 3,2616 roku świetlnego. Przyjmując skalę, w której rok świetlny odpowiada jednemu kilometrowi, długość trasy biegu głównego wynosić będzie 3,262 km.

Impreza ma charakter amatorski, przewidziano nagrody nie tylko dla najszybszych biegaczy. W klasyfikacji "Biegam z poezją" wynik obliczany będzie za pomocą algorytmu uwzględniającego m.in. czas przebycia trasy i ciężar książki.

Szczegóły i zapisy

Wesołych Świąt!
29 marca 2018

Zdrowych Świąt Wielkiej Nocy i radości z dzielenia się jajkiem w gronie bliskich życzą

Kinga Nemere-Czachowska
& Anna Bielawiec-Osińska

z Programu "Absolwent UMK"

UMK Przyjacielem Teatru
27 marca 2018

W sobotę 24 marca Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu uhonorował Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Wilamem 2017 w kategorii „Przyjaciel Teatru”.

Nagrodę w kategorii „Edukacja Teatralna” otrzymała Małgorzata Teska, absolwentka filologii polskiej specjalizacji teatrologicznej na Wydziale Filologicznym UMK, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 10 w Toruniu.

XIV Towarzyski Turniej Brydżowy Par – podsumowanie
26 marca 2018

W niedzielę 25 marca 2018 odbył się XIV Towarzyski Turniej Brydżowy Par. W wydarzeniu udział wzięło aż 27 par brydżystów. Pierwsze miejsce zajęli Roch Rupniewski (absolwent fizyki UMK) i Julian Jurski z wynikiem 62,36%.

Szczegółowe wyniki i fotorelacja

VII turniej Szachy w Harmonijce
18-20 maja 2018 (piątek-niedziela)
Collegium Minus UMK („Harmonijka") przy ul. Fosa Staromiejska 1a w Toruniu

Organizatorami turnieju są: Dziekan Wydziału Humanistycznego UMK, Program Absolwent UMK i Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici.

Celem imprezy jest popularyzacja królewskiej gry i podnoszenie umiejętności szachowych, szczególnie wśród absolwentów UMK, jak również zdobycie bądź  podwyższenie rankingu FIDE. W turnieju mogą uczestniczyć wszyscy zawodnicy, bez względu na posiadanie kategorii szachowej.

Kursy żeglarza jachtowego
19 marca 2018

Nasz nowy Partner – Toruńskie Towarzystwo Tradycji Morskich oferuje posiadaczom Karty Absolwenta UMK kursy żeglarskie z 15% rabatu.

Najbliższy kurs rozpoczyna się 13 kwietnia 2018.

Szczegóły na podstronie z przywilejami oraz fanpage TTSM

Grawitacja 2018 – podsumowanie Dnia Gier Planszowych
12 marca 2018

• 605 uczestników, w tym 145 absolwentów i 192 studentów UMK
  • 53 osoby obsługi (organizatorzy, partnerzy-wydawcy, 40 wolontariuszy)
  • 11 godzin grania
  • 245 egzemplarzy gier dostępnych w wypożyczalni, w tym 172 różne tytuły
  • 175 wypożyczających i 413 wypożyczeń oraz 8 h pokazów ciągłych w sali gier rodzinnych (13 gier dla dzieci  rozłożoncyh przez cały czas na stolikach)
    • najczęściej wypożyczane gry: Potwory w Tokio, Wsiąść do pociągu, Dobble, Niezłe ziółka, Domek, Splendor, Vudu, Eksplodujące kotki, Gejsze, Azul, Ego, FLUXX, Pokój-25, Rekin, Wybuchowa mieszanka, 7 Cudów Świata , Dixit, M/S Batory, Mistakos, Wyspa Skye, 5 sekund Bez cenzury, Anty-monopoly, Carcassonne, Catan, Fabryka robotów, Pędzące Żółwie, Rosyjska Ruletka
  • 10 turniejów gier, w tym 3 tylko dla dzieci i 3 eliminacje do Mistrzostw Polski (Wsiąść do pociągu: Zjednoczone Królestwo, Potwory w Tokio, Marco Polo)
  • organizatorzy: Program "Absolwent UMK, Stowarzyszenie Gier i Fantastyki Thorn, Rada Wydziałowa Samorządu Studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UMK.
  • partnerzy i sponsorzy: Miasto Toruń, Games & Grow, Książnica Kopernikańska, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Toruński Klub Carrom, Fundacja Court Watch Polska, Rebel, Albi, Egmont, Lacerta, Trefl, Nasza Księgarnia Gry, Piatnik, Black Monk, Granna.

STER NA WOLNOŚĆ
wycieczka do Tczewa i Gdańska

sobota, 7 kwietnia 2018, 7:45 ~ 21:00
Tczew i Elbląg

Absolwencka wycieczka autokarowa z cyklu "Absolwent z Kulturą". Jeden absolwent UMK ma prawo zabrać jedną osobę towarzyszącą. Zgłoszenia przyjmujemy do 25 marca 2018.

Program wycieczki

Galeria zdjęć (Flickr)
fot. Anna Bielawiec-Osińska, Kinga Nemere-Czachowska

Absolwencki sport – II semster 2017/2018